До 50-річчя Енергодара: з кого починалося місто?

Задовго до коронавірусного карантину ми готували для вас сюрприз з нагоди 50-річчя нашого рідного Енергодара. Всім відомо, що вже цього літа ми будемо святкувати значний ювілей міста. Але, щоб підняти вам настрій, ми вирішили не зволікати та, не чекаючи літа, показати вам ексклюзивне інтерв’ю з цікавою людиною. Енергодарці завжди впізнають своє місто за певними знаковими місцями, але мало хто знає, кому належить їх авторство.

Унікальне інтерв’ю до 50-ти річчя Енергодара: з кого починалося місто?
Ексклюзивне інтерв’ю: кому Енергодар завдячує своєю красою?

Знайомтеся, це Георгій Скачок, у минулому – художник з оформлення Енергодара. Він працював в команді Рема Хеноха на початку будівництва та благоустрою нашого міста. Георгій Іванович 50 років тому був одним з тих, хто створював образ енергетичної столиці України власними руками. Саме йому належить легендарний плакат «Здесь будет город енергетиков». Художник згадує цікаву історію, пов’язану з встановленням знаку. Виявляється, не обійшлося й без казусів:

«Коли ми везли встановлювати на найвищий пагорб плакат, то застрягли в піску.  Довелося пішки йти до сусіднього села та просити у людей трактор, аби завершити установку знаку», – розповідає Георгій Скачок.

Георгій Скачок – автор плакату «Здесь будет город енергетиков»
Легендарний плакат належить енергодарцю Георгію Скачку

Як ви зрозуміли, певні труднощі спіткали засновників міста на початку будівельного шляху. Художник зазначає, що його творча рука доторкнулася до багатьох споруд в Енергодарі, без яких ми зараз просто не уявляємо наше місто. Фасади лікарень, дитячих садочків, будівля колишнього РАЦСу, кам’яний знак про відкриття Запорізької ТЕС – це і не тільки прикрашав Георгій Іванович.

Георгій Скачок прикрасив багато споруд в Енергодарі
Кам’яний знак про відкриття Запорізької ТЕС оформив Георгій Скачок

Та й це ще не все! Наш улюблений парк також оформлював художник. Всі люблять фотографуватися біля казкових героїв в енергодарському парку. Кам’яні скульптури, герої казок Ганса Крістіана Андерсена – робота Георгія Івановича. А ще звичні для всіх округлі лавки для відпочинку  у далекому 1994 році також оформив Георгій Скачок.

 Але, є в цій чудовій історії як то кажуть, і  ложка дьогтю:

«На вулиці Центральна, на фасаді багатоповерхівки був мозаїчний мурал. На ньому була зображена українська символіка. Та нещодавно його закрили і намалювали новий. На жаль, в мене як  у автора навіть не запитали дозволу», – зазначає митець.

Чому на Центральній в Енергодарі прибрали мурал без згоди автора?
Без згоди автора на вулиці Центральна прибрали мурал з українською символікою

На нашу зустріч художник прийшов не сам, а з коханою дружиною, яка виявилася теж творчою особистістю. Для всіх  містян пані Тетяна пише зворушливі вірші про рідний Енергодар. Тож скоріше вмикайте сюжет та знайомтеся з тими, з кого починалося наше місто.

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Святкування ювілею Енергодара переноситься: коли відзначимо День міста-2020?

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X