МДЛ лякає енергодарців відключенням від послуг: реакція влади

Жителі Енергодара, що мешкають за адресами:  Будівельників, 3, Будівельників, 7, Молодіжна, 3, Молодіжна, 5, Центральна, 2, корпус 2 «Славутич», Придніпровська, 4, Центральна, 8, отримали   неочікувані листи від ТОВ «Місто для людей». В цих «листах щастя» керуюча компанія погрожує відмовою від подальшого обслуговування цих семи будинків. Датою припинення надання послуг вказано 1 січня 2021 року. А це означає, що люди залишаться сам на сам з проблемами електропостачання в зимовий період.

МДЛ лякає енергодарців відключенням від послуг: реакція влади

З історії питання… Відповідного листа МДЛ надіслало ще 3 грудня 2020 року на ім’я попереднього міського голови Павла Музики, який на той час ще виконував свої обов’язки. В зазначеному листі керуюча компанія пояснює намір розірвати договори з будинками в односторонньому порядку через великий розмір заборгованості мешканців за спожиті послуги. Зокрема, за постачання електроенергії.

Міський голова Дмитро Орлов

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов на своїй сторінці у Фейсбуці надав офіційний коментар щодо ситуації.

«Відповідно до п. 27 договорів, укладених 8 червня 2018 року, ТОВ «МДЛ Енергодар» дійсно має право відмовитися від договору. Проте сама процедура відмови в ньому не прописана. Натомість ч.2 ст. 1044 Цивільного кодексу України передбачає, що припинення зобов’язання на вимогу однієї із сторін допускається лише у випадках, встановлених договором або законом. І у разі відмови однієї сторони від договору управління майном, вона повинна повідомити другу сторону про це ЗА ТРИ МІСЯЦІ до припинення договору. Такою граничною датою є 3 лютого 2021 року.

Крім того, листа було адресовано міському голові Енергодара. Але він не є стороною договору, а є лише його підписантом. Тобто, відповідно до законодавства, повідомлення про припинення договору ТОВ «МДЛ» мали надіслати співвласникам багатоквартирного будинку. В будь-якому іншому випадку відмова від виконання зобов’язань є незаконною.

Тому всі ці юридичні питання ми обговорили на кількох зустрічах з керівництвом ТОВ «Місто для людей». Їх результатом стало те, що до 3 лютого 2021 року управитель надаватиме зазначені договором послуги. А далі припиняє обслуговування  вищезазначених семи будинків», – зазначив Дмитро Орлов.

Проте чинний мер Енергодара запевняє, що владане залишить людей напризволяще і в той же час наголошує, що попрацювати доведеться не тільки владі, а й мешканцям цих будинків. Важливим моментом є те, що до переліку будинків увійшли 3 гуртожитки і 4 житлові будинки.

«З житловими будинками ситуація трохи простіша. На сьогодні у двох з них вже зареєстровані ОСББ. Ще два активно розпочали цей процес, сформували ініціативні групи і знаходяться в стадії реєстрації. Ми в свою чергу створимо необхідні умови для прискорення цього процесу в частині збору документів та проходження передбачених законом процедур. А ОСББ вже самі обиратимуть, з ким і на яких підставах укладатимуть договори.

З гуртожитками складніше. Є декілька варіантів щодо їх обслуговування, які наразі розглядаються. Один з них – передати функцію з обслуговування комунальному підприємству «Центр досугу «Промінь», яке має дозвіл на утримання таких будинків та виконання відповідної роботи.

Але одна з основних проблем – що люди не розраховуються за спожиті послуги, і, зокрема, за електричну енергію (маються на увазі місця загального користування). В гуртожитках лічильників на кожну кімнату окремо немає. Стоїть єдиний лічильник. В житлових будинках їх  два. Люди платять за  власні квартири індивідуально. А за місця спільного користування сума розкидається на всіх згідно тарифу. І ми розуміємо, що цю проблему суттєво не вирішить зміна управителя чи КП, яке візьметься за обслуговування гуртожитків. Адже зараз там по суті анархія.

Якщо раніше в гуртожитках завідуючі вели роботу щодо кількості прописаних і проживаючих, то зараз ми зіштовхнулися з тим, що об’єктивна інформація відсутня. Скільки в них точно мешканців? На якій підставі люди там проживають? Чому не надходить сплата на спожиті послуги і не проводиться робота з боржниками?

Для того, щоб навести лад і побачити повну картину, нам потрібно виконати низку нагальних заходів. Перше: зробити інвентаризацію і встановити точну кількість приватизованого і не приватизованого житла в кожному з гуртожитків. Цю інформацію ми отримаємо досить швидко.

Друге. Встановити точну кількість мешканців гуртожитківі наявні чи відсутні підстави для їх проживання. Це процес триваліший і складніший. Долучати до якого, вірогідно, органам місцевого самоврядування доведеться і Національну поліцію України.

Третє. Оскільки мова йде про гуртожитки коридорного типу, і немає технічної можливості встановити лічильники на кожну квартиру, хто б, врешті, не обслуговував ці гуртожитки, потрібно буде вирішувати питання щодо погашення боргів за тепло, воду і за спожиту електроенергію. Бо зараз ми маємо ситуацію, коли суми боргів розкидаються на всіх, а із сотні  (умовно) мешканців сплачують тільки одиниці.

Четверте. Гуртожиткам теж дано право створювати ОСББ. Інша справа, що люди до цього не надто прагнуть. Хоча такі приклади в Енергодарі вже є – об’єднання вже практично створене в гуртожитку по вул. Центральна, 2.

Для всіх інших реалії в перспективі наступні: або ОСББ, або керуюча компанія, яка захоче їх взяти. Але ми вже бачимо, що бажаючи навряд чи знайдуться».


Безперечно, ця робота займе не один день. Та без послуг, за словами міського голови, люди не залишаться. Ці гуртожитки тимчасово обслуговуватиме комунальне підприємство, тобто сміття вивозитимуть, електроенергію не вимкнуть. «Але людям доведеться випрацьовувати в собі дисципліну своєчасних платежів за комунальні послуги. Тому що ми не дозволимо перетворити КП, на яке буде покладена функція з обслуговування цих гуртожитків, на друге ПКВ, яке врешті збанкрутіло через колосальні борги», – резюмував Дмитро Орлов.

З аналогії: ми працюємо, щоб заробляти. І так, безкоштовний сир лише у мишоловці.  Отже, не панікуємо, сплачуємо своєчасно «комуналку», відповідально ставимося до своєї власності. Адже будь-який будинок – це власність мешканців. 

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Безпечно та святково: енергодарські рятувальники – про заходи безпеки

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X