Як в Енергодарі члени виборчої комісії зривають вибори

Для того, щоб докладно розповісти про скандал навколо виборчої кампанії в Енергодарі, одного сюжету явно замало. Про це треба знімати повнометражне кіно у жанрі трагікомедії, фарсу чи то драми. Але спробуємо викласти основну хронологію подій.

В Енергодарі члени ТВК намагаються зірвати вибори
В Енергодарі члени ТВК намагаються зірвати вибори

Станом на 1 жовтня до Запорізького окружного адміністративного суду надійшло 27 позивних заяв стосовно виборчого процесу. Найчастіше, в 11-ти адміністративних справах, оскаржувалися саме рішення Енергодарської міської територіальної виборчої комісії. Деякі кандидати і партії дійшли навіть до апеляції.  І захистили своє право бути учасниками виборчого процесу. Тому наш виборчком був змушений 7 жовтня виконати рішення суду і зареєструвати кандидатами на посаду міського голови Анатолія Анохіна,  Ігоря Бурноса, Юлію Дубкову і Дмитра Орлова.

Дмитро Орлов зареєстрований кандидатом на посаду міського голови Енергодара
Дмитро Орлов зареєстрований кандидатом на посаду міського голови Енергодара

Саме навколо Дмитра Орлова розгорнута замовна  кампанія, аби в будь який спосіб зняти його з виборчих перегонів і виключити з бюлетеня.

 Через чотири години від початку засідання,  і за півгодини до опівночі, коли всі питання порядку денного були розглянуті,  член комісії Віктор Шишлаков раптом робить заяву про намір відкликати свій голос за реєстрацію саме Орлова.  За якого особисто ж і проголосував раніше.

Віктор Шишлаков відкликав свій голос за реєстрацію Орлова вже після голосування
Віктор Шишлаков відкликав свій голос за реєстрацію Орлова вже після голосування

На що отримує  зауваження, що  така процедура не передбачена виборчим законодавством, тим паче в форматі засідання територіальної  комісії. Але він має право звернутися до суду або в ЦВК.

Заступник голови Енергодарської виборчої комісії Голіщев зриває вибори?
Заступник голови Енергодарської виборчої комісії Голіщев зриває вибори?

Врешті, всі кандидати без виключення зареєстровані. Є відповідні постанови в ЦВК. Треба рухатися далі, адже часу обмаль.

На наступному засіданні 9 жовтня мали затвердити форму і зміст бюлетенів, склад дільничних комісій. Але заступник голови виборчої комісії Голіщев знову  виносить питання щодо заяви Шишлакова.

Ситуація складається патова.  Голосів для затвердження порядку денного не вистачає. Знову оголошується перерва. А присутня на засіданні громадськість, кандидати, активісти  ГО «БРАМА» говорять про те, що виборча комісія зумисне зриває вибори.

Громадськість захищає своє право на чесні вибори в Енергодарі
Громадськість захищає своє право на чесні вибори в Енергодарі

Після чергової перерви кворум, для якого потрібні мінімум  10 членів комісії з 18-ти, все ж таки є. Голова знову виносить на  затвердження порядок денний. 

А далі абсурдність ситуації сягає апогею. Член комісії Сергій Панасенко, який, як і всі присутні, добре чув, за що саме йде голосування, підняв руку і утримував її до останнього, після появи в залі пана Голіщева, заявляє, що він… не голосував

Ще один член комісії Панасенко відмовився від свого ж голосування
Ще один член комісії Панасенко відмовився від свого ж голосування

Про що дає покази поліції, в яких сам же і заплутався. Бо пояснити, що то взагалі було, так і не зміг. Втім, своєї мети Голіщев таки досягає. Засідання знову зривається.

 А вже на другий день, 11 жовтня, у складі комісії відбуваються зміни. Очолила її Катерина Хоменко від ПП «Слуга народу». Замінили й ще кількох членів комісії.

 Власне, крім цього більше нічого і не змінилося. З маніакальною впертістю Голіщев продовжує тиснути свою лінію щодо заяви  Шишлакова. Якою  статтею виборчого кодексу перебачено виносити такі заяви на засідання територіальної комісії, якщо скарга подана до ЦВК і має розглядатися саме там або в суді, відповіді від нього так і не надійшло.

Після тривалих суперечок голова комісії все ж таки виносить пропозицію Голіщева на голосування. Не задоволений тим, що питання не вдалося протиснути, бо у більшості членів комісії таки прокинувся здоровий глузд, Голіщев полишив засідання.

Але цього дня затвердити бюлетені так і не вдалося. Після перерви знову не вистачило кворуму. Обурена громадськість вимагає від нової очільниці комісії прийняти міри та повернути відсутніх на засідання. І звернутися до ЦВК щодо роботи членів комісії в цілому.

А поки що,  оскільки питання, без яких проведення виборів неможливе, так і не закриті, комісія знову засідатиме сьогодні, 12 жовтня. І лишається тільки здогадуватися, який сценарій підготував Голіщев цього разу. Далі – буде.

Каріна Стрєльнікова, Олександр Кириленко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: Чи готові комунальники співпрацювати з ОСББ Енергодара?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X