Комунальні підприємства Енергодара отримали наглядові ради та нові статути

10 лютого відбулася четверта сесія Енергодарської міської ради. До порядку денного було включено 88 питань, левова частка яких стосувалася врегулювання земельних відносин. Проте найбільшу увагу та полеміку викликали надзвичайно важливі, якщо не сказати доленосні питання – стосовно нових редакцій статутів комунальних підприємств та створення на них наглядових рад. Але про це трохи згодом.

На четвертій сесії Енергодарської міської ради депутати розглянули 88 питань порядку денного
На четвертій сесії Енергодарської міської ради депутати розглянули 88 питань порядку денного

А почався сесійний ранок зовсім не з кави – на засідання прийшли пацієнти гемодіалізного відділення, обурені діями керівника медсанчастини Андрія Бредихіна. Вірніше, його бездіяльністю. Керівник СМСЧ не потурбувався про своєчасне постачання необхідного для проведення гемодіалізу препарату гепарину, чим наразив пацієнтів на небезпеку. Втім це далеко не єдина проблема, яка турбує пацієнтів. Детальніше дивіться у нашому сюжеті.

Пацієнти гемодіалізного відділення обурені діями керівника медсанчастини Андрія Бредихіна
Пацієнти гемодіалізного відділення обурені діями керівника медсанчастини Андрія Бредихіна

На сесії заслухали звіт про діяльність комісії з перевірки роботи первинної і вторинної ланок медицини Енергодара в умовах боротьби з коронавірусом, яку депутати створили на першій сесії новообраної міськради. Як розповіла голова комісії Марія Джунь, жодних проблем під час перевірки роботи Центру первинної медико-санітарної допомоги не виникло: комісія нормально відпрацювала та надала керівництву центру свої рекомендації. А от з перевіркою роботи медико-санітарної частини виникли великі та незрозумілі проблеми: СМСЧ надумала судитися зі своїм же власником і роботодавцем – міською радою.

Марія Джунь відзвітувала про діяльність комісії з перевірки роботи первинної і вторинної ланок медицини Енергодара
Марія Джунь відзвітувала про діяльність комісії з перевірки роботи первинної і вторинної ланок медицини Енергодара

Тож у світлі таких неприємних подій особливо важливою і нагальною потребою є питання створення наглядових рад на комунальних підприємствах міста, які покликані належним чином врегулювати питання прозорої та відкритої діяльності цих підприємств, фінансової звітності про використання коштів та налагодження якісної роботи.

Депутати внесли зміни до Положення про наглядові ради, згідно з якими відтепер на будь-якому комунальному підприємстві, яке має монополію на ринку, вартість активів за рік понад 10 мільйонів гривень та штатну кількість працівників від 60, буде обов’язково створено наглядову раду. Також обранці затвердили персональні склади наглядових рад на КНП «СМСЧ» та КП «Тепловодоканал», до яких увійшли по 5 представників від депутатського корпусу та від міського голови.

Крім того, депутати затвердили нові редакції статутів комунальних підприємств «Тепловодоканал», «Чисте місто», «Міськзеленбуд», «Промінь», «Комунальні системи», «Міська молочна кухня», «Єдині інформаційні системи» та КНП «СМСЧ». Згідно зі змінами, повноваження керівників підприємств віднині суттєво обмежені в частині погодження структури, штатного розпису, умов оплати праці персоналу тощо. Відтепер ці питання погоджуються зі створеною на підприємстві наглядовою радою.

Кінець феодалізму в окремих князівствах: на комунальних підприємствах Енергодара створено наглядові ради
Кінець феодалізму в окремих князівствах: на комунальних підприємствах Енергодара створено наглядові ради 

Також на сесії обранці розглянули багато інших питань, зокрема затвердили нову редакцію Положення про депутатський фонд матеріальної допомоги, ухвалили рішення про виплату одноразової матеріальної допомоги працівникам первинної і вторинної ланок медицини Енергодара, які перехворіли на COVID-19, та інші.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Пацієнти енергодарського гемодіалізного відділення залишилися без життєвонеобхідних ліків

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X