Групі псевдоактивістів, яка відзначилася в Енергодарі на підтримці одіозних персон, інкримінують хуліганство та опір поліції

На території Запорізької області правоохоронці викрили групу псевдоактивістів, яка за гроші скоювала хуліганські дії на замовлення та чинила опір співробітникам поліції. Організатором виявився обвинувачений у подвійному вбивстві. За наявною інформацією, мова йде про ГО «ОПГ Кош» на чолі з Олексієм Любинським, більш відомим, як Льоха Херсон.

Групі псевдоактивістів, яка відзначилася в Енергодарі на підтримці одіозних персон, інкримінують хуліганство та опір поліції

Як повідомляє пресслужба ГУНП в Запорізькій області, група так званих активістів тривалий час діяла на території Запорізької області, на замовлення зацікавлених осіб та відповідну «оплату», систематично фігуруючи у подіях, пов’язаних із вчиненням протиправних дій. Зокрема йдеться про погроми державних та приватних підприємств, рейдерські захоплення об’єктів, замовні мітинги, підбурювання учасників мирних акцій до агресивних дій. Неодноразово учасники групи «прибували» і на місця, де співробітники поліції проводили ті чи інші заходи, перешкоджали виконанню службових обов’язків та здійснювали опір.

Відзначилася група псевдоактивістів і в Енергодарі, зокрема була помічена у зв’язках з одіозними колишніми керівниками комунальних підприємств. Цього року представники ГО «ОПГ Кош» разом з Сергієм Хорольцем «кошмарили» міську раду, вимагаючи поновити законно звільненого ексдиректора КП «Тепловодоканал» на посаді. А у спеціалізованій медико-санітарній частині кошівці під час мирної акції пацієнтів та громадськості проти свавілля тодішнього керівництва медзакладу підтримували Андрія Бредихіна.  

Відзначилася група псевдоактивістів і в Енергодарі

«Прославилися» псевдоактивісти й завдяки іншим походенькам. Як йдеться у повідомленні поліції, в одному з населених пунктів Запорізького району співробітники поліції зупинили автомобіль, при перевірці якого виявили знищені номери кузова, а документи на авто – з ознаками підробки. Сподіваючись уникнути відповідальності та вилучення автівки, водій зателефонував учасникам вищезазначеної групи. Невдовзі на місце події приїхали молодики спортивної зовнішності і намагалися блокувати дії правоохоронців, при цьому висловлюючи образи, погрози та підбурюючи до аналогічних дій очевидців.

Злочинна діяльність групи потрапила в поле зору працівників Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ. За зібраними матеріалами слідчі ГУНП Запоріжжя розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб) Кримінального кодексу України.

Крім того, в провадженні слідчих поліції перебувають матеріали щодо систематичного вимагання (ч. 2 ст.189 Кримінального кодексу України) грошових коштів від власників місць роздрібної торгівлі. У разі відмови платити «активісти» влаштовували погроми майна підприємців, блокували діяльність та погрожували фізичною розправою.

Також триває досудове розслідування за фактом хуліганства (ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України), вчиненого групою поблизу одного з комбінатів у Вільнянському районі для дестабілізації діяльності підприємства.

Правоохоронці встановили, що до складу групи псевдоактивістів входить більше десятка осіб, які фігурують як в адміністративних, так і в кримінальних правопорушеннях. Лідер групи – 37-річний мешканець Запоріжжя (він же Льоха Херсон) – наразі є підсудним за скоєння подвійного вбивства.

Правоохоронці провели 14 санкціонованих обушків у 12-ти фігурантів групи

Отримавши судові ухвали, оперативники внутрішньої безпеки НПУ, Управління стратегічних розслідувань та слідчі поліції Запоріжжя, за фізичної підтримки поліції особливого призначення, провели 14 санкціонованих обушків у 12-ти фігурантів групи. У організатора формування вилучено гроші і пачку агітаційних листівок, до кожної з яких прикріплена плата за розклеювання.

Слідчі поліції оголосили про підозру дев’ятьом учасникам групи: п’ятьом – за опір поліцейським та чотирьом – за хуліганські дії. До суду подано клопотання про обрання фігурантам запобіжних заходів. Триває подальше досудове розслідування.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В листопаді до поліції Енергодара надійшло понад 1000 повідомлень про…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X