«Супермен» нашого часу: енергодарець Олександр Хачко розповів, як врятував дитину

Надзвичайна подія сталася в Енергодарі 28 листопада, близько 15:00 на озері біля КДЦ «Молодіжний». На водоймі на відстані 15 метрів від берега провалилася під кригу одинадцятирічна Валерія. Енергодарець Олександр Хачко, який після нічної зміни вийшов прогулятися, ризикуючи власним життям, врятував дівчинку.

Енергодарець, ризикуючи власним життям, врятував дівчинку, яка провалилася під кригу
Олександр Хачко, ризикуючи власним життям, врятував дівчинку.

«Я почув крики дівчинки про допомогу. Як побачив страшну картину – дитина майже повністю пішла під воду, швидко зреагував на це, кинув свої речі на березі та поліз рятувати. Ламав руками лід, не думаючи взагалі про себе», – згадує той страшний момент Олександр.

Також 41-річний рятівник каже, що навіть не став розбуватися, аби не гаяти час, так у взутті і поліз у воду – боявся, що не встигне.

 Найстрашніше в цій історії те, що всі, хто знаходився поряд,  просто знімали на телефон жахливу подію. І тільки Олександр Хачко без вагань стрибнув у холодну воду рятувати дитину.

В Енергодарі під кригу провалилася 11-річна дівчинка
На відстані 15 метрів від берега провалилася під кригу дитина

Олександр працює слюсарем служби ремонтних турбін на Запорізькій атомній електростанції. Розповідає, що там його навчили, як правильно надавати першу медичну допомогу. Та, на щастя, ці вміння чоловіку не знадобилися.

Зрозумівши, що сталася біда, вахтер КДЦ «Молодіжний»  викликала швидку допомогу, яка й госпіталізувала постраждалу та її рятівника до лікарні. За словами заступниці медичного директора з медичних питань КНП «СМСЧ» Енергодара Ірини Жиркової, стан дівчинки після вимушеного купання в холодній воді був середньої тяжкості. Життю дитини, на щастя, вже нічого не загрожувало. Температуру тіла, яка після тривалого знаходження у холодній воді впала до 34 ° с, лікарі  за допомогою зігрівальних процедур нормалізували.  Ірина Борисівна зазначила, що  її рятівник Олександр також не зазнав значних пошкоджень.

Стан дівчинки нормалізували за допомогою зігрівальних процедур
Постраждалу та рятівника госпіталізували до КНП «СМСЧ» Енергодара

Енергодарські рятувальники подякували місцевому «супермену» за сміливий та мужній вчинок і вручили йому Почесну грамоту. Тепер Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Запорізькій області готує документи, аби номінувати Олександра Хачко на Всеукраїнську премію «Герой – рятівник року».

Медіа Центр пишається героїчним вчинком Олександра. Від усієї редакції висловлюємо щиру подяку та бажаємо рятівнику міцного здоров’я!

Дар’я Климак, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Працівнику ЗАЕС потрібна допомога в зборі коштів на лікування раку

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X