Критична ситуація у гемодіалізному відділенні енергодарської СМСЧ досягла апогею: працівники написали заяви на звільнення

Вчора, 8 червня, у виконкомі пройшло розширене засідання депутатської комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я, на якому обговорили низку невідкладних проблемних питань, пов’язаних з діяльністю КНП «СМСЧ». Про це повідомляє пресслужба Енергодарської міськради. 

Депутати Енергодарської міськради та колектив гемодіалізного відділення шукають шляхи виходу з критичної ситуації
Депутати Енергодарської міськради та колектив гемодіалізного відділення шукають шляхи виходу з критичної ситуації  

У засіданні взяли участь працівники відділення екстракорпоральних методів лікування (гемодіалізу) СМСЧ, керівнику закладу Андрій Бредихін, депутати та працівники міських служб. У центрі уваги опинилася резонансна ситуація, що склалася у гемодіалізному відділенні та потребує негайного вирішення.

Минулого тижня, 4 червня, з посади завідувача відділення звільнили Андрія Соколова. Керівництво СМСЧ назвало причину звільнення – систематичне невиконання покладених на лікаря обов’язків. Цього ж дня виконуючим обов’язки завідувача призначили Юрія Злоєдова, який зараз перебуває на лікарняному.

На знак протесту проти такого кадрового рішення 18 працівників гемодіалізного відділення написали заяви на звільнення. Крім того, колектив направив звернення до депутатів міської ради з проханням втрутитися у ситуацію, яка на сьогодні дійсно вкрай критична. Так, працівники відділення постійно зазнають тиску з боку керівництва СМСЧ, заробітні плати медсестер дорівнюють мінімалці. Також медики не отримують жодних доплат, у тому числі й «ковідних», адже з минулого року 18 пацієнтів відділення перехворіли на COVID-19 і паралельно продовжували отримувати послугу гемодіалізу.

Андрій Бредихін заявив, що заяви працівників про звільнення складені юридично неправильно, тому підписувати їх він не буде. Та персонал налаштований надзвичайно рішуче та вимагає до себе належного ставлення. Інакше відділення залишиться без кваліфікованих спеціалістів, а 42 пацієнти з нирковою недостатністю не зможуть отримувати якісні медичні послуги.

Головна причина всіх проблем, на думку пацієнтів і працівників відділення, – неефективне управління керівництва СМСЧ та нецільове витрачання коштів, які направляються на фінансування відділення з Національної служби здоров’я України.  

На жаль, працівники відділення постійно стикаються з відсутністю належного забезпечення витратними матеріалами та медикаментами, навіть елементарними засобами – тими самими медичними рукавичками або лейкопластиром. Частину препаратів та матеріалів для проведення процедури пацієнти постійно мають купувати за свої кошти. 

Андрій Бредихін повідомив, що вчора, 8 червня, він подав запит до міської ради з вимогою збільшити обсяг фінансування на 2,4 млн грн для фінансування з міського бюджету закупівель препаратів та матеріалів для відділення гемодіалізу.

На це голова депутатської комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я Марія Джунь зауважила, що, відповідно до законодавства, з міського бюджету фінансуються виключно заходи з проведення капітальних ремонтів, закупівлі обладнання, розвитку матеріально-технічної бази, оплати комунальних послуг та виплати місцевих стимулів медикам. Всі інші витрати відділення повністю передбачені пакетом НСЗУ та фінансуються за державні кошти. В середньому на потреби гемодіалізного відділення СМСЧ отримує з НСЗУ близько 6 мільйонів гривень на рік. Оплата всіх витрат відбувається з розрахунку на одну процедуру для одного пацієнта, при цьому у загальній сумі враховується заробітна плата персоналу, вартість витратних матеріалів, харчування пацієнтів тощо.  

Працівники та пацієнти впевнені, що кошти, які надходять до СМСЧ з державного бюджету, керівництво медзакладу спрямовує на завищені премії адмінперсоналу лікарні, а не на вирішення потреб відділення.

У світлі такої ситуації Марія Джунь підкреслила, що депутати не готові виділяти додаткові кошти, допоки не буде приведено у відповідність штатний розпис та премії адмінперсоналу, а також налагоджено прозоре та відкрите звітування щодо використання бюджетних видатків.

Також працівників непокоїть питання закупівлі медсанчастиною неоригінальних витратних матеріалів для проведення процедури гемодіалізу. У відділенні встановлено фірмове обладнання Fresenius Medical Care, яке працює виключно зі спеціально передбаченими для нього комплектувальними матеріалами. Натомість використання іншого виду витратних матеріалів може призвести до погіршення якості процедури гемодіалізу, тим самим негативно вплинути на здоров’я та самопочуття пацієнтів.

На засіданні також виступив голова профспілкового комітету СМСЧ Віктор Шелаєв, який повідомив, що на КНП досі не підписано колективний договір. Термін дії минулого колдоговору завершився ще у серпні 2020 року. Тривалий час з цього питання ведуться перемовини з керівництвом лікарні, однак порозуміння досі не досягнуто: пропозиції профспілки щодо доплат або премій медикам регулярно відхиляються, звернення залишаються без відповідей. Запропонований профспілковим комітетом варіант колдоговору адміністрація СМСЧ не погодила, натомість запропонувала свій варіант, який не влаштував працівників. Основне питання, яке викликає суперечки, – це  тарифна сітка оплати праці. Працівники вимагають прописати у колдоговорі гарантії персоналу щодо збільшення заробітних плат.

За результатами обговорення проєкт колдоговору вирішено направити на доопрацювання та найближчим часом винести на погодження.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарцям на замітку: геморой може початися з… пива?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X