Компенсація VS тарифи: чи будуть переможці в цій «війні»?

На позачергову сесію Енергодарської міської ради було винесено понад півсотні питань. Всі, безперечно, важливі. Та найбільші пристрасті ще на так званій спільній депутатській комісії розгорнулися навколо компенсації різниці в тарифах «Тепловодоканалу».

Сесія Енергодарської міської ради
На позачергову сесію Енергодарської міської ради було винесено понад півсотні питань

Як відомо, зараз населення сплачує половину того тарифу, який з приміткою «тимчасовий» в квітні затвердив виконком. Нових об’єктивних розрахунків ми так і не дочекалися. Натомість, наприкінці року кошти в бюджеті закінчуються, керівництво комунального підприємства знову жаліється на проблеми й борги. Тож, депутатам запропонували зменшити компенсацію до 25 відсотків. Решту 75 платитиме населення. Міський голова Павло Музика пояснив ситуацію так:

«25 відсотків тому, що на даний час ця сума є реальною, аби бюджет  міг її сплатити. У іншому ж випадку, якщо це буде 50 %, то ми повинні будемо зупинити всі програми, та всі проплати по бюджету»

Міський голова Енергодара Павло Музика
Мер Енергодара пояснив, чому встановлюють компенсацію у 25 %

 Та думки присутніх розділилися. Хтось з депутатів з мером  цілком згоден. Хтось за те, аби залишити 50 відсотків компенсації. Та є серед них і ті, які наполягають на законних розрахунках, підтверджених документами.  А їх знову немає. Тож, за що взагалі голосувати?

«Висловлюю думку від імені ПП «Сильна Україна». За всі рішення, які сьогодні виносяться на сесію, голосувати неможна! В чергове нагадую вам, що солідарна відповідальність врешті решт наступить. У нас є великий плюс – кожен з нас голосує персонально. І нести відповідальність теж буде персональну. Будете потім з власної кишені виплачувати тих 50 %, якщо проголосуєте за це зараз» – попередив депутат Сергій Холод.

Тривалим був виступ і ексдепутата, а нині – адвоката Артема Дубкова, який також нагадав колишнім колегам про відповідальність за кожне своє рішення. Він навів приклад іншого міста України, в якому з тарифами коївся аналогічний безлад, і також з бюджету надавалася компенсація. Та в січні цього року Верховний Суд України визнав це незаконним. Натомість,  було розроблено новий тариф, який виявилися нижчим за попередній – діючий.

Адвокат Артем Дубков
Адвокат Артем Дубков попередив мера Енергодара про кримінальну відповідальність

 Тепер тамтешнім депутатам загрожує фінансова відповідальність. Адвокат «приміряв цю ж ситуацію на Енергодар і пообіцяв меру кримінальну відповідальність, а депутатам, які голосуватимуть «за» – солідарну –  по відшкодуванню цього тарифу:

«Я порахував. 8,7 млн компенсації, які зараз хочуть виділити. Це буде десь по 500 тисяч на кожного!

Та найемоційнішим був виступ нинішнього директора «ТВК» Сергія Хорольця. Депутат закликав колег нікого не боятися, бо ж, за його словами, все законно, нові тарифи рахують. Висловився і на адресу тих, хто, на його думку, заважає нормальній роботі комунального підприємства і йому особисто.

«Ті, хто зараз протидіє і заважає  – то їх особисті проблеми. Я не збираюся звертати на них увагу.  Один з тих, хто тут кричав, що Хоролець щось незаконне чинить, це Дубков та його родина. Сьогодні є кримінальне провадження за фактом нанесення збитків комунальному підприємству в сумі 3 млн. В рамках цієї справи цей правопорушник, я а вважаю Дубкова саме таким, буде притягнутий до відповідальності. І не треба мені тут розповідати…Мені все одно, що він каже!» – заявив депутат і комунальник в одній особі.

Депутат Енергодарської міської ради Сергій Хоролець
Найемоційнішим був виступ нинішнього директора «ТВК» Сергія Хорольця

Пристрасті кипіли ще довго. Та на сесії все ж було прийнято рішення залишити компенсацію тарифу у 50 відсотків. Передишка тимчасова. Вже наступного місяця на сесії міської ради це питання мають намір вирішити остаточно. Чи це буде на користь населення,  гарантій на жаль, немає.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарці вітають довгожителя: Роману Павловичу Єрошу – 95!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X