Для енергодарця з інвалідністю нарешті встановлять пандус: чому не в захваті сусіди?

В Енергодарі мешканці будинку по вулиці Українська, 6 влаштували збори ОСББ, щоб нарешті остаточно вирішити, чи дійсно потрібен пандус у їхньому під’їзді на першому поверсі. Ініціаторкою встановлення пандусу стала жителька цього будинку Ірина Хлобистова. Жінка вже 37 років доглядає за своїм сином, який з дитинства знаходиться в інвалідному візку. Ірина час від часу нагадувала про себе міським службам та просила встановити пандус для її дитини, але результату не було.

«До 12 років, скільки я мала сили – стільки носила на руках сина разом із інвалідним візком. Заяви щодо встановлення пандусу я почала писати значно раніше, потім кожні 5-7 років заново їх переписувала. Та в ті часи відповідного проєкту, розрахованого під наш будинок, на жаль, не було. Та чергову заяву я написала 6 травня цього року, після чого з обстеженням прийшла комісія. Єдине, про що ми з сином попрохали комісію, щоб пандус встановили таким чином, аби були задоволені сусіди», – розповідає мати дитини з інвалідністю.

Жителька будинку по вул. Українська, 6, мати дитини з інвалідністю Ірина Хлобистова
Жителька будинку по вул. Українська, 6, мати дитини з інвалідністю Ірина Хлобистова

Нарешті дочекавшись певних дій від міських служб, іншою перепоною на шляху до встановлення довгоочікуваного пандусу стали власні сусіди. Через особисті здогадки та необґрунтовані підозри мешканці 4-го під’їзду сумніваються у цільовому використанні майбутнього пандусу.

Мешканці вважають, що Ірина Хлобистова начебто використовує стан здоров’я свого сина для особистих цілей та хоче встановити пандус для того, аби піднімати свій недавно придбаний електричний велосипед.

Для енергодарця з інвалідністю нарешті встановлять пандус: чому не в захваті сусіди?

Присвячені питанню встановлення пандусу збори перетворилися на справжню багатосерійну «Санта-Барбару». Замість того, щоб спокійно домовитися та нарешті вирішити цю ситуацію, люди почали кричати, скандалити один з одним та озвучувати різні плітки з приводу начебто неналежного виконання Іриною Хлобистовою материнських обов’язків. А потім від мешканки під’їзду виплила ще одна особиста причина, через яку не бажають встановлювати пандус – буцімто кріпити його збираються на несущу стіну її квартири, через що стіна начебто почне тріскатися, а згодом і взагалі обвалиться.

Дивно, що сусіди вже зробили свої висновки, навіть не дізнавшись про наявність самого проєкту майбутньої конструкції.

Та не зважаючи на всі ці перепони та розмови, у цьому будинку перш за все проживає людина, на яку розповсюджується відповідний Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю», який передбачає, що жилі приміщення, займані особами з інвалідністю або сім’ями у складі яких вони є, під’їзди, сходові майданчики будинків, в яких мешкають особи з інвалідністю, мають бути обладнані спеціальними засобами. Обладнання зазначених жилих приміщень здійснюється органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у виданні яких знаходиться житловий фонд.

А з 20 червня поточного року у статтю 27 цього закону внесені певні зміни.

«У разі, якщо діючі об’єкти неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю за погодженнями з громадськими організаціями осіб з інвалідністю, здійснюється їхнє розумне пристосування з урахуванням універсального дизайну», – додала Віра Знахуренко.

Начальниця управління містобудування та архітектури Енергодарської міськради Віра Знахуренко
Начальниця управління містобудування та архітектури Енергодарської міськради Віра Знахуренко

Радник міського голови Віктор Бучнєв також висловив свою об’єктивну думку з приводу цієї ситуації.

«У кожного громадянина України є права та обов’язки. Також обов’язки є у органів влади і у юридичних осіб, таких як об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Тож до обов’язків ОСББ також входить надання кожній людині можливості вільно та без перешкод вийти на вулицю. А от скористатися цією можливістю чи ні – особисте право кожної людини», – зазначив Віктор Бучнєв.

Радник міського голови Віктор Бучнєв
Радник міського голови Віктор Бучнєв

Сподіваємося, що мешканці будинку врешті-решт знайдуть спільну мову та приймуть правильне рішення не тільки з точки зору законодавства, але й з морально-етичного боку. Таке рішення, що не обмежуватиме права людини з інвалідністю, а навпаки – подарує їй шанс на ковток свіжого повітря та можливість живого спілкування з іншими людьми.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Стосується кожної громади: як у Василівському районі планують вирішувати…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X