Чотирилапі безхатченки: як в Енергодарі вирішують проблему безпритульних тварин

Проблема чотирилапих безхатченків для більшості українських міст надзвичайно злободенна. В Енергодарі її вирішують законним та цивілізованим шляхом. У нашому місті діє Програма гуманного вирішення проблеми безпритульних тварин на 2020-2022 роки, якою передбачено вакцинацію від сказу, стерилізацію, дегельмінтизацію та обов’язкове чіпування братів наших менших. Наразі ці роботи виконують фахівці харківської громадської організації «ЗооКонтроль».

«Собаче питання»: в Енергодарі його вирішують законним і гуманним шляхом

На ринку поводження з безпритульними тваринами організація працює з 2017 року. За цей час фахівці обробили більше 6 тисяч тварин майже у 50 містах одинадцяти областей України, у тому числі в зоні проведення ООС. У Запорізькій області спеціалісти надавали свої послуги у Пологах, Василівці та Степногірську, а тепер до цього переліку додався й Енергодар. 

В організації є дипломовані фахівці та свій спеціально обладнаний транспорт – автомобіль для перевезення тварин і мобільний ветеринарний пункт.

Для відлову чотирилапих на вулицях міста використовуються безпечні знаряддя: мішок, жорсткий повідець, або професійна петля, якою неможливо задушити тварину, та дистанційні засоби – шприцемети.

Після відлову тварин привозять на мобільний ветеринарний пункт, де їх оглядає лікар та проводить всі необхідні маніпуляції в професійній операційній кімнаті. Як розповіла журналістам МедіаЦентру речниця ГО «ЗооКонтроль» Наталія Зозуля, тут є всі умови для комфортного перебування ветеринара та тварин – підведена гаряча вода та працює кондиціонер. Операційна оснащена необхідним обладнанням: автоклавом, сухожаровою шафою, біполярним коагулятором, холодильником для зберігання вакцин.

Спеціалісти закцентували увагу на тому, що стерилізувати треба не лише самиць, а й обов’язкового самців. Це потрібно, аби не створювати штучного дефіциту жіночих особин, що в іншому випадку може привести до грандіозних собачих весіль.

Речниця ГО «ЗооКонтроль» Наталія Зозуля із задоволенням розповідає про роботу своєї організації

Після операції тварині проводиться обов’язкова антибактеріальна та противозапальна терапія, а також щеплення від сказу. Далі на вухо кожної собаки вішається кліпса, а під шкіру вводиться електронний мікрочіп, який буде з твариною все життя. Це унікальний 15-значний номер, інформацію з якого можна зчитати за допомогою спеціального сканера. Всі дані про вакцинацію та стерилізацію тварини вносяться до реєстру, який фахівці ГО «ЗооКонтроль» передають замовнику – міській раді.

Після всіх маніпуляцій на тварин чекає певний період реабілітації. Собаки знаходяться у вольєрах по декілька особин. У приміщенні працює кондиціонер, тому тваринам тепло, сухо і комфортно. Звичайно, чотирилапих годують – вони отримують дворазове харчування (окрім тих, що готуються до операції, – вони «сидять» на 12-годинній дієті) та воду.

Після реабілітації тварин повертають на місце вилову.

Всього планується охопити 166 енергодарських собак.

Координують роботу ГО «ЗооКонтроль» фахівці служби з утримання безпритульних тварин, яку нещодавно створили на базі комунального підприємства «Центр досугу «Промінь». Саме створення такої спеціалізованої служби у нашому місті – це ще один крок до гуманного вирішення проблеми чотирилапих безхатченків. Одне з головних завдань, покладених на фахівців, – це створення в Енергодарі притулку для безхатніх тварин.

Інженерка з охорони тваринного світу служби з утримання безпритульних тварин КП «ЦД «Промінь» Інна Довмат

Інженерка з охорони тваринного світу Інна Довмат розповіла МедіаЦентру, над чим зараз працює служба та яким вона бачить майбутній притулок. Планується, що в ньому утримуватимуться не всі тварини, а тільки хворі та старі, тварини-інваліди, агресивні особини – за показанням спеціаліста-ветеринара. Також там планується зробити відділення для безхатніх котів.

Детальніше про це дивіться у нашому сюжеті.  

Олена Драгун, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Народжена для сцени: творчі будні та свята енергодарської артистки Тетяни Глєбової

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X