Як енергодарцям потрапити на прийом до сімейного лікаря, якщо він не відповідає на дзвінки?

Сьогодні, 23 вересня, у виконкомі пройшла щотижнева нарада міського голови Дмитра Орлова з керівниками медичних закладів Енергодара. Як повідомляє пресслужба міськради, основна увага була зосереджена на заходах, спрямованих на запобігання стрімкому поширенню коронавірусу.

У виконкомі пройшла щотижнева нарада міського голови з керівниками медзакладів

В Енергодарі триває вакцинація педагогічних працівників. Сьогодні виїзна мобільна бригада працювала у ЕНКВ №5: на щеплення записалися майже 250 енергодарців, з них 110 – освітяни. Станом на сьогодні вакциновано вже 72,4% персоналу навчальних закладів.

У зв’язку зі збільшенням рівня захворюваності енергодарців на коронавірус та ГРВІ, у КНП «Міський центр первинної медико-санітарної допомоги» зросла потреба у швидких тестах та ПЛР-тестах на визначення ковіду – протягом тижня їх роблять близько 700. Також «первинка» потребує додаткового придбання засобів індивідуального захисту для медиків та палива для забезпечення роботи виїзних мобільних бригад. Ці питання знаходяться на контролі міської влади.

Міський голова наголосив на необхідності налагодження ефективної комунікації між сімейними лікарями та пацієнтами, адже останнім часом містяни часто скаржаться, що в робочий час не можуть додзвонитися до свого лікаря. Заступник директора КНП «МЦПМСД» Олександр Оверко зазначив, що в лікарні вже проведена відповідна робота. Влітку ситуація ускладнювалася тим, що лікарі знаходилися у відпустці, тому пацієнти не могли до них додзвонитися. Нині більшість лікарів на роботі, а інформація щодо графіку їх роботи буде актуалізована і на сайті КНП «МЦПМСД», і в соціальній мережі Фейсбук, і на інформаційних стендах у поліклініці.

Як енергодарцям потрапити на прийом до сімейного лікаря, якщо він не відповідає на дзвінки? 

Керівництво лікарні рекомендує пацієнтам в години прийому лікаря телефонувати саме медичній сестрі, яка зможе записати на прийом та допомогти у вирішенні інших питань, доки лікар зайнятий. 

Є декілька способів записатися до лікаря:

– зателефонувати медичній сестрі;

– через реєстратуру медичного закладу;

– через електронну систему (зокрема, через мобільний додаток HELSI – безкоштовний медичний онлайн-сервіс, який допоможе отримати необхідні медичні послуги).

Спеціалізована медико-санітарна частина готується до опалювального періоду, проте через вкрай поганий стан комунікацій, приміщень та покрівлі лікарні цей процес складний і тривалий. Але до початку опалювального сезону стаціонар та поліклініка будуть готові отримати тепло.

Завтра, 24 вересня, у медсанчастині відбудеться перевірка стану кисневого газопроводу, кисневого устаткування, автономних станцій генерації кисню для його централізованої подачі та додаткових джерел енергопостачання. Адже у світлі невтішної картини із захворюваністю є всі передумови, що вже в жовтні-листопаді ковідний шпиталь буде розгорнуто і в Енергодарі.

Також на нараді обговорили питання взаємодії КНП «СМСЧ» з Національною службою здоров’я України. Як повідомила заступниця директора з питань впровадження медичних інформаційних систем Олена Чухрій, наразі медсанчастина отримала від НСЗУ в повному обсязі платежі за липень і за серпень. На рахунку знаходяться 3 млн 638 тис. 170 гривень, ще понад 3,6 млн очікуються по глобальним ставкам за серпень.

Енергодарські медики значно покращили роботу із внесення даних в електронну систему охорони здоров’я: якщо за весь серпень було зроблено 8200 електронних записів, то станом на 20 вересня – вже 8700 записів.

Проте загальна фінансова ситуація в СМСЧ й надалі залишається непростою. Наразі є гостра потреба у придбанні ліків та витратних матеріалів. Втім якщо цього тижня від НСЗУ на рахунок СМСЧ надійдуть 3,6 млн по глобальним ставкам за серпень (а вони повинні надійти), то медичний заклад вже самостійно заробив кошти на виплату заробітної плати персоналу за вересень.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі ще чотири класи йдуть на карантин через COVID-19

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X