Чи дійде до судового позову конфлікт в енергодарській гімназії?

Зовсім нещодавно ми розповідали вам  історію про конфліктну ситуацію,  яка виникла між вчителем початкових класів гімназії «Гармонія» та директоркою тієї ж школи, де викладає педагог. Каталізатором конфлікту стала скарга доньки директора гімназії, онук якої навчається в класі Лідії Собакіної.  Нагадаємо, що вчительку звинуватили в булінгу, вона ж своєї провини не визнає. На її бік стала й переважна більшість батьків. З приводу заяв, які подавалися як на перевірку роботи вчительки, так і на її захист, були створені комісії. Та  після завершення їх роботи історія не дійшла кінця, а  тільки  почала набирати обертів.

Так булінг чи мобінг? В Енергодарі вчителька відстоює свою репутацію
Конфлікт в енергодарській гімназії набирає обертів

Лідія Миколаївна розповідає: після того, як була завершена робота комісії, що працювала на її уроках протягом місяця, їй була винесена догана. Але вчителька з нею не погодилася. Окрім цього, в ювенальну превенцію Енергодару буда подана заява  аж на тридцяти аркушах, після якої вчитель вирішила  відстоювати  свою репутацію.

Як виявилось пізніше, друга скарга надійшла від мами учениці того ж класу, в якому навчається онук директора школи. Ні слова про те, як саме вчитель ображає дитину, в ній не було. Але було вказано, що дівчинка сидить на «поганому» місці, вчитель на неї кричить, та в дитини виникли проблеми зі здоров’ям. Мати дівчинки просила, аби адміністрація гімназії, цитуємо, «захистила честь та гідність школярки»,  але не написала, як саме.

Енергодарька вчителька вирішила захищати свої права та репутацію
В Енергодарі продовжуються розбірки у школі

З розповідей самої вчительки нам стало відомо, що вона  неодноразово намагалася зв’язатися з батьками дівчинки, від яких надійшла друга  скарга, щоб спитати, що ж насправді сталося.  Мама дівчини відповідала, що розмовляти про це не  має наміру, а тато, як виявилося, нічого навіть про це і не знав.

 « Я вважаю, що  проти мене організовано мобінг. Думаю, що Валентина Миколаївна вирішила зробити мені догани, і просто звільнити мене так, як вона вже раніше говорила – – за статтею», –  розповідає Лідія Миколаївна

Вчителька також розповідає , що вирішила звернутися до адвоката, бо самотужки тримати оборону  сил вже немає.

Конфлікт в одній із шкіл Енергодара майже дійшов до суду
Вчитель Енергодара просить правового захисту

Адвокатом, який зголосився захищати вчителя, став Артем Дубков. Після  ознайомлення з матеріалами, а також висновками комісій, він впевнено заявляє про те, що комісії, які працювали в школі, створювалися не для встановлення істини, а для підтвердження конкретних звинувачень в булінгу на адресу Лідії Миколаївни.

«Подібна історія  в Енергодарі  в широкі маси вийшла  вперше. Вражає  саме те, що діти у всьому цьому є як і свідками, так і  головними фігурантами, їм потім разом навчатися,  спілкуватися в одному класі. А  їх батьки про майбутнє навіть і не замислюються» – каже Артем Дубков.

Чи дійде конфлікт в енергодарській гімназії до судового позову?
Адвокатом, який зголосився захищати вчителя, став Артем Дубков

На захист  жінки, яка опинилася під прицілом стількох звинувачень, виступають і учні, які колись навчалися у неї. Вони розповідають: були дуже здивовані тим, що побачили в соціальних мережах. Та про те, аби повірити у звинувачення на адресу свого педагога,  і мови  навіть не йшло.

«Лідія Миколаївна завжди для нас була другою мамою,» – розповідає Дар’я Волошко. –  «Підтримувала , піклувалася, та всі ситуації завжди вирішувала справедливо. До кожного з нас вона ставилася однаково, та, не дивлячись на обставини, нікого ніколи не вирізняла з-поміж інших».

Булінг чи може мобінг?
Чим завершиться  історія конфлікту в гімназії, зараз невідомо

По завершенню перевірок за першою поданою скаргою  батьки школярів, які також підтримують вчительку, отримали  відповідь. І, аналізуючи текст, складається враження: адміністрація освітян та влада міста більш за все хочуть, аби вчитель і директор розібралися між собою самі. В той же час, висловлюють зауваження на адресу і Валентини Макаревич, і Лідії Собакіної. Та чіткої, конкретної позиції,  завдяки якій атмосфера в класі повернулася б до нормальної,  поки що ми не побачили.  

