Енергодарські депутати сказали «ні» тарифному геноциду та не дали дозвіл на розширення кладовища

20 січня відбулося засідання позачергової другої сесії Енергодарської міської ради восьмого скликання.  Основне питання порядку денного стосувалося звернення місцевих депутатів до Верховної Ради, Президента та Кабінету Міністрів України щодо тарифного геноциду мешканців територіальної громади міста Енергодара.  

 Енергодарські депутати сказали «ні» тарифному геноциду та не дали дозвіл на розширення кладовища
Енергодарські депутати сказали «ні» тарифному геноциду та не дали дозвіл на розширення кладовища

У зверненні йдеться про занепокоєння обранців скасуванням пільгового тарифу з оплати за спожиту електроенергію для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій. Наприкінці минулого року Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію, встановлений на рівні 90 коп. за кВт/год для населення на перші 100 кВт/год та встановив з 1 січня 2021 року єдину фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1 грн 68 коп. за кВт/год. Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, скасувала пільги з оплати спожитої електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, в розмірі 70% діючого тарифу для відповідної групи населення.

Тож недивно, що необґрунтоване скасування системи державного соціального захисту працівників АЕС та членів їхніх сімей призвело до виникнення соціальної напруги не тільки у трудовому колективі атомної станції, а й серед всіх жителів Енергодара.

Вимоги, які енергодарські депутати висунули до верховної влади у своєму зверненні, стосувалися введення мораторію на підвищення цін на житлово-комунальні послуги, їхнього транспортування та розподіл терміном на один рік, внесення змін до законодавчих актів в частині пільгової оплати за електроенергію для населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, та встановлення фіксованих цін на електроенергію для побутових споживачів з урахуванням пільги на перші 100 кВт/год.

Депутати одноголосно підтримали звернення щодо припинення тарифного геноциду
Депутати одноголосно підтримали звернення щодо припинення тарифного геноциду

Додаткове питання порядку денного стосувалося надання дозволу КП «Комунальні системи» на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення існуючого кладовища. Для Енергодара це нагальна і гостра проблема, адже на сьогодні на міському кладовищі залишилося всього лише декілька місць для поховання. Як зазначив начальник відділу земельних відносин міськради Віталій Каленський, під розширення кладовища планується виділити ділянку площею 2,5 га – за рахунок земель запасу, які належать до комунальної власності міста та передбачені Генеральним планом Енергодара. 

Проте депутатська фракція ОПЗЖ запропонувала перед ухваленням такого рішення вивчити це питання на засіданнях постійних комісій міської ради. І коли справа дійшла до голосування, проєкт рішення не отримав необхідної депутатської підтримки. Тож питання, де ховати померлих енергодарців, на декілька наступних днів залишається відкритим.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В енергодарському пункті обігріву безхатченкам добре так, що вони залишаються тут…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X