Попереджувальна акція енергодарських медпрацівників: чому адміністрація СМСЧ не сплачує заробітні плати?

Енергодарські лікарі цими вихідними практично не відпочивали через дуже вагомі на те причини. Не зважаючи на шалену спеку, медики зібралися на так звану попереджувальну акцію, щоб адміністрація КНП «СМЧС» все-таки звернула на них увагу.

«Ми зібралися через постійну невиплату заробітної плати, матеріальної допомоги, відпускних тощо. Ми дуже хочемо знати, де зникають наші кошти, які регулярно надходять від НСЗУ. Також хочемо дізнатися про рух коштів за ІІ квартал поточного року», – зазначив голова профспілкового комітету КНП «СМСЧ» Віктор Шелаєв.

Голова профспілкового комітету КНП «СМСЧ»  Віктор Шелаєв
Голова профспілкового комітету КНП «СМСЧ»  Віктор Шелаєв

В свою чергу працівники медсанчастини озвучили ймовірні причини відсутності необхідних коштів. Передусім несвоєчасна закупівля та установка адміністрацією СМСЧ комп’ютерів для лікарів, а звідси – неправильне ведення даних, які вимагає НСЗУ. Серед інших причин – несвоєчасне заключення договорів, непридбання медичного обладнання та необхідних матеріалів, які могли б включити до програм та пакетів для подальшого фінансування.

Медичні працівники насправді налаштовані досить рішуче. Адже вважають, що вони не гідні такого ставлення до себе, а тим паче до своїх сімей, які треба годувати.

«Я дуже сподіваюся, що нас почує вся Україна. Бо в місті енергетиків «Ганьба!» такому директору, який не сплачує лікарям заробітну плату», – підкреслила старша медсестра неврологічного відділення КНП «СМСЧ» Анастасія Мельничук.

Старша медична сестра неврологічного відділення КНП «СМСЧ» Анастасія Мельничук
Старша медична сестра неврологічного відділення КНП «СМСЧ» Анастасія Мельничук 

Свою думку з приводу цієї досить несправедливої та безвідповідальної ситуації мають не тільки медичні працівники, але і пацієнти медсанчастини.

«Якщо не буде медичного персоналу, то медсанчастина – це лише стіни: «камінь» та «розчин». І обладнання – це «груда металолому». Не повинні медики зараз стояти та добиватися грошей, які їм чомусь не виплачують. Не кажучи вже про підвищення заробітної плати. Це ганьба для керівництва медсанчастини. Без медиків ми, пацієнти, просто помремо, тому й прийшли підтримати медпрацівників», – зазначив пацієнт відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Сергій Макаренко.

Пацієнт відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Сергій Макаренко
Пацієнт відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Сергій Макаренко

Працівники медсанчастини запевняють, що в її стінах й надалі триває повний безлад, який негативно відображається не лише на самих працівниках, а й на пацієнтах.

«Нещодавно під стінами СМСЧ також була так звана акція, коли персонал та пацієнти вимагали повернути на посаду завідуючого гемодіалізного відділення Андрія Соколова. Та минуло вже більше місяця, а в лікарні не відбулося жодних позитивних змін. Працювати немає чим, склади пусті, заробітна плата – відсутня. Співробітники телефонували на урядову «гарячу лінію» та на лінію НСЗУ», – розповідає старша медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування Оксана Соколова.

Старша медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування Оксана Соколова
Старша медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування Оксана Соколова

«Додзвонившись на гарячу лінію НСЗУ нам відповіли, що близько 4,5 млн гривень перераховано на заробітні плати медпрацівникам. На питання, куди ділися кошти, нам відповіли: «Питайте у керівництва закладу», – підкреслила медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Марина Павлова.

Медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Марина Павлова
Медична сестра відділення екстракорпоральних методів лікування КНП «СМСЧ» Марина Павлова

Аби привернути увагу та достукатися до керівництва медсанчастини, медперсонал перекрив проїжджу частину біля МПК «Сучасник». Після чого медики вирішили поцікавитися, де поділися їхні кошти та заразом провідати хворого директора медсанчастини Андрія Бредихіна, який вже тривалий час перебуває на лікарняному у хірургічному відділенні.

Але мети відвідин так і не досягнули, адже на момент візиту до стаціонару хворого в палаті не виявилося. Як повідомив медперсонал відділення, Андрій Вікторович вирушив за ліками до аптеки.

Так і не дочекавшись будь-яких відповідей від керівництва СМСЧ, медичні працівники написали колективну заяву до правоохоронних органів, у якій прохають поліцію вжити відповідні заходи та допомогти встановити справедливість.

Колективна заява медичних працівників КНП «СМСЧ» до поліції
Колективна заява медичних працівників КНП «СМСЧ» до поліції

Схоже, що така попереджувальна акція принесла свої плоди. Вже зранку наступного дня Андрій Бредихін повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці, що від НСЗУ ще 30 липня на рахунок КНП «СМСЧ» надійшли необхідні кошти. Директор закладу запевнив, що заробітну плату медпрацівники отримають 2 чи максимум 3 серпня. Так чи інакше, чекатимемо на результати.

Анна Федоренко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Світло, газ, тарифи, підтримка ОСББ та інше: енергодарська влада відповіла на…

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X