Іван Сердюк: «Моє головне завдання – захист інтересів мешканців нашого регіону»

Сьогодні у нас особливий гість. Ветеран-підводник, енергетик, який багато років присвятив роботі на Запорізькій АЕС, громадській діяч. А ще кандидат в народні депутати України по 79-му виборчому округу Іван Іванович Сердюк. Власне, в контексті перебігу перевиборчої кампанії ми сьогодні і будемо спілкуватися.

 –  Дякую, що надали можливість  відповісти на питання, які виборці ставили і мені особисто, і в мережі Фейсбук. Зразу вибачаюся, що не завжди оперативно реагував на дописи, просто не вистачало часу.

  –  Питання, яке часто звучало в соціальних мережах: від якої політичної партії іде в Раду Іван Сердюк.

  – Хочу наголосити, що я не є представником будь-якої політичної партії. І це свідома позиція. Бо я вважаю, що для депутата – мажоритарника, який є представником конкретного регіону, надважливо не залежати від швидкоплинних політичних інтересів конкретної партії. Адже ми всі бачили, як стрімко можуть змінюватися пріоритети  партій. А моє завдання – захист інтересів  мешканців нашого регіону. Тому як мажоритарник-самовисуванець я буду вільний у своїх законодавчих ініціативах та матиму змогу працювати зі всіма фракціями для просування потрібних для регіону законопроектів.

 Також люди часто запитували, що спонукало вас – пенсіонера,  взяти участь у цих передвиборчих перегонах? Чому саме зараз? З’явилося більше часу на громадську роботу? Чи була якась конкретна причина?

 Я б сказав, все разом. Пенсіонери бувають різними (посміхається). А  я пенсіонер віднедавна. І досвіду, і сил, і знань у мене вистачає. Я завершив свою роботу на атомній станції та в Дирекції «Енергоатому», та не завершив громадську діяльність. На початку двохтисячних років я двічі був депутатом Запорізької обласної ради. Тоді ще не було партійних списків, тож виборці висловили мені свою довіру особисто. І я цю довіру дуже цінував.

Саме ситуація з керуючою компанією «Місто для людей Енергодар» багато в чому стала причиною мого рішення балотуватися до Верховної Ради. Адже, постійно відвідуючи засідання суду в Запоріжжі, підтримуючи боротьбу громади за позовом голови профспілкового комітету ЗАЕС Миколи Захарова та інших його ініціаторів, я чітко усвідомив : боротьба тільки на місцевому рівні не дасть нам очікуваних результатів. Так буде доти, доки держава не ухвалить законодавчі рішення, які не тільки врегулюють діяльність керуючих компаній, але і чітко пропишуть відповідальність місцевих органів влади за їх призначення і подальшу роботу.

 – Ви пропонуєте конкретні дії? В чому вони полягають?

 – Я маю намір ініціювати введення державного контролю діяльності керуючих компаній і конкурсних комісій з їх обрання, а також спрощення процедури відмови від послуг керуючої компанії для споживачів. Адже сьогодні це право носить скоріше декларативний характер. Моя програма передбачає створення наглядових рад, які будуть уповноважені контролювати керуючі компанії на місцях.

Тепер, що стосується тарифів. Ми всі розуміємо, що проблема полягає не тільки в їх збільшенні. Адже, об’єктивно, для цього можуть існувати економічно обґрунтовані причини. Інше питання, що абсолютна безконтрольність діяльності комунальних підприємств, «продаж» вакантних посад керівників і призначення директорів, лояльних владі, породжує глибоку недовіру до будь-яких ініціатив комунальників, повністю блокує будь-який контроль з боку громадськості.

 І так буде до тих пір, поки депутати міської ради можуть одночасно займати керівні посади на комунальних підприємствах. Я вважаю за потрібне ініціювати зміни в закон і введення підзаконних актів, які введуть заборону на суміщення статусу депутата місцевої ради з посадою керівника або заступника керівника комунального підприємства, бюджетної організації або установи.

