Енергодар вкотре довів, що є частиною України!

9 листопада 2017 року, у День української писемності та мови, у всій країні відбувся Всеукраїнській захід – радіодиктант національної єдності. Долучився до цієї акції й Енергодар. У таких масштабах, як цього року, мабуть, це відбувалося вперше!

Всеукраїнський диктант національної єдності в Енергодарі
Долучився до написання радіодиктанту національної єдності й Енергодар

Так вже склалося, що у Центральній бібліотеці міста зібралися самі дебютанти, які вперше наважилися приєднатися до Всеукраїнської акції. Взагалі ж за історію незалежності України диктант національної єдності наші співвітчизники писали вже в сімнадцятий раз. Того року, наприклад, понад двадцять дві тисячі українців перевірили свої знання державної мови. Деякі з них вже давно мешкають за кордоном. Та для тих, хто не забуває рідну мову, перепоною це не стало. Тішить, що і у нашому, переважно, російськомовному Енергодарі, знайшлося чимало людей, які відгукнулися на заклик журналістки Катерини Стаценко долучитися до національного мовного флеш-мобу. Бо ж пишаються тим, що є українцями.

«Українець завжди має бути українцем. Ну а як інакше?! Я народилась в Україні, і щоб там не казали, як би мене не називали, я цим пишаюся» – ось так просто, та напрочуд влучно власну національну самоідентефікацію окреслила найстарша учасниця акції в Енергодарі Людмила Табакаєва, якій скоро виповниться 71 рік. Та хіба може вік стати на заваді тим, хто з щирим серцем підтримує єдність України?

Всеукраїнський диктант національної єдності в Енергодарі
Найстаршою учасницею заходу в Енергодарі стала Людмила Табакаєва

Наймолодшими учасниками акції, яка відбулася у бібліотеці, стали студенти інституту імені Рема Хеноха. Взагалі ж близько тридцяти енергодарців – представників різних професій, людей різного віку, прийшли гуртом писати диктант.

«Я вперше долучилась до цього заходу, і здивована, що він в Україні проходить вже 17 раз! Маю час та натхнення, тож вирішила приєднатися. Спеціально не готувалася, правила не повторювала, але стараюся вживати українську мову в побуті, у своїх дописах, коментарях в соціальних мережах, і це мені допомогло» – розповідає Олеся Коваленко, директор УСК «Княжа» в Енергодарі.

ЗМІ в Енергодарі
Диктант вирішили написати й журналісти Енергодара

Зібралися у центральній бібліотеці й журналісти – представники всіх ЗМІ Енергодара. Для нас, відверто кажучи, це теж був перший такий досвід. І він виявився надзвичайно приємним!  Ми справді відчули єднання, яке так потрібно сьогодні всій країні. І навіть ризик наробити помилок у тексті нікого не злякав. Тим більше, що диктант про українські пісні виявився дуже милозвучним, щирим та патріотичним. Сам текст, згідно традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко.

Радіодиктант в Енергодарі
9 листопада Всеукраїнській диктант єдності писали й у виконавчому комітеті

Цього дня диктант писали й в управлінні освіти, й в гімназії «Гармонія», в інших закладах міста.  Відбулася акція й у виконкомі. Щоправда, міський голова та його заступники, помічники чомусь не підтримали своїх же колег. На заваді стали чи то час обідньої перерви, чи то важливіші справи держслужбовців…

Втім, головне, що акція в Енергодарі відбулася. Якими б не були результати самого диктанту для кожного, скільки би помилок не зробили в тексті наші співвітчизники, мета акції – не перевірка знать, а прагнення до  національної єдності. І ми вкотре впевнено можемо сказати: Енергодар – це Україна!

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X