Цькування, погрози, тиск: колектив та пацієнти гемодіалізного відділення в Енергодарі прохають депутатів про допомогу

Левова частина питань порядку денного чергової восьмої сесії Енергодарської міської ради, яка відбулася 27 травня, стосувалася врегулювання земельних відносин. Та почався сесійний день зі звернень депутатів. В епіцентрі уваги народних обранців знову опинилися скандальні події в спеціалізованій медико-санітарній частині. Зокрема, катастрофічна ситуація в гемодіалізному відділенні.

В епіцентрі уваги енергодарських депутатів знову опинилися скандальні події в СМСЧ
В епіцентрі уваги енергодарських депутатів знову опинилися скандальні події в СМСЧ

Голова постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я Марія Джунь озвучила звернення до міського голови від колективу відділення. В ньому йде мова про те, що через систематичну бездіяльність керівництва СМСЧ, постійний тиск на колектив, залякування та погрози звільнення, затримки із проведенням закупівель витратних матеріалів та препаратів одне з найкращих відділень гемодіалізу в Україні фактично опинилося під загрозою закриття. Наразі відділення надає життєво необхідну процедуру гемодіалізу 42 пацієнтам три рази на тиждень тривалістю по 4 години. Якщо закрити енергодарське відділення, запорізька лікарня ніяк не зможе прийняти таку кількість хворих. Тому колектив відділення закликає депутатів втрутитися у ситуацію та вирішити її, інакше працівники будуть змушені звільнитися.

Депутатка Марія Джунь озвучила звернення до міського голови від колективу гемодіалізного відділення
Депутатка Марія Джунь озвучила звернення до міського голови від колективу гемодіалізного відділення

До обговорення активно долучилися обурені нестерпною ситуацією пацієнти та працівники гемодіалізного відділення, які вкотре розповіли про відсутність діалогу з керівництвом СМСЧ та постійні перебої з постачанням витратних матеріалів та медикаментів.

Страх і ненависть в гемодіалізному відділенні Енергодара: колектив та пацієнти закликали депутатів навести лад
Страх і ненависть в гемодіалізному відділенні Енергодара: колектив та пацієнти закликали депутатів навести лад 

Депутат міськради Анатолій Анохін запропонував проєкт рішення, згідно з яким керівнику СМСЧ доручено забезпечити безперебійне функціонування відділення, в тому числі забезпечити наявність всіх необхідних оригінальних витратних матеріалів та медикаментів. На відділ охорони здоров’я міської ради покладено завдання проводити щоденний моніторинг виконання цих завдань та звітувати міському голові та постійній комісії з питань соцзахисту та охорони здоров’я. Присутні депутати одноголосно підтримали проєкт рішення.

Та на цьому «розбір польотів» керівництва СМСЧ не закінчився. Марія Джунь виступила ще з одним зверненням стосовно резонансної та шокуючої історії, яка трапилася на початку травня з 6-річною дівчинкою. Дитина постраждала від укусу змії та не отримала своєчасну медичну допомогу. Напередодні на ім’я міського голови надійшла копія акту з результатами проведеного службового розслідування з цього питання. Було з’ясовано, що термін дії препарату-антитоксину, який був у наявності у медзакладі, завершується 31 травня 2021 року. Тобто при наявності протиотрути медики СМСЧ не надали дитині своєчасну медичну допомогу, що призвело до важких наслідків для її здоров’я. В той же час у деяких ЗМІ та на сторінці СМСЧ керівник медзакладу повідомляв про закінчення дії препарату 30 квітня 2021 року та неможливості його використання. За результатами проведеної перевірки керівництво СМСЧ винесЛО догану заступнику директора з лікувальної роботи.

Марія Джунь запропонувала створити тимчасову контрольну комісію міськради для розслідування факту невведення придатного препарату, який був в наявності в СМСЧ і при цьому не був використаний, що поставило під загрозу життя дитини. Пропозицію депутатки підтримали колеги.

Депутат від ОПЗЖ Андрій Шевчик порушив питання щодо вартості захисних масок, які придбали у квітні за бюджетні кошти для працівників комунальних підприємств та бюджетних установ міста. Депутат вважає, що маски були придбані за завищеною ціною.

Світло на цю історію пролив виконувач повноважень начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Іван Романенко. Він доповів, що спеціалісти управління провели моніторинг вартості захисних масок та визначили підприємця, який поставляв засоби захисту відповідної якості та за найнижчою ціною – 1 гривня 20 копійок. Всього придбали 256 260 масок на загальну суму 307 512 гривень.

Окрім іншого, на сесії депутати підтримали рішення про передачу в безоплатне користування двох пасажирських мінібусів до дитячих будинків сімейного типу родин Джунь та Булдакових. Також рішенням ради у складі міського центру соціальних служб створено спеціалізовану службу – притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Крім того, депутати внесли зміни до деяких міських програм та інше.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Справжні знавці та поціновувачі іноземних мов – енергодарська родина…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X