Світло, газ, тарифи, підтримка ОСББ та інше: енергодарська влада відповіла на наболілі для містян питання

Виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк та заступник міського голови Сергій Холод 27 липня провели брифінг для представників ЗМІ, на якому прокоментували кричущу ситуацію з електро- та газопостачанням, що склалася минулого тижня у 1 та 2 мікрорайонах.

Керівники міста провели брифінг для представників ЗМІ з приводу наболілих для міста питань
Керівники міста провели брифінг для представників ЗМІ з приводу наболілих для міста питань

«Ми вважаємо, що ці проблеми взаємопов’язані. Адже аварійне відключення енергопостачання відбулося внаслідок перенавантаження у зв’язку з відсутності газу у будинках. Знаючи реальний стан електромереж, ця проблема була передбачуваною. Ми зверталися до «Запоріжоблгазу» з проханням перенести виконання регламентних робіт хоча б до осені та почекати зменшення температурних режимів та електричного навантаження на мережі. Та через жорсткі графіки виконання регламентних робіт ми не змогли врегулювати це питання, навіть підключивши до вирішення проблеми голову Запорізької ОДА», – прокоментував Іван Самойдюк.

Виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк
Виконувач обов’язків міського голови Іван Самойдюк

З минулого тижня триває підключення будинків до газопостачання. Та його темпи не задовольняють ані міську владу, ані мешканців будинків, що до сих пір перебувають без газу. Наразі, на жаль, міська влада не має змоги вплинути на це, а може бути лише отримувачем інформації від газового господарства.

Ситуацію ускладнює й те, що між газовим господарством та міськими службами майже повністю відсутня налагоджена взаємодія та ефективна комунікація. Тож аби вирішити це питання, міська влада зініціювала проведення спільної робочої наради, на яку запросили голову Запорізької облдержадміністрації.

Так чи інакше, завершити всі роботи з підключення газу до будинків планують до кінця цього тижня. Та чи можна було взагалі обійтися без планового відключення газу у 1 та 2 мікрорайонах?

«Не можна. Адже це закладено в інвестиційну програму «Запоріжоблгазу», тому в разі її невиконання газове господарство втратило б певні кошти. Але стан самого обладнання потребував виконання планових робіт протягом трьох останніх років», – запевняє в.о міського голови.

Іван Гнатович також озвучив причини аварійного відключення електроенергії у 1 та 2 мікрорайонах, яке сталося минулого тижня. Перша причина – це перенавантаження мереж, які й так перебувають в зношеному стані, через збільшення споживання. Друга – відсутність діючої системи аварійного захисту на підстанції «Луч», яка є структурним підрозділом «Обленерго».

В свою чергу, Сергій Холод відзначив, що на отримання доступу для проведення ремонтних робіт на підстанції «Луч» витрачається чимало часу. Останнього разу дозволу для здійснення робіт чекали близько трьох годин.

Тож міська влада має чіткий намір прискорити проведення регламентних робіт на підстанції та узгодити питання щодо спрощення доступу до об’єкту у випадку аварії. Першим кроком до цього стане робоча нарада з керівниками «Запоріжобленерго» за участі голови ОДА.

Також у найближчі 5 років планують провести ремонт майже всіх ЗТП, замінити частину електроліній (у наступному році мають замінити 2,5 км ліній). Адже за останні 20 років мережі 1 та 2 другого мікрорайонів практично не обслуговувалися.

Також Іван Гнатович зазначив, що на сьогоднішній день спеціалісти КП «Комунальні системи» вже ведуть системні роботи та поступово приводять електромережі в порядок.

Місяць тому була майже повністю відновлена керованість цим підприємством. Колектив підрозділу, який займається експлуатацією електромереж та обслуговуванням ЗТП, складається з фахових та відповідальних спеціалістів. Разом з тим, є чітке взаєморозуміння та підтримка цехів ЗАЕС, які за будь-яких обставин завжди готові прийти на допомогу.

З початку поточного року з міського бюджету виділялася достатня сума коштів для обслуговування електромереж, та через неефективне управління попереднього керівництва КП «КС» кошти так і не реалізували. Так, на придбання матеріалів для ремонту електроустаткування було виділено 2,3 млн грн, однак закупівлі необхідного обладнання не були проведені. Також 428 тисяч гривень було виділено на матеріали для ремонту кабельних ліній, з них використано тільки 145 тисяч. Виділялися кошти і на реконструкцію чотирьох ЗТП – всього близько 2,5 млн грн, однак і ці роботи проведені не були.  

