ГО “БРАМА” не виключає можливості фальсифікацій з боку ТВК

У громадській організації “БРАМА” не виключають, що під час підрахунків результатів голосування нинішніх виборів у тервиборчкомі можуть вдатися до фальсифікацій. Відповідний допис був опублікований на офіційній сторінці організації у Facebook. Повний текст наводимо далі.

У громадській організації “БРАМА” не виключають можливості фальсифікацій результатів виборів з боку ТВК

«Ситуація навколо підрахунку голосів за результатами місцевих виборів в Енергодарі складається вкрай тривожна. І коли ви бачите в соціальних мережах дописи від кандидатів та спостерігачів від різних політичних партій щодо можливих фальсифікацій з боку керівників територіальної виборчої комісії та їх босів – не варто іронізувати. Ні, це не хайп. Не спроба набрати політичних дивідендів (вони ВЖЕ набрані за результатами голосування виборців). Справа в іншому.

Думаємо, більшість з вас пам’ятають, скільки спроб було на різних етапах виборчої кампанії зняти з перегонів представників команди «БРАМА». Частково це вдалося. «Пропозицію» технічно зрізали ще на етапі реєстрації. «За майбутнє» на чолі з Дмитром Орловим ми – змогли відстояти.

Здавалося б, вибори вже пройшли. Попередній підрахунок голосів показав картину результатів. Та на цьому варто зупинитися докладніше.

В день голосування на всіх дільничних комісіях чергували спостерігачі – представники різних політичних партій. Чергували вони й вночі, коли почався підрахунок голосів. Їх головна задача – слідкувати, аби не було порушень законодавства та зловживань. А також, зверніть увагу, фіксувати ВСІ голоси за того чи іншого кандидата. Аби потів звести їх в реальну картину і не дати «розумникам» з тервиборчкому потім робити фальсифікації. І на цьому етапі головною є звичайна безпристрасна  математика.

Тепер про внутрішню «кухню» штабів, яка не завжди виноситься на публіку.

Всі штаби партій працювали всю ніч з 25 на 26 жовтня (працюють вони і зараз в режимі 24 на 7). Спостерігачі і члени ДВК повідомляли дані щодо складання тих чи інших протоколів, передавали в штаби кількість голосів, відданих за кандидатів і партії. Обов’язково вели відеофіксацію підрахунку голосів. Ці дані в штабах зводилися в єдині таблиці, потім підраховувалися.

Таким чином ВЖЕ сформувалася картина виборів. І у різних партій, навіть конкуруючих між собою, вона майже не відрізняється. Похибка – плюс/мінус 2 відсотки. Отже, за цими зведеними даними, Дмитро Орлов значно, майже в 2,5 рази, випереджає найближчих конкурентів Павла Музику й Ігоря Бурноса.

З політичних партій на 1 місце виходить ОПЗЖ, друге – «За майбутнє», далі ідуть «Слуга народу», «Європейська солідарність» та «Нова політика».

Все. Інші партії не долають поріг у 5%. В тому числі й партія «Єднання», від якої йшов Музика. В мери він не пройшов. Партія теж потерпіла фіаско: за неї в Енергодарі проголосував тільки 701 виборець. Це всього 4,4 відсотки. Таким чином, і жодного депутата в раді не буде від «Єднання».

І ось тут-то повертаємося до початку статті –  про можливі фальсифікації.

Дивіться. Музика (і він сам, і його боси) дуже налякані таким результатом. Ситуацію терміново треба рятувати, вирішили вони. Але для маневрів потрібен час. І що почалося?  Почалося максимальне затягування підрахунку голосів. То протоколи не такі здають дільничні комісії, то запакували бюлетені не так як треба (про це взагалі окрема розмова). Інколи це відповідало дійсності – були і помилки, які треба було виправити. Частіше – просто тягнули час.

Врешті всі ДВК здалися. Місто чекає на офіційні результати вже від територіальної комісії. А що весь цей час відбувалося в самій комісії? Вже вкотре змінили голову комісії. З Катерини Хоменко на пана Колесніка. Відбулося це напередодні виборів, 24 жовтня. З чим не впоралася Хоменко? Не змогла чи не схотіла порушувати закон і усунути з перегонів Орлова? Тому і не затрималася?

Вчора, 28 жовтня, замінили ще одного члена комісії. Питання – навіщо це робити зараз, коли вибори на фінішній лінії?

Напевне, сенс є. Особливо якщо взяти до уваги, що останні кілька днів серед працівників комунальних підприємств та бюджетних установ нав’язливо розповсюджуються інформація – мовляв, голоси підраховані не правильно, ДВК «облажалися», буде перерахунок, який покаже сюрпризи.

І ось ці можливі «сюрпризи» нас обурюють. Ні, нас не лякає реальна картина виборів, ми її вже знаємо. Нас бентежить та картина, яку намагаються «намалювати» Голіщев енд компані.

Ми повинні бути принциповими. Не дозволити фальсифікувати результати! Що можете зробити особисто ви? Не лишайтеся байдужими. Ми вже переконалися, що громадська думка має значення. І що в Енергодарі таки є громада. Віримо, що разом ми зможемо відстояти справедливі вибори!».

Читайте також: Перегони по-дніпрорудненськи: які партії та персоналії формуватимуть депутатський корпус

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X