Крім того, на законодавчому рівні потрібно ввести обов’язкову річну звітність комунальних підприємств та установ перед місцевими радами. Але не так, як це відбувається зараз на виконкомі, коли звітують фактично самі перед собою. Необхідно, щоб звіти були підкріплені висновками спеціально ліцензованих аудиторських компаній. А обирати аудитора на конкурсній основі матиме право не міський голова чи самі комунальні підприємства, а міська рада – після узгодження з наглядовою радою, створеною громадою. На мій погляд, тільки такі кроки дадуть нам реальний поштовх до змін в житлово-комунальній сфері.

79-й округ не є однорідним. У Енергодара свої проблеми, у Кам’янки, Оріхова, Білозерки та інших населених пунктів – свої. Як будете їх вирішувати?

Згоден, що територіально округ розгалужений. Але всі без виключення території мають спільні проблеми. Вони, на жаль, типові для України. Це і якість медицини, і ремонт доріг, і відсутність підтримки аграрного сектору, який, варто нагадати, годує всю країну. Це і фінансові  труднощі, з якими зустрілися створені  територіальні  громади. Частину цих проблем має вирішувати саме народний депутат за підтримки своїх виборців.  

Наприклад, я пропоную переформатувати фінансову модель управління територіальними громадами шляхом реалізації моделі кооперації та міжмуніципального співробітництва. Також необхідно прийняти на державному рівні програми 50-відсоткової компенсації громадам з державного бюджету на придбання техніки для комунального обслуговування, ремонту доріг, вивозу сміття, що дозволить створити ефективні та дієві комунальні підприємства, які будуть спроможні забезпечити  потреби громади. Вважаю справедливим, якщо певний відсоток з більшості податків буде залишатися на місцях і ці кошти  будуть направлені виключно на розвиток громад.

Якщо ж говорити про медицину, то, на мій погляд, тільки об`єднання Центрів первинної медицини населених пунктів з чисельністю декларацій не менше 100 тисяч  дозволить змінити умови фінансування й розподілення коштів на державному та місцевому рівнях. Це дасть змогу акумулювати більше коштів на місцях для розвитку матеріально-технічної бази і розширення переліку медичних послуг.

Тобто, проблем дійсно багато. І вирішувати більшу частину з них треба на законодавчому рівні.

  Відверто кажучи, ми маємо конкретні приклади, коли людина, обрана до Верховної Ради, зникає з орбіти до наступних виборів, а всі її обіцянки залишилися виключно у передвиборчих буклетах. Як перейти від невиконаних обіцянок до конкретних справ?

Саме тому я виступаю за спрощення на законодавчому рівні процедури відкликання депутата Верховної Ради, міських і сільських рад. Якщо громада делегувала свого представника у владу, а він не виконав її очікувань і не працює, повинна бути затверджена процедура з його зняття. На сьогоднішній день таке право наче і є, але воно працює тільки на папері. За фактом же зняти депутата з волі народу практично неможливо. Особливо, якщо він представник якоїсь партії.

 – Яке ваше ставлення до  інших кандидатів у депутати в цих перегонах?

Давайте будемо відвертими. Враховуючи швидкоплинність цієї кампанії та велику кількість кандидатів по округу №79, а їх п’ятнадцять, виборцям зорієнтуватися непросто… З кого обирати людям? З депутата, який вже показав, що на свій округ він з’являвся тільки для того, аби перерізати святкову стрічку? Чи з  тих кандидатів, які є повністю підконтрольними певним олігархічним групам та корпораціям? Так ми вже бачили, до чого це призводить. Обирати треба свого! Людину, яку знаєте особисто ви, яку знають ваші друзі та знайомі. Того, хто не планує будувати життя поза межами нашого регіону і не розглядає Верховну раду лише як трамплін для стрімкого кар’єрного росту і збагачення.

– У Вас є змога звернутися до виборців та сказати кілька слів на завершення нашої розмови.

Шановні друзі! Вже за кілька днів всім нам треба зробити важливий вибір, від результатів якого залежатиме, яким курсом рухатиметьсяУкраїна далі і що відбуватиметься в нашому регіоні зокрема. Тому ще раз закликаю всіх не сидіти вдома, а прийти 21 липня на дільниці тапроголосувати!

Записала розмову Карина Стрєльнікова Політична реклама

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X