Перераховувати кошти з зарплати на «МДЛ» чи ні – добровільний вибір працівників ЗАЕС

Останнім часом в соціальних мережах доволі жваво обговорюється інформація про те, що адміністрація Запорізької АЕС підписала договір з керуючою компанією «Місто для людей Енергодар». І, начебто, його наслідком стане те, що відтепер з заробітної плати працівників Запорізької АЕС буде автоматично вираховуватися вартість послуг, які надаються керуючою компанією «МДЛ».

Чи ця інформація відповідає дійсності і до чого зобов’язує такий договір атомників, ми вирішили з’ясувати у правозахисника, адвоката Владислава Дьяченко, який дуже добре знається на юридичних тонкощах щодо діяльності таких компаній, адже вже тривалий час представляє інтереси громади в суді у гучній справі «МДЛ».

Правозахисник, адвокат Владислав Дьяченко (м. Енергодар)
Владислав Дьяченко – про те, чи перераховувати працівникам ЗАЕС кошти з зарплати на «МДЛ»

Перш за все, Владислав Віталійович підкреслив: утримання коштів з заробітної плати кожного працівника та їх перерахування будь-куди, в тому числі й за комунальні послуги, може відбуватися лише за письмовою згодою самого робітника. Немає вашою письмової заяви – немає і ніяких перерахувань.

Та навіть якщо ви даєте на це згоду і готові написати відповідну заяву, то  майте на увазі такий важливий нюанс:

«Окрім вирахування поточних щомісячних платежів, є велика вірогідність того, що з вашої заробітної плати також будуть утримувати й заборгованість перед «МДЛ», яка набігла з моменту приходу компанії в Енергодар (за умови, що ви, як і переважна більшість городян, не платили).  Тому підписавши заяву, будьте готові, що з вас можуть автоматично стягнуть борг. Коректно він нарахований чи ні, то вже інша справа» – застерігає наш співрозмовник.

Водночас, юрист підкреслив, що наявність договору між ЗАЕС та «МДЛ» не матиме будь-яких правових наслідків, якщо працівник власноруч не напише заяву на утримання коштів за послуги керуючої компанії. Просто у персоналу атомної станції  є вибір, робити це, чи ні.

P.S. В одній з наступних публікацій МедіаЦентр Енергодар буде розбиратися, скільки ж справ щодо «МДЛ» наразі розглядається в суді, скільки їх було взагалі, за чиїми позовами, чим вони відрізняються одна від одної, та, найголовніше, чи покладена крапка в питанні законності призначення керуючої компанії в Енергодарі. Спойлер: ні, не покладена!

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Недитяча гра акторів дитячого театру: енергодарців вразили драматичним спектаклем

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X