Жах по-енергодарськи: породілля з новонародженим померли, тіло малюка зникло

Днями Енергодар сколихнула жахлива звістка:  смерть  породіллі та її дитини. Про страшну трагедію повідомив тепер вже вдівець Святослав. І це був справжній крик душі. Олена – 34-рирічна жінка, яка раділа життю та разом з чоловіком чекала на первістка. Щаслива родина, якої більше немає.

Про страшну трагедію повідомив тепер вже вдівець Святослав
Днями Енергодар сколихнула жахлива звістка:  смерть породіллі та її дитини

23 квітня цього року Олени не стало. Чоловік згадує страшний день, коли горе прийшло в його сім’ю. Ввечері 10 березня його кохана дружина пішла на курси англійської мови, де їй стало зле. Йшов восьмий місяць вагітності. Далі – все як у моторошному сні: жінку забрали каретою швидкої до пологового, там прооперували, але на жаль, малюка врятувати не вдалося.

Святослав розповідає, що наступного дня, 11 березня зранку йому зателефонував Валерій Курченко – завідуючий акушерським відділенням Енергодарського пологового будинку, та повідомив що Олені після кесаревого розтину стало гірше. Медики викликали санавіацію із Запоріжжя, але доставити жінку в обласну лікарню вдалося аж після обіду.

Загинула молода, красива жінка, чоловік втратив дружину і дитину
Загинула молода, красива жінка, чоловік втратив дружину і дитину

Святослав розповів нашим журналістам, що Олену рятували в Запоріжжі більше місяця. Як виявилося, у молодої жінки відмовили нирки, потім стало відомо про те, що в неї пошкоджені легені. Скоріш за все їй робили штучну вентиляцію. У породіллі почався сепсис. Та про все це чоловік дізнався не одразу. Мешканка Енергодара не витримала страждань та померла. Вже 24 квітня тіло його дружини привезли в Енергодар.

Чоловік згадує, що після смерті малюка він особисто домовився з Валерієм Курченко, аби тіло новонародженого перебувало у міському морзі хоча б на час, поки стан Олени покращиться. Але сталося горе і Святослав вирішив поховати дружину разом з новонародженою дитиною. Який же був шок у чоловіка, коли він дізнався, що тіло його малюка просто зникло!

За його  словами, завідуючий акушерським відділенням «розмито» відповідав на запитання вдівця, пояснюючи, що тіло малюка кремували. Потім у лікаря Курченка з’явилася інша версія – тіло дитини поховали як «біомасу». Після таких гучних заяв з’явилося ще більше запитань: як таке можливо без дозволу батька?

Святослав каже, що в голову йому «лізуть» різні думки. Чи було маля взагалі мервим? Можливо дитину продали «на органи»? І ще купа моторошних варіантів. Звичайно, дуже хочеться, щоб страшні здогадки енергодарця не підтвердилися, та поки що, дійсно, питань більше ніж відповідей.

Жах по-енергодарськи: породілля з новонародженим померли, тіло малюка зникло
Породілля та малюк вмерли, тіло дитини зникло: хто винен у смерті енергодарців?

Свою історію вбитий горем Святослав оприлюднив в мережі Facebook. В коментарях під публікацією чоловіка енергодарці залишили дуже багато різноманітних історій. Та більшість з людей обурюються через свавілля, яке коїться в Енергодарському пологовому. Колега вищезгаданого Валерія Курченка – лікар Маєвський припускає, що сепсис у породіллі міг статися через антисанітарні умови пологового будинку. За його словами, медики «розвели» у закладі  господарчу діяльність. Так це чи ні, ми не знаємо. Але сам  пан Маєвський розповідає, що на власні очі бачив, як у пологовому будинку вирощували гриби, розводили курей та рибу!

В пологовому будинку Енергодара медики «розвели» господарчу діяльність
В пологовому будинку Енергодара лікарі вирощують гриби та курей?

Зважаючи на величезний розголос, який отримала ця трагедія, адміністрація медико-санітарної частини  оприлюднила в соціальних мережах пост, в якому закликала не спекулювати на цій темі. Та навіть більше — не використовувати її у своїх інтересах. У повідомленні йдеться, що наразі медичний консиліум на рівні обласного департаменту охорони здоров’я з’ясовує всі обставини справи. Але Святослав, який втратив все, тепер  шукає хоча б істини і справедливості. Тож звернувся за допомогою до  юристки. У якої в ході справи виникло багато логічних запитань. Наприклад, чому всі перевірки почалися тільки після розголосу? Невже медики хотіли «зам’яти» справу? Але як!? Адже хоч і сплинуло дуже багато часу, тіло свого новонародженого малюка Святослав так і не отримав!

Святослав, який втратив все, тепер  шукає хоча б істини і справедливості
Тіло свого новонародженого малюка Святослав так і не отримав

Любов  Цигиця розповідає, що в її практиці вже був випадок, коли породілля з немовлям вмерли під час пологів. Це було в місті Кам’янка-Дніпровська декілька років тому. Адвокатка запевняє, що медичні правопорушення – одні з найскладніших. Адже інколи важко з’ясувати дрібні, але дуже важливі обставини події. Тож юристка не виключає, що справу спробують закрити через брак доказів, які зараз можуть ретельно приховувати.

Наразі правоохоронні органи вже відкрили декілька кримінальних проваджень за фактом трагедії. Саме за ст.140 Кримінального кодексу України (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником). Також, в рамках цієї кримінальної справи будуть розслідувати факт зникнення тіла новонародженого. Якщо ж слідством буде встановлено, що малюк зник, то відкриється кримінальне провадження за ст.297 Кримінального кодексу України (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого).

Юристка не виключає, що справу можуть закрити через брак доказів
Правоохоронні органи вже відкрили декілька кримінальних проваджень за фактом трагедії

Наші журналісти намагалися  почути коментар по справі і від лікарів пологового. Ми чекали три дні і стільки ж часу домовлялися про зустріч, але враховуючи вихідні та заклопотаність медиків, зустрітися нам так і не вдалося. Можливо, адміністрація міської̈ СМСЧ та пологового будинку, все ж таки,  захоче висловити свою думку з приводу ситуації, що склалася. Ми завжди відкриті до спілкування та готові вислухати другу сторону. Чим закінчиться ця резонансна історія, поки не відомо.

Редакція висловлює щирі співчуття родині.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Медіа Центр Енергодар

Читайте також: Трагедія в Енергодарі: на ЗСК чоловіка вбило струмом!

Мысли посетителей
  1. Эмилия :

    Да,это правда!!!Там разводят не только рыбу и курей,а ещё и собак и котов полная бытовка.И Курченко с Соколовой бегают на роды от собак до детей.А работники автоклавы в подвале ещё и гавно за их живностью убирает.Какая може быть стерильность???

  2. Анонім :

    А вот я благодарна нашим лекарям Соколовой и Курченко только благодаря их профессионализму и чутью доктора Соколовой у меня теперь есть внучка которой 7 месяцев

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X