Енергодарцям на замітку. Цукровий діабет – страшний вирок або повноцінне життя?

Цукровий діабет – це спадкова або придбана хвороба обміну речовин, яка викликана нестачею в організмі інсуліну або зниженням його дії. Звідси випливають відразу два моменти: перше – спадковість, друге – спосіб життя, який викликає зниження його дії.

Щорічно 14 листопада світ відзначає День боротьби з діабетом. «Солодка» хвороба іноді протікає майже без симптомів. А люди звертаються до лікарів, нажаль,  вже по факту виникнення ускладнень.

Наскільки ця хвороба актуальна для енергодарців? Чи можна жити с діабетом? Та  які рекомендації пацієнтам надають енергодарські лікарі?

Медсестра ендокринного кабінету  консультативно-діагностичного центру  (КДЦ) СМСЧ Галина Пацюра підкреслила: «З діабетом можна жити хоч до ста років! Але за умови  виконання всіх рекомендацій лікаря. Головне –  любити, дбати та піклуватися про себе і своє здоров’я».

За словами медика КДЦ, щорічно в Енергодарі реєструють до 200  хворих. Але з кожним  роком хвороба «молодшає». Якщо найменшому їх пацієнту трохи більше 1,5 рочки, то найстарша пацієнтка вже має за 83 роки. Отже досвідом доведено: із цукровим діабетом ЖИТИ МОЖНА. Якщо своєчасно діагностувати і правильно лікувати хворобу.

За статистикою, лише 10% хворих – це інсулінозалежні, 90% – люди з ІІ типом хвороби, які її нажили через нездоровий спосіб життя.  І якщо другі можуть регулювати свій стан за допомогою таблеток, то  люди першого типу потребують постійних ін’єкцій. І таких серед енергодарців – 314 людей. З них 19 – діти.

Медики, нажаль, виявляють лише  третину від реальної кількості захворівших. Коли хвороба вже проявляється в організмі людини тяжкими ускладненнями. Такими, наприклад, як надмірна вага, постійна сухість у роті, порушення кровообігу, тощо. Тому слід постійно контролювати свій стан, прислухатися до тіла. Це допоможе своєчасно виявити і лікувати цукровий діабет. Серед факторів ризику – нездорове харчування, спадкоємність, стреси, надлишкова вага, відсутність фізичної активності, вік за 40 років. 

Тож лікарі  закликають бути уважними до свого здоров’я, вчасно проходити медичні огляди та здавати кров на цукор мінімум  3-4 рази на рік.

3 факти про цукровий діабет

  • Найперша згадка про хворобу, по якій можна було поставити діагноз «діабет», була знайдена в Еберському папірусі за 1500 років до нашої ери. Цей опис включав рецепт декількох мікстур, які могли «прибрати сечу, поточну занадто часто».
  • Розчинна клітковина вівсяної крупи допомагає контролювати рівень цукру в крові. Гарвардські дослідники визначили, що вживання в їжу вівсяних продуктів від двух до чотирьох разів на тиждень може на 16% знизити ризик захворювання діабетом 2-го типу. Вживання вівсяної каші п’ять або шість разів на тиждень знижує цей ризик майже на 40%.
  • Багаторазовий олімпійський чемпіон Гері Холл молодший страждав діабетом 1-го типу. Коли діагноз був поставлений, його лікар сказав, щоб він пішов з плавання. Гері поміняв лікарів, продовжив тренування і через деякий час виграв золоту медаль Олімпіади.

МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Щоб не докучали «фифекти фікції», енергодарські логопеди вчать говорити правильно

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X