Під контролем: де в Енергодарі купити «правильну» ялинку?

Під час новорічних святкувань стрімко зростає  попит на ялинки, сосни та інші хвойні деревця.   Ну так вже у нас, на жаль,  повелося, що свято буде не свято без живої  зрубаної красуні…

Заповітне дерево можна придбати, зазвичай, на міському ринку, або в ще декількох місцях,  де офіційно продаються дерева з лісгоспів та фермерських господарств. В Енергодарі таких, до речі – 7: по Молодіжній (напроти басейну), 2 – по Українській, 2 – по Козацькій (напроти АТБ), 1 – по проспекту Будівельників, 1 – на ринку «Меркурій».

Наприклад, по Українській. Зі слів продавців: продають новорічних красунь вони вже декілька років поспіль. Товар возять із Сумської області. Він має відповідний сертифікат та спеціальний чіп. За цими ознаками покупці можуть впевнитися в тому, що товар легальний, вирощений у лісовому господарстві. А не вирубаний варварські у найближчому лісі.

«Правильний» ялинковий товар має сертифікат і чіп
«Правильний» ялинковий товар має сертифікат і чіп

Але деякі продавці щороку хитрують, намагаючись вести незаконну торгівлю. А інші  вирішують зекономити, купуючи символи свята з рук. У тих самих людей, що незаконно зрубали дерева в лісі. 

І щороку такі нечисті на руку продавці та покупці новорічного товару підкидають додаткового клопоту енергодарським правоохоронцям. Останні проводять регулярні рейди по місту для усунення незаконної торгівлі. Також незалежно, а іноді і разом інспектують «ялинкові точки» і представники лісгоспів. Такий собі подвійний контроль для ліквідування незаконних дій з боку громадян. За нашою інформацією, станом  на 23 грудня жодного правопорушення в Енергодарі не зафіксовано.

Віримо, що так воно буде і надалі. Адже за незаконну вирубку, пошкодження і знищення лісових культур, за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень, за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів громадянам загрожує адміністративна відповідальність та реальний штраф.

PS:

Останні роки придбання зрубаних ялинок вже не є трендом. Згідно сучасній «екологічній» моді українці вже давно переходять на штучні деревця, або замовляють ялинки у горщиках. Щоб після всіх свят живу красуню можна було висадити в грунт. І ще довгі роки нею насолоджуватися.

Але якщо ваш вибір таки за  покупною зрубаною  – відправляйтеся за зеленою красунею на ринки у спеціально визначені місця продажу.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Не пройшло і три роки: гемодіалізне відділення енергодарської СМСЧ – з резервним…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X