Рятувальний прокол: завдяки лапароскопічним операціям пацієнти Енергодарської СМСЧ відновлюються в рази швидше

Операції на органах черевної порожнини без розрізу… Те, що колись могло бути лише сюжетом фантастичного оповідання – сьогодні звична реальність. У світовій хірургії на зміну «відкритим» втручанням приходить лапароскопія – метод, при якому операції проходять через невеликі проколи.

В Енергодарській спеціалізованій медико-санітарній частині також активно застосовують цю малоінвазивну методику, адже її переваги очевидні. Як зазначив медичний директор з медичного обслуговування населення, лікар хірургічного відділення Павло Ціомашко, лапароскопія – це малотравматичний метод оперативного втручання.

Операція без скальпеля: енергодарські медики успішно проводять лапароскопічні втручання

«Замість традиційного розрізу до 10 см інструменти вводяться через проколи від 5 мм до 1 см. У пацієнтів немає вираженого больового синдрому після операцій, протягом першої доби лікарі вже активізують хворих – вони самостійно пересуваються, можуть себе обслуговувати і загалом відчувають мінімальний дискомфорт в післяопераційний період. Ще один відчутний плюс – це ранні строки відновлення працездатності», – зазначив Павло Миколайович.

Медичний директор з медичного обслуговування населення КНП «СМСЧ» Павло Ціомашко – лікар з 20-річним стажем, який спеціалізується на ендоскопічних методах хірургії

На сьогодні кількість і якість лапароскопічних операцій в Енергодарській лікарні тільки зростає. За словами в.о. завідуючого відділенням анестезіології та реанімації Юрія Злоєдова, якщо раніше в СМСЧ таких операцій проводилося одна–дві на рік, то зараз медики проводять по три­–чотири на тиждень.

«Якщо раніше шрами загоювалися за тиждень, то нині – за три дні, тож пацієнтів можна швидко виписувати додому. Навіть після великих операцій – таких, як холецистектомія. Не кажучи вже про апендектотомію (видалення апендиксу) – у всьому світі це операція одного дня: добу за пацієнтом спостерігають, і далі він лікується у сімейних лікарів. У нас, звичайно, це не так розвинено, але ми до цього прагнемо», – зазначив Юрій Валерійович.   

В.о. завідуючого відділенням анестезіології та реанімації Юрій Злоєдов зазначає, що кількість і якість лапароскопічних операцій в Енергодарській лікарні тільки зростає

Враховуючи те, що зараз Енергодар знаходиться у «червоній» зоні епіднебезпеки, нині хірурги можуть проводити тільки ургентні, тобто невідкладні операції, які оплачуються Національною службою здоров’я України.

До речі, останнім часом спектр лапароскопічних втручань, що виконують фахівці лікарні, помітно розширився. Окрім операцій з приводу гострого холециститу, хірурги проводять апендектотомію, також цим методом можна виконувати діагностику черевної порожнини, оперувати пацієнтів з ускладненнями протікання виразкових хвороб, гінекологічними патологіями та інше.  

Лапароскопія неможлива без інноваційного обладнання, яке дозволяє не тільки з точністю робити надрізи і виконувати оперативне втручання, але й моніторувати сам процес, щоб уникнути помилкових дій. В Енергодарській СМСЧ хірурги працюють на сучасній лапароскопічній стійці.

В Енергодарській СМСЧ хірурги працюють на сучасній лапароскопічній стійці

Однак безпечними це обладнання та мініінвазивна методика можуть бути лише в руках професіоналів: людей, які пройшли тривале навчання і мають чималий досвід використання цього методу. Енергодарцям поталанило – в нашій лікарні працюють саме такі спеціалісти.  

Медичний директор з медичного обслуговування населення, лікар хірургічного відділення Павло Ціомашко – лікар з 20-річним стажем, лікар-хірург вищої категорії. Окрім загальної хірургії, він також має спеціалізацію онкохірурга.

«Павло Миколайович проводив понад 300 операцій на рік. У різні періоди життя він обіймав посади завідуючого хірургічними відділеннями в запорізьких міських лікарнях, і спеціалізація, якою він найглибше займається і в якій досяг великих професійних успіхів, – це ендоскопічні методи хірургії. І з урахуванням того, що в нашій медсанчастині є ендоскопічна стійка достатньо високої якості, майстерність Павла Миколайовича може послужити на благо наших містян», – зазначила заступниця директора КНП «СМСЧ» з адміністративних питань Марія Джунь.

Заступниця директора КНП «СМСЧ» з адміністративних питань Марія Джунь переконана, що майстерність Павла Ціомашка може послужити на благо енергодарців

Курує роботу хірургічної служби завідуючий відділенням Валерій Рябуха. Під час операцій лікарю завжди допомагають спеціалісти анестезіологічної служби на чолі з в.о. завідуючого Юрієм Злоєдовим, які проводять загальну анестезію, а також хірурги, інтерни та медсестри.

Звернутися до фахівців можна кількома шляхами. Передусім отримати направлення на ендоскопічну операцію можна у свого сімейного лікаря. Якщо це ситуація, яка розвинулася ургентно, то достатньо буде звернутися у приймальне відділення СМСЧ. В разі, якщо у вас є якісь проблеми зі здоров’ям і ви хочете проконсультуватися з хірургом, то у Павла Ціомашка є години прийому в консультативно-діагностичному центрі (поліклініці): у вівторок з 13:00 до 14:00 та у четвер з 14:00 до 15:00. Розклад та номер кабінету є в реєстратурі КДЦ. Плюс енергодарці можуть звернутися за консультацією до будь-якого хірурга в КДЦ або в стаціонар до завідувача відділенням Валерія Рябухи з 08:00 до 16:00.

Звичайно, на стіл до хірургів краще не потрапляти. Проте якщо це все-таки сталося, енергодарські медики зроблять все можливе, аби операція пройшла успішно і пацієнт швидко відновився. А лапароскопічна методика в цьому допоможе.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Впевнені кроки до перемоги: спортивні здобутки вихованців енергодарської бранчі…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X