Про подальші планові роботи на електромережах представникам ЗМІ розповів головний електрик КП «КС».

«Ми проведемо планові ремонти всіх випробувальних ліній 1 та 2 мікрорайонів. Також в наступному році виконаємо заміну тих кабельних ліній, які не пройдуть випробування, на абсолютно нові», – зазначив Олексій Манойлов

Головний електрик КП «Комунальні системи» Олексій Манойлов
Головний електрик КП «Комунальні системи» Олексій Манойлов

Представники ЗМІ також попросили владу міста прокоментувати ситуацію, яка викликала у соціальних мережах шквал обговорень та суперечок. Питання стосувалося «старого-нового» спортивного майданчику у парку Перемоги. Проєкт реалізували у рамках президентської програми. Тоді що урочисто відкривали та навіщо, якщо майданчик функціонував вже досить давно?

«Ніхто не говорив, що відкривається новий об’єкт. Мова йшла про брендування вже наявного майданчику, який підходив під нормативи нового формату програми. Ми просили дообладнати майданчик відповідними елементами з логотипами, встановити навігаційні таблички з QR-кодами та надали характеристики цих табличок. Протягом цього року в місті з’являться ще 6 таких майданчиків біля кожної школи вже за принципом співфінансування: 10% – з міського бюджету, 10% – з обласного та 80% – з державного», – роз’яснив Іван Самойдюк.

Міська влада відповіла на запитання журналістів
Міська влада відповіла на запитання журналістів

Також прозвучало питання щодо забезпечення будинків міста вузлами комерційного обліку тепла та води. Іван Гнатович зазначив, що на сьогодні тільки два будинки Енергодара оснащені вузлами комерційного обліку тепла. Обладнання, яке було придбано раніше, розбалансовано та потребує ремонту.  

«Питання активізації встановлення та підключення комерційних приладів обліку – серед першочергових заходів. Ми маємо розбалансовану систему споживання води і тепла, через це втрати «ТВК» значно перевищують нормативи», – зазначив Іван Гнатович. 

Наразі триває робота з передачі лічильників на баланс ОСББ. Слід зауважити, що міською програмою підтримки ОСББ передбачено співфінансування заходів з реконструкції та встановлення приладів обліку тепла, холодного та гарячого водопостачання: 95% вартості відшкодовується з бюджету міста і тільки 5% сплачує ОСББ.  

Журналісти також поцікавилися, наскільки достовірною є інформація, що з’явилася на одному з інформаційних ресурсів міста, щодо завищених цін на ремонт покрівель для ОСББ. Та чи відповідає дійсності те, що кошти на ремонт начебто отримали ті ОСББ, мешканцями яких є депутати. І як взагалі у цьому році фінансується відповідна програма.

Керівництво міста надало ЗМІ списки будинків, які потрапили до програми співфінансування

«В першу чергу, комісія працювала за таким принципом, що найбільша перевага віддавалася будинку з найгіршим станом покрівлі чи підвальною комунікацією. Без винятку всім ОСББ, які потрапили до переліку, управління комунальної власності надасть допомогу у правильному оформленні документів з проєктування, оформлення рахунків у казначейських установах, з проведення переговорів з підрядниками, з технічного нагляду тощо»,– повідомив в.о міського голови.

Іван Гнатович також зауважив, що до всіх існуючих ОСББ висувається жорстка умова.

«Контроль буде подвійним на всіх етапах кожного виду робіт. Ціни, які вже закладено з розрахунку на один метр квадратний, не відрізняються від будь-яких ринкових цін за тими тендерами і конкурсами, що були проведені у попередніх роках», – підкреслив Іван Самойдюк.

Ще одне питання стосувалося стану розрахунку тарифів «Тепловодоканалу». 22 липня КП «ТВК» повідомило виконком про результати доведення до відома споживачів інформації про намір змінити тарифи. Протягом звітного періоду від мешканців надійшло 8 зауважень. До 1 серпня УКВ має підготувати проєкт рішення виконкому та оприлюднити його на сайті міської ради. Відповідно до графіка, проєкт рішення щодо встановлення тарифів на гарячу воду і опалення буде винесено на планове засідання виконкому 19 серпня. Набудуть чинності нові тарифи з 1 жовтня поточного року.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Наглядовій раді енергодарського КП «ТВК» представили результати аналізу…

Комментарии закрыты.

X