Чи будуть греко-католики Енергодара зі своїм храмом?

Енергодар – багатоконфесійне місто, в якому розташовується немало храмів та культових споруд релігійних громад. Є серед них – і Українська Греко-Католицька Церква, історія якої в нашому місті налічує близько 15 років. Пов’язана вона з іменами двох священнослужителів – отцем Андрієм, який шість років поспіль приїздив для проведення служб із Запоріжжя та отцем Олександром, який оселився в Енергодарі дев’ять років тому. Це і стало новою точкою відліку історії УГКЦ в Енергодарі та, що важливо, її повноцінного функціонування.

Священник парафії Святого Йосифа Обручника УГКЦ в Енергодарі отець Олександр Варницький
Священник парафії Святого Йосифа Обручника УГКЦ в Енергодарі отець Олександр Варницький

Енергодарський приход УГКЦ відносно невеликий – до 25 чоловік, але дуже дружній та енергійний. Парафіяни ведуть активну громадську роботу та надають благодійну допомогу тим, хто цього потребує. Так, віряни щороку напередодні Дня святого Миколая допомагають речами і продуктами харчування малозабезпеченим сім’ям у Великій Білозерці. Також на парафії відкрили порадню для алко-, наркозалежних та ігроманів, яких потім направляють у реабілітаційний центр «Назарет» Львівської області на лікування. Крім того, у церкві діють дві спільноти – «Матері в молитві» та «Галілея». На Різдво прихожани ходять містом колядувати.  

Енергодарський приход УГКЦ відносно невеликий, але дуже дружній
Енергодарський приход УГКЦ відносно невеликий, але дуже дружній

Проте всі ці 15 років найбільшим проблемним питанням для греко-католиків Енергодара залишається відсутність власного храму. Спочатку богослужіння проводилися на квартирах вірян, потім прихожани знайшли приміщення в торговому центрі «Козацький», яке винаймають за власні кошти. Звичайно, для невеликого приходу це недешеве задоволення. У 2015 році депутати міськради виділили енергодарським греко-католикам землю під будівництво храму. Але матеріальний аспект взяв гору над духовним: місце є, дозвіл є, а от грошей на храм немає.

Скільки ще греко-католики Енергодара будуть тулитися по чужих кутках?
Скільки ще греко-католики Енергодара будуть тулитися по чужих кутках?

Тож греко-католики звертаються до меценатів та звичайних жителів міста і оточуючих населених пунктів з проханням допомогти коштами на будівництво храму. Рахунок у ПриватБанку для переказу коштів – 5168 7573 3006 3167.

Сподіваємося, що голос віруючих обов’язково відгукнеться у людських серцях.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Карате до і …після. Енергодарці змалку тренуються бути сильними

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X