На що енергодарські депутати виділили «кругленьку суму» з міського бюджету?

Сьогодні, 8 квітня енергодарські депутати обговорили важливі питання. О 9:00 народні обранці  провели спільне засідання постійних комісій міської ради, яке потім перейшло у позачергову сорок першу сесію. На порядку денному було три питання, які стосувалися виділення коштів на різні потреби.

Начальниця відділу охорони здоров’я нашого міста  Мирослава Климчук-Новачкевич  доповіла колегам про видатки, які плануються з бюджету для енергодарських лікарень. До запланованих раніше грошей Мирослава Степанівна попросила додати ще кошти на засоби особистого захисту для медпрацівників та кошти на тест-системи для виявлення коронавірусу.  На закупівлю експрес-тестів запланували ще 366 800 гривень.

Мирослава Климчук-Новачкевич - начальниця відділу охорони здоров'я м.Енергодар
Мирослава Климчук-Новачкевич – начальниця відділу охорони здоров’я м.Енергодар

Сподіваємося, що тепер енергодарські медики будуть забезпечені необхідними засобами захисту. Після виступу Мирослави Степанівни депутати поцікавилися в неї, чи не планується збільшення заробітної плати медикам, які працюють в інфекційному відділенні?

«Коли в Енергодарі виявлять перший випадок зараження коронавірусом, особи, які будуть задіяні у боротьбі з недугою, отримають надбавку з міського бюджету  у розмірі 200-300% від заробітної платні», – відповіла колегам начальниця міського відділу охорони здоров’я.

Досить цікавим було й обговорення новини, що, начебто, хворих на «COVID-19» все ж таки лікуватимуть в Енергодарі, а не в Дніпрорудному. Керівник КНП «СМСЧ №1» нашого міста Андрій Бредихін спростував дану інформацію : все залишається без змін, таки  везтимуть в Дніпрорудне.

Андрій Бредихін – керівник СМСЧ №1 м.Енергодар
Андрій Бредихін – керівник СМСЧ №1 м.Енергодар

В ході засідання начальник управління комунальної власності Енергодарської міської ради Олег Гордевич звернувся до колег із проханням затвердити зміни до Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Вони стосуються виділення коштів для КП «Комунальні системи» для облаштування дезбар’єрів – на головному в’їзді до міста та при в’їзді до СМСЧ з проспекту Будівельників. Всі одноголосно підтримали. Тож, чекаємо.

Також до депутатів звернувся Іван Попов, директор комунального підприємства «Чисте місто», який розповів, що його КП зазнало величезних збитків через карантин. Ця новина є досить дивною, бо коронавірусний карантин триває менше місяця, а Іван Миколайович говорить що енергодарці вже у лютому-березні не платили за вивіз сміття, через те «Чисте місто» майже не отримало надходжень.

Іван Попов – директор КП «Чисте місто»
Іван Попов – директор КП «Чисте місто»

Директор комунального підприємства також розповів про витрати «Чистого міста» і попросив у колег «в борг» кругленьку суму для свого КП. Але депутати вирішили не брати на себе таку відповідальність, та звернулися до начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення. Чому саме до нього? Бо, начебто, припинення утилізації сміття в Енергодарі, через борги КП, може призвести до надзвичайного стану та сміттєвого колапсу.

Ігор Наумичев, який сьогодні обіймає вищезгадану посаду, пообіцяв створити комісію, та все ретельно проаналізувати, перш ніж погоджувати виділення коштів.  Сподіваємося спеціальна комісія зробить правильні висновки, адже сума, яку просить директор КП «Чисте місто» чимала – 1 мільйон 360 тисяч. В разі чого, кошти можуть виділити з резервного фонду, який поповнився на 5 мільйонів 99 тисяч гривень, за рахунок економії.

Всі інші питання порядку денного народні обранці підтримали. Наприкінці міський голова Павло Музика нагадав енергодарцям, що на період карантину було створено соціальний проект «Ти не один». Його мета – допомогти самотнім людям похилого віку та громадянам з інвалідністю. Тож, якщо вам необхідна допомога, звертайтеся за телефоном 066 85 57 613 для більш детальної інформації.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарець, який сам виховує доньку, бореться із раком

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X