Кір в Енергодарі: лікар прокоментувала ситуацію

Ситуація щодо кору в Енергодарі набирає обертів. Останнім часом ця тема активно обговорюється в соціальних мережах. На своїй сторінці в Instagram ми створили місце, куди кожен житель міста, за бажанням, зміг написати запитання стосовно кору впродовж 24 годин. Безліч людей відгукнулися на наш пост, поділилися тривогою і чутками, які вже встигли розлетітися містом. Журналіст МедіаЦентру поспілкувалася з завідуючою інфекційного відділення Тетяною Сорокою, аби розвіяти всі страхи та побачити ситуацію такою, якою вона є на сьогодні.

Кір в Енергодарі: спалах чи епідемія?
Кір в Енергодарі: лікар прокоментувала ситуацію

Так, дійсно, кількість хворих на кір значно зросла. Вісім пацієнтів, а це троє дорослих і п’ятеро дітей, мають середньо-тяжкий стан і проходять лікування в інфекційному відділенні. Усі випадки хвороби були привезені з інших населених пунктів. Це означає, що спалах кору відбувся не в Енергодарі, каже лікарка. Сім’я з дітьми гостювали в Верхньому Рогачику, що на Херсонщині, звідки і привезли інфекційне захворювання в місто. Інші випадки кору трапилися з тими, хто контактував з зараженими дітьми. Можна сказати, що почався місцевий спалах кору.

Ситуація щодо кору в Енергодарі набирає обертів
Ситуація щодо кору в Енергодарі набирає обертів

Важливо знати, що всі постраждалі не мали щеплення, стверджує лікарка. Тому, щоб вберегти свою дитину від можливого зараження, необхідно перевірити набір щеплення. Це можна зробити як у сімейного лікаря, так і в навчальному закладі. Зараз в лікарні достатньо ліків для кожного непровакцинованого пацієнта.

“Велика загроза захворіти тільки у тих дітей, що не зробили повний набір щеплення. В іншому випадку переживати не варто”- повідомляє Тетяна Сорока.

У дорослої людини після 30-ти років зникає імунітет. І будь-хто може захворіти на кір, навіть якщо зробив щеплення в дитинстві. Єдиним виключенням є те, якщо ви раніше хворіли цим захворюванням, тоді імунітет взмозі впоратися сам. Ті дорослі, що контактували з хворими, повинні перші 72 години зробити щеплення і проконсультуватися з сімейним лікарем.

Кір – це звичайне інфекційне захворювання, яке має три стадії: легку, середню і тяжку. Головне вчасно визначити симптоми хвороби: висока температура – вже важливий привід навідатися до лікаря. Аби вберегти себе від можливо зараження необхідно уникати людних місць, носити маску, мити руки і обличчя з милом, після прогулянки вулицею.

На карантині чотири класи в школі №2

Тепер, що стосується карантину в навчальних закладах міста. Цю інформацію нам сьогодні, 23 січня, надали в управлінні освіти. Наразі, на карантині знаходяться чотири класи. Всі – в одному учбовому закладі ЗОШ №2. Станом на вчора хворими на кір було визнано чотирьох дітей, учнів цієї школи. А сьогодні підтверджено ще два випадки. Тобто, всього кір виявили у 6-тьох дітлахів. Також цю інфекційну хворобу має вчителька з НВК №5. Але на даний момент захворюваності серед дітей на кір в цьому закладі не виявлено.

Всі класи на карантині в одному учбовому закладі - ЗОШ №2
На карантині в Енергодарі знаходяться чотири класи

Карантин в класах ЗОШ №2 триватимете 21 день (з моменту виявленя). Це не означає, що діти сидять по домівках. Навчальний процес триває, але має певні особливості. Як повідомили в управлінні освіти, класи, де виявлені випадки захворювання, ізольовані від інших. Діти навіть харчуються окремо. Але мають змогу отримувати знання.

Взагалі ж, освітяни разом із медиками щоденно моніторять ситуацію. Про будь-які суттєві зміни будемо інформувати вас додатково.

Валерія Бабич , МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарських волонтерів запрошують до участі в конкурсі «Благодійна Україна»

1 Комментарий
  1. Владимир :

    Супрун уже готовит документы для обьявления эпидемии кори в Украине. Привет всем противникам вакцинации…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X