Енергодарські підприємці зможуть отримати «карантинну» допомогу з міського бюджету

Вчора, 28 квітня, відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, на якому обговорили найнагальніше на сьогодні питання стосовно місцевих стимулів підприємницької діяльності через обмеження, які вводяться постановами Кабінету Міністрів України у зв’язку з карантинними заходами. Про це повідомляє пресслужба Енергодарської міської ради.

В Енергодарі відбулося засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва

У квітні набрав чинності Закон України «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідеміологічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відповідно нього Кабмін ухвалив Постанови №328 та №329, згідно з якими органам місцевого самоврядування надається право додатково до державної допомоги виплачувати допомогу підприємцям за рахунок коштів місцевого бюджету. При визначенні порядку та суми виплати підприємцям органи місцевого самоврядування повинні користуватися вищезазначеним законом.

Тож найближчим часом планується винести на розгляд міської ради внесення змін до міської програми підтримки малого та середнього бізнесу та визначити, що ця допомога може сплачуватися за рахунок місцевого бюджету. 

Фізична особа-підприємець або найманий працівник, у якого в реєстрації код діяльності відповідає переліку, наведеному у Постанові Кабміну, має право звернутися за отриманням допомоги. Для цього необхідно через портал державних послуг «Дія» в установленому порядку подати заяву. При цьому для отримання допомоги з міського бюджету повторно звертатися та реєструватися на порталі не потрібно, оскільки Мінцифри передає в органи місцевого самоврядування список осіб, які проживають на території Енергодара та подали заяву. На підставі цього переліку здійснюється виплата одноразової допомоги з міського бюджету.

На підтримку малого та середнього бізнесу: підприємці Енергодара зможуть отримати «карантинну» допомогу з міського бюджету

Розмір грошової виплати з державного бюджету становить 8 тисяч гривень, а виплати з міського бюджету планується проводити у розмірі 6 тисяч гривень.

Міський голова Дмитро Орлов наголосив, що Енергодар – одне з перших міст в області, яке виходить з конкретними цифрами щодо виплати допомоги підприємцям.

Начальниця управління економіки Олена Овчатова зазначила, що кожний ФОП чи найманий працівник повинен особисто звернутися для надання допомоги, а також відкрити рахунок у банку.

Наприкінці засідання підприємці висловили сподівання, що зустрічі у подібному форматі знову стануть регулярними та, як і раніше, проходитимуть в останню середу кожного місяця.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Ставка на культуру: в Енергодарі обговорили стратегію культурного розвитку міста

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X