Допоможуть тим, хто цього потребує: напрями діяльності енергодарського Червоного Хреста

Сьогодні, 8 травня, відзначається Всесвітній день Червоного Хреста. В Україні Товариство Червоного Хреста працює вже 103 роки. Воно допомагає державі у наданні медичної та гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів та у мирний час. Також Товариство бере участь у наданні міжнародної допомоги під час катастроф та надзвичайних ситуацій і забезпечує медико-соціальну допомогу найменш незахищеним верствам населення.

В Енергодарі Товариство Червоного Хреста працює вже 19 років. З 2010 року організацію очолює Анатолій Скалецький. Частину свого життя Анатолій Трохимович присвятив службі на морському флоті, після чого 20 років працював на Запорізькій АЕС та очолював цеховий профспілковий комітет.

«Коли я працював у профкомі, до нашої організації звернулися представники Червоного Хреста з проханням про допомогу. Спочатку ми допомагали матеріально, пізніше опікувалися дітками, від яких у пологовому будинку відмовилися  батьки. Після чого, об’єднавшись зі співробітниками ЗАЕС, ми твердо вирішили взяти шефство на місцевим Товариством Червоного Хреста», – згадує Анатолій Скалецький.

Голова Енергодарського Товариства Червоного Хреста ­Анатолій Скалецький
Голова Енергодарського Товариства Червоного Хреста ­Анатолій Скалецький

Протягом декількох років чоловіки допомагали покинутим діткам фінансово, до збору коштів долучалися й інші працівники цехів ЗАЕС.

«Для покинутих малюків ми купували підгузки, придбали два візочка, суміші для вигодовування. Тобто були мамами й татами для них. Так я і познайомився з діяльністю Червоного Хреста. На початку моєї діяльності наше Товариство забезпечував запорізький благодійний фонд «Надія», завдяки якому ми завезли в Енергодар півтори тони речей, інвалідні візки та ходунки», – розповів голова Енергодарського Товариства Червоного Хреста.

Пам’ятні фотографії з діяльності Енергодарського Товариства Червоного Хреста
Пам’ятні фотографії з діяльності Енергодарського Товариства Червоного Хреста

На сьогоднішній день колектив благодійної організації налічує всього лише 5 чоловік. Але навіть у такому невеликому складі вони встигають допомогти та підтримати всіх нужденних міста та навколишніх населених пунктів.

Починаючи з 2010 року і до сьогодні Товариство допомогло 1567 людям на суму 1 млн 649 тисяч 118 гривень та забезпечило потребуючих людей 85-ма інвалідними візками та 48-ма ходунками. Також Товариство Червоного Хреста забезпечує нужденних пральними порошками, медикаментами, харчовими наборами тощо.

У 2014 році, з початком воєнних дій на Донбасі, Товариство також допомагало переселенцям, чиї домівки знаходилися на окупованих територіях.

«Першу партію переселенців наше Товариство забезпечувало одягом, знаходили людям житло, влаштовували на роботу та допомагали з відновленням або оформленням низки документів та іншим», – зазначив Анатолій Трохимович.

Колектив Енергодарського Товариства Червоного Хреста

Неабияку увагу представники Червоного Хреста приділяли й дітям з ментальними порушеннями. Кожного року організація допомагала оздоровити близько дванадцяти особливих дітей. Також брали участь у влаштуванні діток з ДЦП у садочки і школи.

Чим саме можна допомогти організації та чого потребують нужденні найбільше – голова товариства повідомив у своєму зверненні до небайдужих людей:

«Звертаюсь до всіх жителів міста. Будь ласка, якщо ви маєте непотрібний вам одяг для дорослих та дітей, взуття, підгузки, посуд, побутову техніку, книги – приносьте до нашої організації. Цього найбільше потребують малозабезпечені люди».

Крім того, якщо ви бажаєте стати членом товариства та допомогти малозабезпеченим та соціально незахищеним верствам населення, ви можете придбати членський квиток номіналом 200 та 500 гривень або придбати благодійний квиток. Так ви зможете внести благодійну пожертву на основну діяльність Товариства та допомогти тим, хто насправді цього потребує.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Міська влада про безлад на енергодарському комунальному підприемстві

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X