Сесія в Енергодарі: несподівані тарифи, знищення «ПКВ» та електронна петиція

Усі суперечки на нещодавній черговій сесії Енергодарської міської ради точилися навколо житлового господарства та комунальних підприємств. Електронна петиція від активістів, відповідальність влади перед громадою, розподіл землі, правові підстави передачі комунального майна з балансу КП «ПКВ» на баланс інших підприємств і нові несподівані тарифи від «Тепловодоконалу», які хочуть підвищити в 4 рази!

Сесія Енергодарської міської ради
Сесія в Енергодарі: несподівані тарифи, знищення «ПКВ» та електронна петиція

Саме з нових тарифів і почав засідання сесії депутат Анатолій Анохін, бо ж не розуміє, на чому вони ґрунтуються. За його словами, так звані розрахунки, що були оприлюднені на сайті ради, не витримують жодної критики. Їх навіть не можна назвати розрахунками. Так, данні з якимись цифрами в мільйонах, які взяті не зрозуміло звідки.

«Ви розумієте, яка це маячня? Нам тут табличку пхають. І вважають, що в місті мешкають ідіоти. Хочу у вас спитати, як у міського голови. Створено комунальне підприємство «Тепловодоканал». Йому щось передали від КП  «ПКВ» ? В яких обсягах? Чи проведено аудит? Що покрали? Що віддали? В якому стані? Ці питання не розглядалися на бюджетній комісії, хоча тарифи стосуються кожного мешканця Енергодара!» – оборювався депутат.

І хоча питання тарифів на сесії серйозно не розглядалося, бо це є компетенція  виконкому, він вимагав взагалі видалити з офіціального сайту влади ці розрахунки.  Павло Музика ж зазначив, що то комунальники запропонували такі розрахунки. І розглядати їх дательніше будуть пізніше, не на сесії.

Після тарифів обговорили ще одну проблему, що раніше підняли активісти «Громадського контролю» – якість труб, які використовують під час реконструкції зливної каналізації. То й же Анатолій Анохін, посилаючись на розслідування громади, говорив про неналежну якість труб і про те, що вони не відповідають технічним вимогам, закладеним у проект. А депутат Олег Гордевич, який донедавна очолював управління комунальної власності, запевняв, що в проект було внесено зміни. Тож, все як має бути. А хто не вірить, хай йде в УКС. Там навіть нададуть можливість ознайомитися із проектом.

В Енергодарі депутати сперечалися, хто знищив «ПКВ»
Депутат Енергодарської міської ради Сергій Хоролець

Тему комунальних та владно-господарських негараздів продовжив і депутат Сергій Хоролець, який активно і доволі результативно позивається проти міської влади. Він ще раз нагадав, як штучно знищували комунальне підприємство «ПКВ» і припустив, кому саме це потрібно.

«Сьогодні створено нові комунальні підприємства, яким хочуть роздати майно КП «ПКВ». І зумисне довести його до банкрутства. Як депутат міської ради я неодноразово звертався до правоохоронних органів. Лише нещодавно повернувся з Києва, де був в комітеті Верховної ради із боротьби з корупцією. Там мені пообіцяли сприяння в розслідуванні цих справ і підтримати моє звернення», – проінформував депутат. – «Хочу підкреслити, що прийняте міською радою рішення щодо передачі комунального майна з балансу КП «ПКВ»  на баланс інших підприємств – це є кримінальний злочин, який скоєно особами, що сидять в міській раді»

Відповідальність за розвал «ПКВ» він покладає і на своїх колишніх соратників з групи «15 плюс», бо ж частина цих депутатів отримали  керівні посади на комунальних підприємствах та різко змінили вектор власної позиції. І чи не найбільша роль в цьому належить Івану Сороці, який за будь якої влади не випускає з рук важіль керування «ПКВ» і «Тепловодоканалом», – вважає Сергій Хоролець.

Відповідальність за розвал «ПКВ»  лежить на колишніх соратниках з групи «15 плюс»?
Хто знищив КП ПКВ в Енергодарі?

А от державні службовці роблять вигляд, що в місті все гаразд. Так, позови є, але то собі люди щось напридумали. Принаймні, саме так поводяться вони сьогодні.

«Так, дійсно, зараз в судах розглядаються дві справи щодо передачі комунального майна за позовом Запорізької АЕС та депутата Хорольця. На теперішній час жодного рішення ще не прийнято. І те, що стверджує пан Хоролець – то лише правова позиція відповідних сторін» – заявив з сесійної трибуни начальник юридичного управління Енергодарської міської ради Дмитро Поліщук.

Міський голова ж  взагалі вбачає позитивну динаміку в ситуації з комунальними боргами. Каже, Енергодар єдиний з міст-супутників АЕС майже розрахувався з боргами перед Запорізькою АЕС та ДТЕК.

Міський голова Енергодара Павло Музика
Міський голова  Енергодара вбачає позитивну динаміку в ситуації з комунальними боргами

Цього дня на сесії депутати таки виділи близько 2,4 мільйонів на ліфти. В розрізі глобальної проблеми це зовсім небагато. Як і  3,5 мільйони на ремонт чотирьох покрівель. Враховуючи, що понад тридцять будинків вже не один рік потребують негайного ремонту, поки що це капля в морі. Пакетним голосуванням роздивилися земельні питання та знову посперечалися про передачу майна з ПКВ на «Тепловодоканал».

А на десерт залишили електронну петицію щодо відкритості і прозорості роботи комунальних підприємств та розподілення бюджетних коштів, проведення тендерів.

«Ми всі – мешканці міста, впевнені, що саме безкарність та нечистоплотність керівників КП дає змогу займатися відкритим саботажем та не зважати на закони. Саме відсутність контролю привела до рецидиву в сфері ЖКГ. І ми хочемо бачити тих, хто крав кошти. Притягнути їх до відповідальності.  Спостережні ради, про які йдеться в петиції – то  успішна європейська практика» – підкреслив голова ГО «Громадський контроль м. Енергодар» Олександр Дєвочкін.

електронна петиція на сесії в Енергодарі
голова ГО «Громадський контроль м. Енергодар» Олександр Дєвочкін

Втім, і цього разу ініціатива активних мешканців Енергодара не викликала у народних обранців ентузіазму. Ну не хоче влада громадського контролю на комунальних підприємствах, і все тут! Хоча говорили дуже багато. Після тривалих дебатів голосування показало, що це питання не отримало потрібної кількості голосів. Підтримали петицію тільки 14 депутатів.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Энергодаре рассчитали новые тарифы на коммуналку

Мысли посетителей
  1. Михаил Бурцев :

    Обращаю внимание жителей Энергодара :главной темой состоящейся сессий ” Имущество Энергодара” ,которое принадлежит по “Конституции Украины” и Закокону № 280 /97 -ВР “Про местное самоуправление =”Территориальной Громаде Энергодара” Собравшиеся в зале в том числе и средства массовой информации ни какого отношения к этому имуществу не имеют. Имущество -АРЕСТОВАНО. Выступление “Уполномоченного от ТГЭ” владельца имущества Игнорировано.

  2. Анонім :

    На этом собрании собрались люди не знающие “Конституцию Украины ” и Закон “Про местное самоуправление № 280/97-ВР”

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X