Коли в Енергодарі порахують вартість тарифів КП «ТВК»?

На черговому засіданні виконавчого комітету Енергодарської міської ради, яке відбулося 15 квітня, розглянули 28 питань порядку денного та 8 додаткових.

Одне з питань стосувалося підсумків проведення опалювального сезону 2020-2021 років у місті. В цілому опалювальний сезон пройшов на задовільному рівні. Однак на об’єктах 1-го та 2-го мікрорайонів міста через зношеність комунікацій виникало найбільше аварійних ситуацій. Та в цьому році до початку нового опалювального сезону там обіцяють виконати заміну тепломереж.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов
Міський голова Енергодара Дмитро Орлов

Також члени виконкому затвердили план заходів з підготовки об’єктів комунального господарства та соціального призначення до роботи в наступний осінньо-зимовий період. Згідно з ним власники теплопунктів та тепломереж до 30 квітня зобов’язані надати до управління комунальної власності графіки проведення ремонтних та профілактичних робіт, гідравлічних випробувань та забезпечити їхнє виконання під час підготовки до зими.

Члени виконкому схвалили рішення про погодження річного плану з надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення «Тепловодоканалу». Також міська влада  погодила інвестиційну програму КП «ТВК» у сфері теплопостачання, яка передбачає технічне оснащення ТРП-4 для безперебійного теплопостачання та гарячого водопостачання будівель 4-го мікрорайону. Ухвалення цих рішення є невід’ємним кроком для розрахунку економічно обґрунтованого тарифу для «Тепловодоканалу».

Чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради
Чергове засідання виконавчого комітету Енергодарської міської ради

Також одне із питань порядку денного стосувалося внесення змін до затвердження плану заходів з розрахунку тарифів ТВК.

«Прошу перенести виконання деяких пунктів в частині розрахунку та встановлення тарифів. Кінцеві строки в нас збігаються. Ми просто проміжні строки не відкоригували згідно чинного законодавства. Виконавчий комітет міської ради приймає рішення про встановлення тарифів на комунальні послуги, що надаються КП «ТВК» на гарячу воду і теплопостачання до 15.07.2021 року. А на холодну воду та водовідведення – до 21.10.2021 року. Дія відповідно розрахованих тарифів розпочнеться з 1 січня 2022 року», – повідомив виконуючий повноваження начальника управління комунальної власності міськради Борис Ярмоленко. 

Виконуючий повноваження начальника управління комунальної власності Борис Ярмоленко
Виконуючий повноваження начальника управління комунальної власності Борис Ярмоленко

В свою чергу міський голова уточнив кінцеві строки встановлення довгоочікуваних тарифів.

«Майже кожного засідання виконкому кінцева дата подачі нового тарифу зсувається праворуч. Вже півтора роки рахуємо тарифи і знову переносимо строки», – обурився міський голова.

Тож завершити роботи з розрахунку тарифів на гарячу воду та опалення і винести їх на розгляд виконкому планують до 15 липня. Діяти тариф почне, за планом, з жовтня поточного року. Тарифи на холодне водопостачання та водовідведення виконавчий комітет планує розглянути у жовтні, а з 1 січня вони мають набути чинності.

Крім того, виконавчий комітет затвердив Порядок співфінансування капітальних ремонтів житлових будинків ОСББ. Фінансова підтримка надаватиметься тим ОСББ, які ініціюють проведення капітальних ремонтів у своїх будинках. При цьому ОСББ має зробити фінансовий внесок та забезпечити виконання проєкту.

Для кожного виду робіт влада визначила дольові частки участі бюджету та співвласників. Тож спільне фінансування капремонтів покрівель у відсотковому співвідношенні складатиме 80 на 2030 на 70 відсотків ­– капремонт ліфтів, стін та інженерних систем.

Перший заступник міського голови Іван Самойдюк висловив власну думку стосовно цього питання.

«В порівняні з минулим періодом ОСББ сьогодні не потрібно шукати, де зареєструвати об’єднання. Завдання у УКВ – не робити перешкоди для створення ОСББ, а зробити все для надійної та потужної роботи об’єднання. Я вважаю, що теперішній депутатський склад повністю піде на зустріч ОСББ, і за необхідністю допоможе вирішити фінансові складнощі об’єднань»,­ – наголосив Іван Самойдюк.

Іван Самойдюк - перший заступник міського голови
Перший заступник міського голови Іван Самойдюк

Скористатися можливістю співфінансування ОСББ може один раз на бюджетний рік за одним видом робіт. Ще одним рішенням виконкому, спрямованим на підтримку ОСББ, є затвердження Порядку відшкодування частини суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання.

Додаткове питання порядку денного стосувалося подовження дії договору з КП «Чисте місто» на вивезення твердих побутових відходів. 1 травня поточного року строк дії цього договору добігає кінця, а конкурс на визначення виконавцях таких послуг ще не провели. Через це строк дії договору з «Чистим містом» продовжили до 1 листопада цього року.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Без вини винуваті, або Чому знову «лихоманить» відділення гемодіалізу в…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X