Що важливіше зараз енергодарцям: ремонт покрівель й ліфтів, чи стадіону?

Чи потрібен енергодарцям оновлений, гарний міський парк, який стане гідною альтернативою для приємного родинного відпочинку? Так, без сумнівів, потрібен. Чи хочуть наші спортсмени тренуватися та проводити заходи на сучасному стадіоні? Безперечно!

Чи потрібен енергодарцям оновлений міський парк та стадіон
Енергодарці дивуються пріоритетам міської влади

Та новина про те, що на реконструкцію  двох об’єктів цього року виділяють понад 50 мільйонів гривень викликала в суспільстві неоднозначну реакцію. Може тому, що на тлі величезних комунальних проблем із покрівлями, каналізаційними та зливними стоками, роками непрацюючими ліфтами пріоритетність саме цих робот викликає у роздратованих людей великі сумніви. Тим більше, коли на всі ці потреби поки що не виділено майже жодної копійки. І своє обурення люди адресують особисто міському голові та його команді.

Про це мова йшла і на сесії міської ради 22 лютого, куди молоді мами  з дітьми та літні люди прийшли спитати у Павла Музики, коли, врешті, вже будуть почуті їх потреби. Про це говорили й мешканці затоплених квартир через поганий стан покрівель. Про це точаться дискусії й в соціальних мережах. Та зараз у влади головний пріоритет – саме парк і стадіон.

Доволі складна ситуація сьогодні і в ліфтовому господарстві, натомість нагадуєдепутат Енергодарської міської ради Сергій Холод. І хоча заміна механізмів відбувається, нехай і вкрай повільно, поки що проблеми це не вирішує. Наразі, станом на кінець лютого – початок березня в Енергодарі не працював 21 ліфт.

“В місті всього 446 ліфтів. Із них 345 можуть вже завтра перестати працювати, бо потребують заміни –  їх граничний термін експлуатації добіг кінця (25 років). Звичайно, можна продовжити ресурс на 2-5 років. Та для цього треба вкладати кошти. Вартість цих робіт досить значна. Тому треба зважити, що краще, потрібніше людям. Розписати програму з термінами виконання. Та це проблема не сьогоднішнього і навіть не позавчорашнього дня” – каже депутат.

Що важливіше зараз енергодарцям: ремонт ліфтів чи стадіону?
В Енергодарі замість покрівель і ліфтів вирішили ремонтувати стадіон

Не секрет, що величезні проблеми із покрівлями. Та, нажаль, далі розробки проектів справа не йде. Як зазначив депутат, того року було замовлено  59  проектів на ремонт покрівель. Тобто, кошти вже заплачено з міського бюджету. Та для того, щоб виконати сам ремонт, потрібно закласти фінансування на цей рік, провести тендерні процедури.

«59 проектів оплатили, а кошти заклали на ремонт тільки однієї покрівлі (за адресою Центральна, 16). Питання: якщо ми не планували робити решту 58 дахів, то нащо витрачали близько мільйона на проекти?» – дивується сьогодні Сергій Холод.

Депутат Енергодарської міської ради Сергій Холод
Депутат Енергодарської міської ради Сергій Холод – про стан в комунальному господарстві

Натомість, влада стверджує, що попереду –  інші сесії, корегування бюджету, тож, мовляв, гроші ще будуть виділені протягом року. Та чи не станеться так як завжди, коли ремонт покрівель в місті розпочнеться восени, в сезон дощів?

 Депутат Холод вважає, що питання – в непрофесійності команди мера, відсутності потрібної кваліфікації. Він нагадав, що в минулому році бюджет було прийнято своєчасно. Та чи багато було зроблено? Зокрема, колишнім заступником мера, який відповідав за комунальну сферу, а сьогодні – радником Василем Розводовим?

Поки що невідомо, хто буде виконувати реконструкцію парку і стадіону. Та є така думка, що тендери проведуть під конкретні фірми.  Під конкретних зацікавлених осіб.  І щось підказує, що виконавці робіт теж будуть з Дніпропетровської області… Так чи ні, рано чи пізно обов’язково стане відомо.

Каріна Стрєльнікова, Сергій Гаврильченко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте также: Халатность сотрудников «МДЛ» в Энергодаре стала причиной серьезного ущерба людям

Мысли посетителей
 1. Анон :

  А парк реконструировать почти за 60 млн. это тоже необходимость??? И того свыше 100 млн. Неужели некуда в городе потратить 100 млн.? Да за такие бабки, которые в нашем городском бюджете, город мог быть ЛУЧШИМ в Украине. Какие же дебильные мышления нашего руководства города.

  1. руслан :

   так они себе в карман бабло отмывают.

 2. Инна :

  Попил бюджета. В наглую.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X