Благовіщенка потрапила до топ 20-ки найкращих сіл України

Село Благовіщенка, що в Більмацькому районі, увійшло до двадцятки кращих у всеукраїнському конкурсі “Неймовірні села України – 2019” і бореться за місце в полуфіналі.

Благовіщенка потрапила до топ 20-ки найкращих сіл України
Онлайн-голосування за бізнес-плани сіл триватиме до 17 липня (включно)

Прикрасою села Благовіщенка є Свято-Преображенський храм та садиба приватного господаря В. Саєнка, занесена до маршруту зеленого туризму області, де господар радо зустрічає гостей та пригощає сільськими смаколиками.

На базі місцевого будинку культури вже втретє проводиться щорічний фестиваль «Родинне суцвіття», який збирає талановиті родини всієї громади, а літній фестиваль «Козацькі розваги» підкорив не тільки район, а й сусідні міста.

Кількість населення у 2018 р. — 1357 осіб.

Об’єкти культурної спадщини. На території села до наших днів збереглися містки привабливої архітектури ХІХ століття, Свято-Преображенський храм та старовинна хата під соломою.

Туристична інфраструктура. На території села знаходяться магазини та музей-садиба В. Саєнка (з обмеженням за кількістю туристів).

Участь у конкурсах, програмах та грантах. У 2014 році було реалізовано енергозберігаючий проект щодо реконструкції приміщення ДНВЗ «Чебурашка» (заміна вікон та дверей на металопластикові та встановлення сонячної батареї). У 2015 році реалізовано проект з реконструкції приміщення Благовіщенської ЗОШ (заміна всіх вікон у класах на металопластикові та заміна дверей). За рахунок проекту GIZ малеча в садочку отримала додаткові елементи на дитячі майданчики; здійснено ремонт покрівлі школи; встановлено модульної котельні в школі; здійснено ремонт і проведено опалення в будинку культури; встановлено автономну котельню в садочку. І зараз при підтримці проекту GIZ проводиться цілий комплекс робіт у садочку: це реконструкція і покрівлі, і приміщення садочку (перебудова веранд, заміна каналізаційної системи тощо). У 2017-2019 рр. було зроблено: школу з модульною системою опалення, повністю реконструйований садок та будинок культури.

Внесок бізнесу, громадських організацій, активістів у розвиток села. Спільно з активними представниками громадськості у 2016 році було облаштовано територію під дитячий майданчик. При сприянні депутата Верховної Ради було встановлено дитячі каруселі. А місцеве товариство «Агро Дружба» додатково подарувало ще дві дитячі гойдалки на пружинах. У 2018 році спільними зусиллями було облаштовано спортивний майданчик. У 2019 році він був дооблаштований вуличними тренажерами (але це вже при сприянні і підтримці обласного депутата). Важливою для мешканців є і наявність громадських вбиралень в центрі села. Впорядкування та будівництво їх (дві протягом останніх трьох років) було проведено при підтримці активістів та підприємців, які спільними зусиллями вирішили цю необхідну справу.

Приклади ефективної роботи органу місцевого самоврядування. У 2019 році було прийняте рішення щодо придбання в громаду за кошти інфраструктурної субвенції грейдера, який конче потрібен на всіх територіях, які об’єдналися в громаду. В зимовий час цей потужний агрегат з легкістю за короткий проміжок часу розчищає від снігу дороги. А у весняно-осінній період за допомогою нього проводиться грейдерування доріг місцевого значення.

Бізнес-план — придбання та встановлення контейнерів для роздільного сортування сміття.

Більшість відходів, які потрапляють на смітник, придатні для повторного використання: папір, пластик, метал, скло та органічні відходи. Наприклад, з макулатури виготовляють нові паперові вироби, а також туалетний та пакувальний папір. До того ж, переробка макулатури зупиняє знищення лісів (1 т газетного паперу економить 1 т дерев). Роздільний збір відходів — справа корисна та економічно необхідна для села.

Сума загальних витрат проекту становить 99 880 грн. В рамках реалізації планується: придбання контейнерів для роздільного сортування сміття у кількості 10 штук, кольорові кришки з дірочками для різних видів твердих побутових відходів. Проект буде реалізовано протягом 3 місяців.

Проголосувати за бізнес-план села можна тут.

Всього на конкурс свої бізнес-плани подали 115 сіл України з усіх її областей. Онлайн-голосування конкурсу стартувало 17 червня та триватиме до 17 липня (включно). Таким чином визначаться 10 півфіналістів конкурсу. А з 18 липня по 31 липня члени Експертної ради відберуть 5 фіналістів, які пройдуть в III етап конкурсу — фінал.

Читайте також: Чемпіон світу з тайського боксу закликав молодь Енергодара займатися спортом

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X