Енергодарські рятувальники відзвітували про свою роботу з початку року

Професія рятувальника в усі часи була і залишається вкрай затребуваною та дуже важливою. Адже завдяки злагодженій роботі її представників можна врятувати чиєсь життя, повністю ліквідувати пожежу і не тільки.

В Енергодарі бійці 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини з початку 2021 року здійснили низку виїздів. В інтерв’ю журналістам МедіаЦентру начальник частини Олег Панасенко розповів про результати роботи енергодарських рятувальників за перший квартал цього року. Тож на які виклики найчастіше виїжджали бійці?

«Зазвичай кожного дня на лінію рятувальників звертаються по 3-4 рази. З початку цього року в Енергодарі виникло 19 пожеж: 2 – у лісопарковій зоні, 9 – у житловому секторі, 6 – на відкритій території, одна – у транспортному засобі та ще одна – на підконтрольному об’єкті», ­– повідомив начальник пожежно-рятувальної частини Олег Панасенко.

Олег Панасенко - начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області
Начальник 13-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олег Панасенко

Найпоширенішими причинами виникнення пожеж в нашому місті є необережне поводження з вогнем та необачність під час паління – таких випадків в цьому році було дев’ять. Далі йдуть підпали, яких за перший квартал сталося п’ять. Чотири пожежі трапилися через порушення правил безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок, короткого замикання та іскріння. Один випадок стався через дитячі пустощі з вогнем.

«По вулиці Набережна, 26, на другому поверсі житлового будинку, дівчинка 10-ти років з ментальними відхиленнями гралася лампадкою з відкритим полум’ям. Після чого полум’я перекинулося на домашні речі. В результаті повністю вигоріла житлова кімната та пошкоджені сусідні кімнати»,– поділився з нами Олег Панасенко.

Пожежа у житловому будинку по вулиці Набережна, 26
Пожежа у житловому будинку по вулиці Набережна, 26

В Енергодарі мали місце й інші випадки, що потребували втручання рятувальної бригади. Так, під час ліквідації пожежі в одній із теплокамер міста бійці врятували собаку та передали її волонтерам. Рятувальники також допомагали правоохоронцям відчинити двері у квартирах, в  яких через неуважність батьків маленька дитина залишилась сама.

На випадок дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких постраждалий не може самостійно вибратися з пошкодженого автомобіля, бригада рятувальників також має спеціальне обладнання для того, щоб деблокувати людину та надати їй першу медичну допомогу.

Також в роботі рятувальників цьогоріч траплялися випадки, коли люди свідомо наражали себе на небезпеку.

«Один із таких випадків трапився зовсім нещодавно. По вулиці Козацька, 17а на дев’ятому поверсі чоловік середнього віку збирався звести рахунки з життям. В свою чергу рятувальники разом із правоохоронцями намагались зупинити потенційного самогубця. У зимовий період особливо вистачало роби. Ми врятували п’ять горе-рибалок, які потрапили під кригу»,– повідомив начальник частини.

В залежності від пори року рятувальники разом з правоохоронцями постійно проводять профілактичні рейди серед населення, аби запобігти різним надзвичайним ситуаціям, що загрожують життю людини і довкіллю.

Отже, шановні читачі, щоб лихо оминуло вас, зробіть своєчасні висновки і будьте уважними та обережними!

Анна Федоренко, Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Як енергодарці дбають про своє здоров’я?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X