В Енергодарі інклюзивну освіту отримують 37 дітей з інвалідністю

В Енергодарі у виконавчому комітеті відбулася зустріч депутатів міської ради з батьками дітей з інвалідністю, під час якої порушувалися питання інклюзивної освіти.

Наскільки в Енергодарі досконала інклюзивна освіта?

 

Як повідомили на сайті міськради, під час заходу присутні обговорили можливі шляхи вирішення деяких проблем в інклюзивній освіті у рамках існуючої законодавчо-нормативної бази. Безсумнівно, ця зустріч дала батькам можливість поділитися своїми проблемами та донести їх до міської владі.

Інклюзія – це включення дітей з інвалідністю у суспільні, навчальні процеси, у звичайні школи та садочки з метою забезпечення повноцінного, комфортного життя з рівними можливостями для усіх, незалежно від фізичних та психологічних особливостей. Для України інклюзивна освіта є педагогічною інновацією, тому наразі законодавча база не є досконалою. 

У нашому місті наразі працюють чотири навчальні заклади, де створені умови для інклюзивної освіти: ЕНВК №1, ЕЗОШ №4, ЕНЕВК «ЗНЗ-ДНЗ» №6 та ЕЗОШ №7. Тут об лаштовані медіатеки, ресурсні кімнати та працюють фахівці відповідної кваліфікації. Всього в місті функціонують 23 інклюзивні класи, у яких навчаються 37 діток з різними групами інвалідності. За словами фахівців, кількість дітей з особливостями фізичного чи психічного розвитку зростає – у новому навчальному році до школи підуть ще 13 таких діток.

На зустрічі активно обговорювалося питання роботи в інклюзивних класах асистента вчителя та асистента дитини. Асистент вчителя – це педагогічний працівник, який забезпечує особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу для дітей з особливими потребами. Асистент дитини супроводжує учня, не втручаючись при цьому в освітній процес. Ним може бути як один із батьків, так і уповноважена особа або соціальний працівник. Асистент може бути присутній під час уроків та позакласної роботи, допомагати у пересуванні, переодяганні, харчуванні дитини тощо. Відповідне рішення про необхідність призначення дитині асистента приймає спеціалізована комісія.

Серед 37 діток, що отримують інклюзиву освіту, шестеро потребують послуг асистента дитини. Зазвичай відповідні обов’язки виконують батьки цих дітей. Та, на жаль, через неможливість залучити асистента дитини, в Енергодарі досить багато дітей навчаються за індивідуальною формою. Кошти з бюджету виділяють лише на асистента вчителя.

За результатами зустрічі було вирішено визначитися з кількістю дітей, яким необхідні послуги асистента дитини та по можливості залучити до такої роботи соціальних працівників.

Недостатність спеціалізованих фахівців та надмірна наповнюваність інклюзивних класів – наразі ці питання інклюзивної освіти також залишаються проблемними. Створення спеціалізованих класів на місцевому рівні у рамках діючого законодавства може допомогти у їхньому вирішенні.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські геологи відзначають професійне свято

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X