Карантинний переполох: чому в Енергодарі комунальні підприємства в боргах, як у шовках?

Минулої середи в Енергодарі відбулася нарада з керівниками тарифних комунальних підприємств та бюджетних організацій. Засідання було присвячене обговоренню питання заборгованості населення за спожиті комунальні послуги.

Невже в Енергодарі через карантин збанкрутіють комунальні підприємства?
В Енергодарі відбулася нарада з керівниками тарифних комунальних підприємств

Перший заступник міського голови Ігор Курдя наголосив, що за час коронавірусного карантину борги комунальних підприємств значно зросли, і з цим треба щось робити. Але починати «епоху бюджетних вливань» влада також не може, бо тільки нещодавно від цього відійшла.

Справа в тому, що з введенням в Україні надзвичайної ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби, Уряд заборонив нарахування штрафів та пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг на період карантину та протягом 30 днів після його скасування. В Енергодарі це, на думку міської влади, призвело до значного скорочення платежів населення за тепло, водопостачання, утримання будинків, вивіз сміття.

Так, Сергій Хоролець, директор КП «Тепловодоканал», розповів про те, що підприємство вже готується до нового опалювального сезону. Але через брак коштів та коронавірусний карантин підготовка «ТВК» під загрозою.

А от колега Сергія Вадимовича, Іван Попов, у своєму зверненні приголомшив присутніх «страшними» цифрами. Виявляється, КП «Чисте місто» через карантин ледь не збанкрутіло.

 «Оплата комунальних послуг за лютий підприємству «Чисте місто» впала до 85%, а за березень –  до 82%. Це тільки по населенню міста. А загалом, враховуючи ФОПи та ТОВи Енергодара, які під час карантину не працюють, оплата знизилася до 70-75% »,- зазначив Іван Миколайович.

В Енергодарі КП «Чисте місто», через карантин, ледь не збанкрутіло
Іван Попов у своєму зверненні приголомшив присутніх «страшними» цифрами

А от Павло Музика, який  у своєму виступі згадав героя повісті Михайла Булгакова «Собаче серце»,  того дня був найемоційнішим. Міський голова звернувся до городян  із закликом.

«Я хочу одразу присікти всі розмови «Швондерів» та «швондерівських контролерів» про те, що треба чи не треба сплачувати за комунальні послуги! Ці люди взагалі нічого не розуміють ні в бюджетах міста, ні в тому, як це все влаштовано. Такі містяни тільки створюють хаос в Енергодарі та вводять мирних людей в оману», – обурився Павло Олексійович.

Невже в Енергодарі через карантин збанкрутіють комунальні підприємства?
Виступ міського голови Енергодара був найемоційнішим на нараді

Медіа Центр підтримує позицію, що за комунальні послуги треба сплачувати вчасно. Тож якщо у вас є можливість зробити це онлайн, допоможіть розрахуватися за «комуналку» й літнім людям, аби вони не наражали себе на небезпеку, стоячи у банківських чергах. Будьте здорові та бережіть себе!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Олександр Кириленко, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Рятувальники закликають енергодарців не провокувати пожеж в екосистемах

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X