У Запоріжжі накрили багатомільйонний конвертцентр та три «ботоферми» (ВІДЕО)

У Запоріжжі Служба безпеки України зупинила діяльність багатомільйонного конвертаційного центру, який виводив кошти, у тому числі державних підприємств. Про це повідомляють у прес-службі СБУ.

У Запоріжжі накрили багатомільйонний конвертцентр та три «ботоферми» (ВІДЕО)

Досудовим слідством встановлено, що конвертаційний центр працював з січня 2019 року. Його організатори надавали замовникам «послуги» із переведення коштів у готівку через здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій, а також забезпечував штучну мінімізацію податкових платежів до бюджету. Серед клієнтів конверту було понад 60 комерційних структур реального сектору економіки, а також державні та комунальні підприємства із Запорізької, Дніпропетровської та Сумської областей.

За даними слідства, через цей конвертаційний центр вивели у тінь понад 55 мільйонів гривень бюджетних грошей. Загалом державі завдано збитки на суму понад 20 мільйонів гривень через несплату податків та обов’язкових платежів.

Під час 13 одночасних обшуків в офісі конвертцентру та помешканнях фігурантів справи вилучили 16 печаток підконтрольних підприємств, банківську та бухгалтерську документацію, чорнові записи, комп’ютерну техніку, засоби зв’язку, які будуть долучені до матеріалів слідства.

У ході слідчих дій також були виявлені три «ботоферми», облаштовані організаторами конвертаційного центру. Вони, можливо, використовувались для масового поширення деструктивних публікацій у соцмережах та месенджерах, а також для розсилки неправдивих повідомлень про «мінування» та інших дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки у країні.

Вирішується питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності організаторів конвертцентру та керівництва підприємств-клієнтів для відшкодування завданих державі збитків.

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин та осіб, причетних до оборудки.

Читайте також: У Запоріжжі СБУ затримала правоохоронців, які отримували хабарі від «чорних» ріелторів (ВІДЕО)

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X