Традиційне свято до Дня вишиванки: як його відсвяткували енергодарці

Яскравим та традиційним символом української культури з давніх часів і по сьогоднішній день залишається вишиванка. Українська сорочка, прикрашена орнаментованою вишивкою, протягом багатьох століть використовувалась в Україні, як елемент повсякденного та святкового вбрання. Тож на її честь з 2006 року в третій четвер травня відзначають Всесвітній день вишиванки.

Енергодарці також щорічно долучаються до святкувань. І цей рік не став виключенням.

На площі міського палацу культури «Сучасник» відбувся святковий концерт «Вишиванка – символ Батьківщини». Своїми яскравими та цікавими виступами глядачів розважали творчі колективи нашого міста, серед яких: вокальний ансамбль «Барви», ансамбль «Співочі серця», зразковий ансамбль танцю «Любисток», вокальний ансамбль «Віахор», хореографічні студії МПК «Сучасник». Також на святі виступив дует Наталії Ляшко та Інни Сежченко та солісти Костянтин Кононенко та Максим Уфімцев.

На площі МПК «Сучасник» відбулося свято до Дня вишиванки

Учасники свята розповіли нашій знімальній групі, що для них вишиванка символізує красу нашої країни. Енергодарці переконані, що це та річ, яка повинна бути в гардеробі у кожного справжнього українця. Одягають вишиванку наші опитувані не лише на свята, але й у повсякденному житті. Найбільше у вишиванці енергодарців приваблює краса її орнаменту, різноманітність кольорів та різних візерунків.

Вишиванка ­– це символ любові й незрадливості, оберіг українського народу. ЇЇ патріотичне значення полягає в тісному зв’язку з українськими традиціями, оскільки саме вишиванка є одним із перших національних здобутків. Тому, одягнувши вишиту сорочку, ти демонструєш не тільки її унікальність та красу, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Громадськість Енергодара «допомогла» депутатам звернутися до вищих органів влади…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X