Чи будуть в Енергодарі сортувати сміття: депутати підтримали петицію

16 грудня відбулося третє пленарне засідання першої сесії Енергодарської міської ради восьмого скликання. Перше питання, яке розглянули депутати, стосувалося присвоєння посмертно звання Почесного громадянина міста колишньому голові первинної профспілкової організації Запорізької атомної електростанції Миколі Захарову за особистий внесок у розвиток атомної енергетики України та вагомих особистих заслуг перед Енергодаром з наступним занесенням імені Миколи Федоровича до Книги пошани міста Енергодара. Депутати підтримали це рішення одноголосно.  

Сортування сміття, новий почесний житель: енергодарські депутати дали добро
Сортування сміття, новий почесний житель: енергодарські депутати дали добро

Далі обранці затвердили Регламент роботи міської ради та Положення про постійні депутатські комісії. А от коли справа дійшла до голосування щодо персонального складу комісій, яких буде п’ять, та їхніх голів, то тут одностайність покинула ряди обранців. Полеміка виникла щодо кандидатур депутатів, які очолять комісію з питань економічного розвитку, бюджету, фінансів, розвитку підприємництва та регуляторної політики. Міський голова Дмитро Орлов запропонував кандидатуру Ярослава Деркача, а фракція ОПЗЖ – Дмитра Барановського.

Все ж голосування підтвердило те, що ситуація зайшла в тупик: пропозицію мера підтримали 17 депутатів, а пропозицію фракції ОПЗЖ – 15 при необхідних вісімнадцяти, тож питання відправлене на доопрацювання до наступного засідання.

Також депутати розглянули дві електронні петиції. Перша з них стосувалася сортування сміття в Енергодарі (її автор – Віктор Бучнєв). З цього питання виступив директор КП «Чисте місто» Віталій Кондратенко, який розповів, що підприємство має 200 контейнерів для збору пластику та 856 контейнерів для збору іншого сміття. Проте, за його словами, для організації повноцінного роздільного збору сміття треба розробити Схему санітарного очищення міста, яка передбачатиме сортування сміття за морфологічним складом, визначення місць його знаходження, маршрути руху спецтранспорту для збору відходів та їхню подальшу утилізацію. Але на розробку цієї схеми знадобиться не менше року, аби проаналізувати обсяг та склад сміття відповідно до кожного сезону.

Чи будуть в Енергодарі сортувати сміття?
Чи будуть в Енергодарі сортувати сміття?

На теперішній час є можливість запустити пілотний проєкт зі збору пластику, однак надалі питання роздільного збору сміття планується ретельно вивчити та розробити комплексний підхід до його вирішення.

Тож депутати підтримали електронну петицію Віктора Бучнєва та перейшли розгляду другої петиції, яка стосувалася визнання котів частиною екосистеми міста (авторка – Любов Маловічко). Під цим формулюванням мається на увазі, що хвостаті вусані мають право вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації – знищення гризунів, що є рознощиками багатьох інфекцій. Проте петицію було відхилено задля подальшого доопрацювання питання поводження з безпритульними тваринами та розробки необхідних для цього заходів.

Також депутати підтримали рішення щодо організації безкоштовного одноразового харчування для учнів 1–4 класів в енергодарських школах на наступний рік та про звільнення від відшкодування комунальних витрат за користування майном територіальної громади міста з 1 грудня на період карантинних обмежень. Це стосується приміщень закладів освіти, на базі яких діють дитячі гуртки та секції.

З огляду на те, що нерозглянутим залишилося питання щодо плану роботи міської ради на наступний рік, у роботі першої сесії Енергодарської міськради восьмого скликання знову оголошено перерву.

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: В Енергодарі тривають проблеми з теплопостачанням: прогнози нової влади

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X