Наслідки децентралізації: що буде з Енергодаром, якщо місто підпорядкують Василівці?

Минулого року Верховна Рада оприлюднила українцям новий адміністративно-територіальний устрій. Він передбачав, що Запорізька область буде складатися з п’яти районів замість 20 теперішніх. Також розглядався варіант створення шостого району з центром в Енергодарі, але від нього чомусь вирішили відмовитися. Ба більше, рішення саме по нашому місту шокувало всіх енергодарців. Енергодар буде підпорядковуватися Василівському району, центром якого стане Василівка.

Енергодар буде підпорядковуватися Василівському району
Ризики децентралізації: Енергодар втратить статус міста обласного значення

Ця новина ошелешила не на жарт як містян, так і представників влади. Виникає логічне запитання: чому цю ситуацію з самого початку не взяли на жорсткий контроль? Аби не допустити виникнення такої неприємної несподіванки?

Депутат Енергодарської міської ради Сергій Холод розповідає про ризики, які чекають наше місто в разі таких змін:

«Енергодар втратить дуже багато. Насамперед – робочі місця, адже головні офіси всіх важливих об’єктів (наприклад – Пенсійного фонду), вірогідно, будуть знаходитися безпосередньо у Василівці. В нашому місті залишать філіали або ж невеличкі підрозділи. Чи можна буде в разі чого «відвоювати» Енергодар назад – ніхто не знає, але якщо й так, то це буде дуже важко. До того ж, наразі неможливо прорахувати, скільки коштів з бюджету Енергодара ми будемо «віддавати» в районний, та які повноваження будуть у райради. Але й це ще не всі «сюрпризи». Енергодар втратить статус міста обласного значення, а з ним й всі свої привілеї», – каже Сергій Федорович.

Сергій Холод - депутат Енергодарської міської ради
Сергій Холод – депутат Енергодарської міської ради

В словах пана Сергія є істина. А що ж чекає на наше місто, якщо районним центром стане саме Енергодар?

«По-перше, це дасть Енергодару можливість створення перспективного плану розвитку міста та реалізацію проєктів спроможних громад. Окрім цього, на адміністративні центри будуть покладені певні обов’язки, а це – створення нових робочих місць. Також створення Енергодарського району з центром в нашому місті дозволить залучати фахівців відповідних сфер для виконання додаткових функцій. Тобто, це перспектива  розвитку матеріальної бази та інфраструктури», зазначає  заступниця голови громадської організації «БРАМА» Тетяна Соловіцька.

Міський голова Павло Музика, з яким ми теж поспілкувалися на цю актуальну тему, зазначив, що за тим сценарієм, що пропонують нашому місту зараз, Енергодар як місто-супутник втрачає свій «незалежний» статус.

Тетяна Соловіцька - заступниця голови громадської організації «БРАМА»
Тетяна Соловіцька – заступниця голови громадської організації «БРАМА»

Дуже шкода, що така суттєва проблема заскочила наше місто зненацька, але зарано опускати руки. Саме тому, вже завтра, 3 липня депутати енергодарської міської ради зберуться на сесію, де й обговорять алгоритм дій по ситуації, що склалася. Зокрема депутат Анатолій Анохін виступив з ініціативою звернутися до Верховної Ради і уряду, та аргументовано наполягати на створенні саме Енергодарського району.  Про результати засідання ми обов’язково вам повідомимо. Тож, чекайте.

Дар’я Климак, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Тяжкохворому енергодарцю необхідна допомога небайдужих людей!

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X