Енергодарські історики-мандрівники завдяки гранту вивчали пам’ятки рідної землі

Чи багато ми знаємо про пам’ятники та історичні місця нашого рідного краю, історію їхнього походження, створення та призначення? Адже у Запорізькій області – чимало пам’ятних місць, які несуть в собі цілу історію.

В Енергодарських загальноосвітніх школах №2 та №7 вчителі разом зі своїми учнями тривалий час займаються вивченням історичних пам’яток рідного краю.

Початком такої цікавої та захоплюючої справи стала участь у проєкті «Приховані спогади. Продовження», який проводився за ініціативи київської громадської організації «Простір толерантності» та німецької організації «Кріспи».

«Під час проєкту ми повинні були розробити модулі для занять на чутливі теми, які викликають в учнів та вчителів якусь неоднозначність», – розповіла учасниця проєкту Ольга Невтира.

Заступниця директора, вчителька історії та громадянської освіти Енергодарської ЗОШ №2 Ольга Невтира
Заступниця директора, вчителька історії та громадянської освіти Енергодарської ЗОШ №2 Ольга Невтира

Теми так званих модулів мали бути історичної направленості, які б відображали останні 35 років історії України.

«Спочатку всіх учасників зібрали під Києвом у дуже цікавому місці. Там для нас проводили  тренінги, навчали сучасним технікам та прийомам, які в подальшому ми використовували у своїх модулях. Об’єднавшись у групи та роз’їхавшись по своїм містам, продовжували працювати у режимі онлайн, проводячи різні вебінари та тренінги», – поділилася Ольга Невтира.

Після повного завершення розробки модулів вчителька­-учасниця проєкту апробувала їх на учнях своєї школи. Адже тематика таких занять гарно доповнювала та в повній мірі відповідала шкільній програмі. Підбивши підсумки проведених робіт, організатори запропонували найкращим учасникам отримати гранти на реалізацію власних мініпроєктів у своїх закладах. Об’єднавшись з педагогами та учнями Енергодарської ЗОШ №7 в єдину групу, вирішили впевнено йти до перемоги.

«Ми подали заявку на участь у цьому проєкті і отримали грант на реалізацію дуже важливої теми, а саме: порушити питання наших пострадянських та сучасних пам’ятників, як вони формують спільну історичну пам’ять чи знають про них люди, яку роль вони виконують. А найголовніше – залучити до цього учнів. Тим самим навчити їх спілкуватися між собою та з представниками громади на такі болючі теми», – підкреслила Лілія Петрівна.

Вчителька історії та правознавства Енергодарської ЗОШ №2 Лілія Рябініна
Вчителька історії та правознавства Енергодарської ЗОШ №2 Лілія Рябініна

Учасники проєкту подорожували деякими селами об’єднаного Василівського району, намагаючись відшукати різноманітні пам’ятники та того, хто зміг би розказати їхню історію.

Мандрівки наших героїв видалися досить емоційними, веселими та цікавими. Учасники почули від місцевих жителів багато цікавих розповідей та легенд, здійснивши для себе багато різноманітних відкриттів.

Архівні матеріали учасників проєкту з їхніх дослідницьких подорожей
Архівні матеріали учасників проєкту з їхніх дослідницьких подорожей

Зібравшись разом, всі учасники проєкту вирішили підбити підсумки проробленої ними дослідницької роботи. Діти та вчителі ділилися своїми враженнями  від подорожей та будували плани на майбутнє.

Загальногрупове заняття учасників з підбиття підсумків своєї роботи
Загальногрупове заняття учасників з підбиття підсумків своєї роботи

Спостерігаючи за чудовим настроєм та позитивними емоціями всіх учасників, можна впевнено сказати, що такі проєкти насправді дуже значимі та вкрай необхідні для розвитку людини. Ці заходи допомагають об’єднувати суспільство навколо цікавих тем нашої історії.

«Я сподіваюсь, що наш проєкт матиме життя навіть після його завершення. Тому що діти дуже просять продовжити подібні заходи та навіть створити літню школу. А це означає, що школярам проєкт дуже сподобався! Отже ми, вчителі, досягли своєї цілі!», – радіє досягненням Лілія Рябініна.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарці, бережіть своє життя та будьте пильними на воді: прості правила від…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X