Яка доля чекає на безпритульних тварин в Енергодарі?

Вже багато років поспіль проблема безпритульних тварин в Енергодарі жваво обговорюється, але ефективно не вирішується. Аби зрушити питання з місця, була створена спеціальна  комісія, до складу якої ввійшли не тільки представники влади, а й громадські активісти, які переймаються цією проблемою. Днями вони зібралися разом, аби обговорити план подальший дій щодо правил утримання тварин в Енергодарі. Стосувалися вони переважно безпритульних чотирилапих, бо нічийні тварини є неабиякою загрозою для життя та здоров’я всіх енергодарців.

До сьогоднішнього дня в Енергодарі були спроби регулювати чисельність безпритульних тварин шляхом стерилізації. Але, на жаль, тільки таким чином це питання вирішити важко. Очільниця благодійного фонду захисту тварин «Надія» Інна Довмат вважає, що обов’язкова реєстрація всіх домашніх тварин (а вже потім стерилізація і свійських, і безпритульних чотирилапих) посприяє зменшенню нічийних тварин в Енергодарі.

Потрібна обов’язкова реєстрація всіх домашніх тварин в Енергодарі
Яка доля чекає на безпритульних тварин в Енергодарі?

В ході засідання підіймалося питання створення Центру поводження з тваринами, так званого пункту перетримки. Члени комісії зазначають, що в цьому Центрі могла б працювати спеціально створена служба для вилову всіх нічийних тварин в Енергодарі. Також вищевказана служба займалася б реєстрацією та чіпуванням чотирилапих. І на платній основі в ньому могли б залишати своїх тварин енергодарці на час відпусток.

До того ж, хворі та поранені тварини госпіталізувалися б до пункту перетримки, де чотирилапими займалися спеціалісти медичної галузі.

В Центрі могла б працювати спеціально створена служба для вилову всіх нічийних тварин
В ході засідання підіймалося питання створення Центру поводження з тваринами

Йшлося і про дотримання гігієнічно-санітарних вимог. Начальник відділу експлуатації об’єктів комунального господарства Управління комунальної власності Володимир Дмитренко зазначив, що УКВ спільно з КП «Міськзеленбуд» провели ретельну перевірку міста та дійшли згоди, що Енергодар потребує встановлення спеціальних урн для тваринних екскрементів. Адже люди всюди гуляють з домашніми тваринами, які забруднюють газони, дитячі майданчики та місця відпочинку. Володимир Михайлович вважає, що спеціальні місця для прогулянок з тваринами в нашому місті не зазнають великої популярності, тому вищезазначені урни треба встановити по всьому Енергодару.

Люди всюди гуляють з домашніми тваринами, які забруднюють газони
Урни для тваринних екскрементів треба встановити по всьому Енергодару

Члени комісії дійшли згоди, що за десятиденний термін необхідно допрацювати всі пункти програми для вирішення проблемних питань з утримання  всіх тварин в Енергодарі та зібратися знову, аби вже проголосувати за чіткі дії.

Будемо сподіватися, що за наявності вищевказаної програми міська влада виділить необхідні кошти з бюджету та посприяє якнайшвидшому врегулюванню цього, досить таки, наболілого питання. Аби всі жителі та гості міста могли прогулюватися Енергодаром, не хвилюючись за свою безпеку.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Енергодарські спортсменки – призерки чемпіонату Європи з сумо

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X