В енергодарській лікарні розповіли, чи готові медики до коронавірусу?

Пандемія коронавірусної інфекції «COVID-19» шириться світом, і число заражених перевищує 125 тисяч. Оскільки в Україні також зафіксовано випадок ураження вірусом, то з 12 березня оголошено тритижневий карантин. В Енергодарі медики  також відреагували на швидкісне поширення інфекції. Лікарі розповідають, що вже мають чіткий алгоритм дій, як поводитися з підозрюваним на ураження китайським коронавірусом. А госпіталізація таких пацієнтів буде здійснюватися в інфекційне відділення. Зараз там облаштовано 9 боксів для обсервації хворих (по 2-3 місця в кожному) з окремими входами з вулиці – задля безпеки. На другому поверсі відділення є напівбокси. Загалом, відділення готове прийняти 38 осіб. У разі потреби під розташування хворих буде перепрофільовано та обладнано терапевтичне відділення.

В енергодарській лікарні розповіли, чи готові вони до коронавірусу?
Без паніки: чи готовий Енергодар до вірусу «COVID-19»?

Окрім того, енергодарські медики поповнюють багаж знань про новий коронавірус та переймають досвід у своїх колег із області. Їздять на навчання та підвищення кваліфікації. Заступниця медичного директора з медичних питань КНП «СМСЧ» Енергодара Ірина Жиркова рекомендує: в разі, якщо вам стало погано і є підозра, що ви можете бути інфікованими на «COVID-19», негайно викликати швидку допомогу. Спеціалісти знають як поводитися у такому випадку.

«Не наражайте своїх оточуючих на небезпеку. При перших симптомах телефонуйте на 103, не треба йти до лікарні самостійно», – зазначає Ірина Жиркова.

У разі чого, в інфекційному відділенні хворий з певними симптомами здає кров на аналіз. Далі біологічні матеріали направляються у Запоріжжя, де їх перевірять на наявність ГРВІ. Під час проведення аналізу медики будуть підтримувати зв’язок по телефону. Якщо ж грип не підтверджується, то кров транспортують в Київську референсну лабораторію. Звідки й будуть чекати висновки. Швидких експрес-тестів енергодарська лікарня, поки що, не має.

Тетяна Сорока – завідуюча інфекційним відділенням КНП «СМСЧ» Енергодара

Цікавим є й те, що кров з підозрою на наявність в ній інфекції «COVID-19» транспортується в столичну референсну лабораторію «Новою поштою». Але відбувається це дуже обережно та з супроводжуючим. Біологічні матеріали запаковують у декілька щільних посудин.

Медики закликають не панікувати і дотримуватися рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, а саме:

  • часто та регулярно мити руки,
  • не відвідувати масові скупчення людей,
  • за можливості не торкатися руками до обличчя,
  • обов’язково дотримуватися правил респіраторної гігієни
Влада та лікарі обіцяють якнайшвидше придбати експрес-тести на виявлення коронавірусу
Медики закликають не панікувати містян, і дотримуватися рекомендацій ВООЗ

Зараз міська влада та лікарі обіцяють якнайшвидше придбати експрес-тести на виявлення коронавірусу, але зазначають, що вони не гарантують стовідсоткової впевненості в результаті, як це можуть зробити в Київській лабораторії.

Медіа Центр буде тримати вас в курсі останніх новин та подій в нашому місті. Будьте здорові!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X