Критична ситуація на КП «Комунальні системи»: реакція енергодарської влади та поліції

Більшість енергодарців спостерігали за ситуацією, що склалася на комунальному підприємстві «Комунальні системи». Резонансні події, що відбувалися на території підприємства, широко висвітлювалися у соцмережах. Ця кричуща ситуація опинилася в епіцентрі уваги міської влади, депутатського корпусу та правоохоронних органів. Тож аби її терміново вирішити, в Енергодарі 7 травня скликали і провели позачергову сесію міської ради.

Учасниками подій, що протягом декількох днів відбувалися на КП «Комунальні системи», були депутати міськради Євген Панов та Олексій Мельничук. Наділені законними повноваженнями представники влади намагалися потрапити на «Комунальні системи». Але на окуповану найнятими силовиками територію комунального підприємства їх не пустили, тим самим грубо порушивши норми Закону України «Про статус депутата місцевої ради». Розібратися у ситуації мали правоохоронці.  

Депутати написали відповідні заяви до поліції. Але під час сесії місцева влада так і не дізналася у правоохоронців про подальшу долю цих заяв, адже керівник поліції на засіданні  був відсутній.

На позачерговій сесії Енергодарської міської ради депутати розглянули питання щодо ситуації, що склалася на КП «Комунальні системи»
На позачерговій сесії Енергодарської міської ради депутати розглянули питання щодо ситуації, що склалася на КП «Комунальні системи»

Поки місцева влада очікувала запрошеного на засідання начальника поліції, міський голова нагадав, що, за його дорученням, 5 травня, у зв’язку з відсутністю на робочих місцях керівників КП «Комунальні системи», було проведено комісійну перевірку стану дотримання трудової дисципліни. За її результатом комісія виявила низку суттєвих порушень трудової дисципліни, охорони праці, контролю водіїв на вживання алкоголю, організаційних умов праці та дотримання вимог пожежної безпеки на підприємстві. Тож на численні запити міська влада все ж чекала відповіді та реакції з боку правоохоронців.

Але навіть міський голова не зміг дочекатися чітких та зрозумілих відповідей від поліції на свою заяву.

«Мною особисто була зроблена заява про вчинення кримінального правопорушення стосовно того, що т.в.о директора комунального підприємства не допускали на територію КП. Також у заяві був викладений цілий перелік порушень. Але минула вже доба, а я досі не отримав інформацію, чи занесла поліція мою заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань», – констатував міський голова.

Енергодарський міський голова Дмитро Орлов
Енергодарський міський голова Дмитро Орлов

Та чіткої і обґрунтованої відповіді від правоохоронців Дмитро Орлов так і не почув.

Деякі депутати висловили власні думки та сумніви з приводу належної роботи поліції в нашому місті.

«Ми всі тут живемо, працюємо, відпочиваємо і сподіваємося, що знаходимося під захистом. Але ця ситуація вказує на протилежне. Тому я вважаю, що ми повинні зробити запит від депутатського корпусу на голову Національної поліції, керівника СБУ та Генеральну прокуратуру щодо оцінки дій наших місцевих правоохоронних органів», – наголосив  депутат міськради Євген Панов.

Депутат Енергодарської міської ради Євген Панов
Депутат Енергодарської міської ради Євген Панов

Депутат Анатолій Анохін також об’єктивно оцінив ситуацію, що наразі складається на комунальному підприємстві.

«Фактично виходить, що на деяких енергодарських комунальних підприємствах керівники відчувають себе феодалами. Вони вважають, що це їхня приватна лавка. І те, що наразі відбувається на КП «Комунальні системи», – цьому яскравий приклад. Виявлені факти дійсно підтверджують те, що на КП є певні фінансові порушення та порушення трудової дисципліни. Але хочу нагадати, що мова йде про підприємство, яке зараз є стратегічним та відповідає за повноцінну та безперебійну роботу енергосистеми міста», – підкреслив Анатолій Анохін.

Депутат Енергодарської міської ради Анатолій Анохін
Депутат Енергодарської міської ради Анатолій Анохін

Отже депутати визнали ситуацію критичною та такою, що загрожує громадській безпеці, правам, свободам та законним інтересам громади Енергодара. В свою чергу, міський голова підготує звернення до управління Національної поліції, прокуратури області, Управління СБУ, голови Запорізької ОДА, народної депутатки Юлії Яцик щодо належного реагування на ситуацію, що склалася на КП «Комунальні системи». Також міська влада докладе максимум зусиль для вирішення цього питання, збереження комунального майна та відновлення стабільної роботи стратегічного комунального підприємства.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Допоможуть тим, хто цього потребує: напрями діяльності енергодарського Червоного…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X