Опале листя восени – краса, або клопіт для енергодарських комунальників?

За інформацією  КП «Міськзеленбуд» за сезон комунальники відвозять на полігон більше 1000 тон листя. Така вага, на перший погляд легкого природного сміття,  виходить  із розрахунку «6 м3 по периметру з одного дерева».

В Енергодарі збирають й утилізують опале листе одразу 3 комунальні підприємства – «МДЛ», «Комунальні системи» та «Міськзеленбуд».

І якщо раніше, у радянські часи, листя можна було офіційно спалювати, то тепер екологи стверджують, що це категорично шкідливо. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють важкі метали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює  і забруднення атмосфери. А листя, яке опадає з дерев біля проїжджої частини, збирає в собі  багато шкідливих речовин.

Тож листя в Енергодарі збирають не лише для чистоти та порядку. І відвозять на місцевий полігон.

Нагадаємо енергодарцям, що спалювати листя – не лише незаконно (за такі дії виписують чималенький штраф), а й небезпечно.

Згідно зі статтею 77(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання [] рослинності або її залишків та опалого листя [] тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15 300 грн до 21 420 грн).

Тому краще взяти приклад з комунальників й вивезти його. Якщо ми з вами хочемо жити в комфортному, чистому та охайному місті.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарцям на замітку. Цукровий діабет – страшний вирок або повноцінне життя?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X