Лікуються всі, а платять одні: чи дочекається Кам’янсько-Дніпровська лікарня співфінансування?

Кам’янсько-Дніпровська міська лікарня переживає серйозні проблеми з фінансуванням. У лютому цього року у власність Кам’янсько-Дніпровської міської ради лікарню передали, як об’єкт, що знаходиться на території громади, тому усі витрати на утримання медзакладу взяла на себе саме Кам’янсько-Дніпровська міська територіальна громада. Проте вона виявилася не готовою нести таке фінансове навантаження. Про це повідомляється на сайті Василівської райдержадміністрації.

За себе і за того хлопця: Кам’янсько-Дніпровська громада не готова самотужки «тягнути» міську лікарню 

За інформацією Кам’янсько-Дніпровського міського голови Володимира Антоненка, згідно з фінансовими планами комунальних некомерційних підприємств на 2021 рік витрати на комунальні послуги та енергоносії складають понад 6,5 млн грн, а прогнозні показники витрат на 2022 рік – понад 10 млн грн. Це є непід’ємною складовою для бюджету громади.

Кам’янсько-Дніпровська міська рада неодноразово зверталася до голів Водянської, Благовіщенської та Великобілозерської сільських територіальних громад з проханням надати фінансову підтримку медичному закладу, адже КНП «Кам’янсько-Дніпровська міська лікарня» обслуговує 32% населення Водянської, 11% – Благовіщенської та 3% – Великобілозерської громад. Проте згоди на співфінансування кам’янці так і не отримали.

Тож як забезпечити мешканців громад колишнього Кам’янсько-Дніпровського району невідкладною і плановою вторинною меддопомогою та вирішити проблему утримання лікарні? Відповіді на ці питання намагалися знайти керівники району та територіальних громад під час спільної зустрічі, яка відбулася у понеділок, 22 листопада, у Кам’янці-Дніпровській.

Як повідомляє пресслужба Василівської РДА, на засіданні голова Благовіщенської громади Василь Трубка погодився фінансово допомогти лікувальному закладу. Проте 16 листопада під час позачергової сесії Благовіщенської сільської ради депутати не підтримали питання «Про співпрацю та делегування працівників до комісії по підготовці проєкту договору щодо співпраці громад», тож його перенесли на розгляд наступної сесії у грудні.

Присутній на засіданні заступник голови Водянської громади Володимир Ляшенко не був готовий надати конкретні пропозиції, які були б прийнятні для ухвалення рішення сільської ради щодо співфінансування лікарні.

Тож за результатами зустрічі вирішено підготувати розрахунок дольових витрат на утримання Кам’янсько-Дніпровської міської лікарні, провести у грудні виїзну нараду та розглянути механізм співпраці Кам’янсько-Дніпровської, Водянської, Благовіщенської та Великобілозерської територіальних громад Василівського району.

Також на зустрічі обговорили й питання щодо забезпечення належної роботи військово-лікарської комісії І відділення Василівського РТЦК, який обслуговує мешканців Кам’янсько-Дніпровської, Водянської та Благовіщенської громад. Враховуючи важливість належного проведення призову та приписки громадян, кожна з громад, пропорційно від кількості призовників, повинна виділити кошти та забезпечити фінансову підтримку ВЛК.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарській СМСЧ придбали нові багатофункціональні сучасні ліжка

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X