Чи дійде до суду конфлікт в енергодарській гімназії?
Чи дійде до суду конфлікт в енергодарській гімназії?

 «Батьки з самого початку просили лише про те, щоб вчительці дали змогу нормально працювати та виконувати свої обов’язки. І ось саме це прохання, як виявилося, не може виконати ніхто. Як тільки роботу закінчила шкільна комісія, розпочала роботу нова –  за новою скаргою. Учителю роблять зауваження відносно навіть того, як діти харчуються у їдальні. І в таких умовах працювати просто не можливо» – констатує мама однієї з учениць класу Анна Скороспєлова.

Зі слів батьків, майже кожного дня у школі знаходяться приводи для нарікань на адресу Лідії Собакіної, які можуть загрожувати їй звільненням. І водночас управління освіти наголошує на тому, що ніяк вплинути на цю ситуацію не може. На  роботу вчительку приймала директор, тож і звільняти,  кажуть у висновку комісії,  її буде Валентина Макаревич –  якщо така потреба виникне. Власне це і є відповіддю  управління освіти після перевірки у школі.

Чим завершиться ця історія, зараз невідомо. Очевидно, що порозуміння сторони конфлікту поки що так і не досягли, тож його вирішення, скоріш за все, перейде у юридичну площину.  Але ми сподіваємося, що у підсумку воно буде справедливим та чесним по відношенню до кожної зі сторін конфлікту.

Варвара Соболева, Михайло Веселов,Медіа Центр Енергодар

Читайте також: «МДЛ Енергодар»: правозахисник – про суди, їх кількість та результати

Мысли посетителей
 1. Михаил :

  гнать в шею эту старую жирную тварюку- Макаревичку. она уже выжила из ума

  1. Татьяна :

   Вы в нашем классе не задержались – дочь ваша не долго училась в нашем классе. И ушли вы из нашего класса не из-за внучки директора (девочка замечательная и большая умничка) … а по причине не желания погасить долг перед классом и ваша дочь вечно обижала детей. А что дочь ещё може делать когда у нее папа не выбирает выражения … вы прочитайте свою писанину, что вы понаписывали … какие слова вы понаписывали в адрес ребенка … убожество! Слава Богу что вы не в нашем классе …

 2. Михаил :

  Эта тварь-Макаревичка и мою дочь гнобила все время изза своей конченой внучки. Судить эту падлу надо!!!

  1. Гость :

   Ух и лексикон у Вас … понятно что у Вас за дочь

 3. Гость :

  Доработала до пенсии и иди себе спокойно отдыхай, воспитывай внуков. Так нет как же так из владычиц морских на пенсию. Я считаю, что должна победить справедливость и жирную точку в этом конфликте должен поставить отдел образования, проводите человека с почестями на пенсию.

 4. Ходжа Образин :

  История взаимотношеий педсостава весьма и весьма неоднозначна.
  Вожжа ОДНОЙ тётки подпала под ШЛЕЮ второй.
  ОСОБО умиляет следующее изречение:
  – “На роботу вчительку приймала директор, тож і звільняти, кажуть у висновку комісії, її буде Валентина Макаревич “-
  Родимые мои ,восседающие седалищами на втором-третьем этаже бывшего здания горисполкома,а на..й,стесняюсь спросить, вообще там то нужны?
  Раз ПРИЁМ и УВОЛЬНЕНИЕ производят именно директора уч.заведений.
  Пи.Си.:Абсолно не имею никакой заинтересованности в интересах ни одной ни другой стороны.

 5. ИРИНА :

  моя дочь училась у Лидии Николаевны! гнилью была учитель … гнилью и осталась … ничего не изменилось … жаль что раньше не было закона про буллинг – затаскала бы ее по всем судам и инстанциям … и судя по кометам училку такие же и окружают … собрала себе подобных …

 6. Гость :

  А не пробовала учитель сама вспомнить свои должностные обязанности? Пусть лучше займется своим делом, а не на уши приседает некоторым приблеженным удобным родителям и интервью раздает. Кто о ней раньше слышал … устроила минуту славы – займись учебным процессом ЗВЕЗДА.

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X