В Енергодарі годують та обігрівають безпритульних людей

В Енергодарі починаючи з 2006 року розпочалася робота управління праці та соціального захисту населення у частині соціального захисту бездомних громадян та осіб, що звільнилися з місць позбавлення волі.

Так, ще 14 серпня 2020 року затвердили склад оперативного штабу, який працюватиме під час осінньо-зимового періоду з незахищеними верствами населення. Також відомо, що разом із складом затвердили низку заходів, які передбачають саме цю роботу.

заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення, директорка територіального центру - Оксана Мосжиліна
заступниця начальника управління праці та соціального захисту населення, директорка територіального центру – Оксана Мосжиліна

«До нас по допомогу звертаються не тільки безхатні громадяни, також приходять і ті верстви населення, які мають низький рівень доходу та потребують соціального захисту».-розповіла Оксана Мосжиліна.

Наразі відомо, що управлінням праці та соціального захисту населення (УПТСЗ) укладено договір із приватною підприємницею. На базі ФОП Ірини Борисенко, що знаходиться на території медико-санітарної частини, розташована будівля їдальні, де і харчуються безпритульні особи.

«Харчування проводиться двічі на тиждень, а саме у вівторок і п’ятницю о 12:00».- повідомила жінка.

Щорічно працівники управління праці та соціального захисту населення допомагають нужденним проходити флюорографію, та, на жаль, цього року, у зв’язку зі складною ситуацією в медико-санітарній частині через COVID-19 цю категорію людей поки що приймати не будуть.

В свою чергу, співробітники УПТСЗ по можливості забезпечують незахищені верстви населення засобами індивідуального захисту.

Фахівниця розповіла, що в цьому році звернень по допомогу було мало, не дивлячись на проведення соціального патрулювання вулицями міста. Однак, на сьогодні є тільки шестеро людей, які ще з листопада приходять для харчування.

Оксана Мосжиліна також розповіла про джерела надходження коштів для проведення таких заходів. Адже з розрахунку на одну особу виділяється приблизно 25 гривень на день.

«Кошти на організацію програми гарячого харчування передбачені  місцевим бюджетом у програмі соціальної допомоги. На цей рік виділено 8 160 гривень».- зазначила Оксана Мосжиліна.

Отже соціальна програма гарячого харчування проводиться двічі на рік, а саме протягом січня-березня та листопада-грудня.

В Енергодарі  також існує пункт обігріву для безхатченків. Раніше він існував у приміщенні приймального відділення КНП «СМСЧ», але через проведений там капітальний ремонт його роботу зупинили.

Відтепер безхатні громадяни зможуть зігрітися, випити гарячого чаю чи кави у холодний період року у мобільному пункті обігріву, який розташовано на території СМСЧ з центральних воріт, що виходять на вулицю Лісова. Поблизу нього також встановили  біотуалет. Охороняти пункт обігріву буде охоронець з СМСЧ.

Тож  якщо ви побачите на вулицях міста безхатніх людей, які замерзають від холоду та голоду – за можливості направляйте їх у спеціально облаштовані для них пункти. Адже більшість з нужденних, можливо, і не знають про існування подібних благ.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Смачна казка власними руками від енергодарської майстрині пряників

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X