Енергодарська пенсіонерка багато років самотужки доглядає пам’ятний знак

Сьогодні ми хочемо познайомити вас з надзвичайно щирою та чарівною жителькою Енергодара – Мельниковою Раїсою Василівною. У свій поважний вік вона сама доглядає за дуже важливою пам’яткою нашого міста. Багато жителів та гостей Енергодара, прогулюючись парком, проходять повз алеї, закладеної в честь 30-ти річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників і навіть не уявляють сумну історію її появи.

Вже 13 років Раїса Мельникова доглядає за пам’ятним знаком
У свій поважний вік пенсіонерка сама доглядає за дуже важливою пам’яткою Енергодара

На превеликий жаль, дійсно святе місце з далекого 2006 року щодня доглядає та прибирає власними силами тільки старенька пенсіонерка. Разом зі своєю сестрою Раїса Василівна того року натрапили на покинутий та занедбаний пам’ятник. За словами доглядальниці, він був зарощий травою, а табличка з написом – поіржавіла. Зараз Раїса Василівна насаджує там квіти, кущі, дерева та викладає камінці, аби місце було ще гарнішим.

Раїса Василівна насаджує там квіти, кущі та дерева
Щодня територію біля пам’ятника пенсіонерка прибирає самотужки

Зі сльозами на очах Раїса Василівна розповідає, як стукала чи не в кожні двері та намагалася домогтися допомоги від комунальників, приватних підприємців та влади, але все було марно. Тільки декілька небайдужих енергодарців, яких можна перерахувати на пальцях, пішли на зустріч доглядальниці пам’ятного знаку. Та все одно, цілих 13 років бур’ян та сміття бабуся прибирає сама.

Жителька Енергодара мріє, аби її зусилля не були марними
Цілих 13 років бур’ян та сміття бабуся прибирає сама

Єдиною мрією Раїси Василівни є те, аби її зусилля не були марними. Жінка вже не має стільки здоров’я, аби самотужки доглядати це історичне місце. Тому сподівається, що керівники шкіл зможуть хоч іноді організовувати екскурсії для дітей, знайомити їх з пам’ятними моментами буття українського народу. А школярі, в свою чергу, допомагали б Раїсі Василівні з прибиранням.

Енергодарська пенсіонерка виявилася дуже скромною. І хоч про пам’ятний знак та історію його створення вона розповіла багато цікавого, то про себе майже нічого не повідомила. На зустрічі були присутні її подруги, які разом з Раїсою Василівною є членами громадської організації «Наставник». Жіночки зазначили, що доглядальниця є дуже гарною бабусею та прабабусею, яка навчає музиці своїх онуків. Крім того, вона багато років пропрацювала вчителькою історії у загальноосвітній школі №2. А ще пані Раїса гарно танцює та грає на фортепіано.

Подруги Раїси Василівни розповіли, що вона гарно танцює та грає на фортепіано
Енергодарська пенсіонерка виявилася дуже скромною

Медіа Центр закликає всіх, хто перегляне цей сюжет, не бути байдужими та хоч іноді допомагати доглядати пам’ятний знак. А Раїсі Василівні ми бажаємо міцного здоров’я та хочемо щиро подякувати за ту важливу та нелегку роботу, яку вона робить для нас всіх вже більше як десять років!

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські чемпіони Світу повернулися з Китаю: цікаві подробиці змагань

Мысли посетителей
  1. Roman :

    Хвала и почет!

  2. житель :

    Позор меру!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X