Побачити невидиме в жіночому тілі допоможе гістероскопія в Енергодарській медсанчастині

Ендоскопічні методи діагностики та лікування знайшли широке застосування практично в кожній галузі медицини. Не виняток і гінекологія.

Віднедавна в Енергодарській медсанчастині з’явилася ще одна сучасна послуга – гістероскопія. Відтепер енергодарським жінкам не доведеться їздити світ за очі, аби пройти малоінвазивне обстеження і лікування. Це стало можливим завдяки придбанню за кошти місцевого бюджету сучасної гістероскопічної стійки та резектоскопу.

Побачити невидиме в жіночому тілі допоможе гістероскопія в Енергодарській медсанчастині

Це унікальний апарат, що дозволяє проводити не тільки діагностику порожнини матки, але й лікування без особливого втручання, розрізів та крововтрати. І якщо раніше необхідні маніпуляції енергодарським медикам доводилося проводити всліпу, то зараз вони отримали можливість бачити все просто на екрані монітора в режимі реального часу. Детальніше про переваги і можливості нового обладнання дивіться у нашому сюжеті.

Відтепер технології ХХІ століття доступні енергодарським медикам, які стоять на варті збереження жіночого здоров’я

Обладнання з’явилося у відділенні наприкінці грудня, і енергодарські медики вже встигли зробити з його допомогою два втручання, які пройшли без ускладнень. Для роботи на новому сучасному апараті персонал пройшов необхідне навчання.

Сама процедура проходить в комфортних для жінки умовах: без болю, під загальним наркозом. Госпіталізація триває 2-3 дні.

Втім не всім жінкам можна робити гістероскопію – для цієї процедури теж є низка протипоказань: вагітність, кровотечі, гострі запальні захворювання, а також рак шийки матки та рак ендометрія.

Пройти гістероскопію в Енергодарській медсанчастині жінки можуть за електронним направленням гінеколога відділення репродуктивного здоров’я жінок (колишньої жіночої консультації). За програмою медичних гарантій в Україні, жінки віком від 50 років можуть пройти гістероскопію безкоштовно, інші жінки – за гроші (але поки що прейскуранта цін на цю послугу немає).  До речі, цю медичну послугу можуть отримати не тільки енергодарські жінки, а й жительки будь-яких населених пунктів.

Інформативність та ефективність гістероскопії зробили цей метод «золотим стандартом» сучасної гінекології. І відтепер технології ХХІ століття доступні енергодарським медикам, які стоять на варті збереження жіночого здоров’я.    

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Влада Енергодара окреслила пріоритети на поточний рік та подальшу перспективу

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X