Карпатський колорит: в Енергодар завітав ансамбль пісні і танцю «Гуцулія»

8 жовтня в Енергодарському палаці культури «Сучасник», на запрошення Всеукраїнського товариства «Просвіта», відбувся концерт Івано-Франківського національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія». Він вивів на сцену безцінні перлини української творчості, шедеври народного мистецтва, які принесли колективу справжнє визнання. Вже 80 років його діяльність – один з яскравих самобутніх творчих кольорів у веселковому вінку нашої культури.

Ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» подарував енергодарцям справжнє свято
Ансамбль «Гуцулія» вивів на сцену безцінні перлини української творчості

Енергодару за честь бачити у себе в гостях гордість нашої країни, надзвичайно талановитих українців. Жителі та гості міста, справжні поціновувачі прекрасного, захоплено спостерігали за дійством, яке відбувалося на сцені. Перед глядачем ожила стародавня легенда Карпатського краю про Олексу Довбуша. Опришок Довбуш був закоханий у Дзвінку, яка виходила заміж за іншого. І от він, найвідоміший ватажок селянського повстанського руху в Галичині проти польської шляхти, прийшов на весілля до своєї коханої… Глядачі напружено спостерігали, чим закінчиться ця історія. Та на жаль, «хепі енду» для цієї історії не передбачувалося. Олекса Довбуш загинув від рук свого суперника.

Українці пам’ятають до цих пір могутній дух  опришка Олекси Довбуша. Тому радо вітали на енергодарській сцені колектив, який у дрібницях показав історичні моменти розвитку українського народу.

Глядачі радо вітали на енергодарській сцені самобутній гуцульський колектив
Перед глядачем ожила стародавня легенда Карпатського краю про Олексу Довбуша

Головний балетмейстер ансамблю «Гуцулія»  Іван Курилюк був приємно вражений теплим прийомом від енергодарців, та пообіцяв з новою програмою обов’язково завітати ще до нашого міста.

Ансамбль з новою програмою обов’язково завітає ще до нашого міста
Головний балетмейстер ансамблю «Гуцулія був приємно вражений теплим прийомом

Такий особливий концерт до Дня захисника України було подаровано енергодарцям за підтримки благодійного фонду  «Наше місто» та його засновника Івана Самойдюка.

Іван Гнатович розповідає, що ідея запросити в Енергодар саме ансамбль «Гуцулія» виникла не просто так. Йому хотілося ближче познайомити свій рідний край з культурою Західної України, адже нам є чого повчитися у своїх побратимів.

«У нас дуже велика культурна спадщина з унікальними традиціями. Тому ми маємо її берегти, знайомити з нею один одного. Ми маємо розуміти : окрім того, що ми велика країна, ми – велична нація, якій є чим пишатися», – зазначає Іван Самойдюк.

Ідея запросити в Енергодар ансамбль «Гуцулія» виникла у організаторів не просто так
Концерт було подаровано енергодарцям за підтримки  БФ «Наше місто» та Івана Самойдюка

 В залі також були присутні представники громадських організацій, волонтери, військовослужбовці, учасники АТО та їх родини. Жителі й гості Енергодара мали можливість не просто насолодитися емоційним виступом, а й повністю  поринути у атмосферу народної творчості Карпатського краю.

Ми щиро вдячні ансамблю «Гуцулія» за  таке унікальне шоу. Енергодарці всім серцем відчули живий подих Карпатських гір та  невмирущий колорит українського народного мистецтва. З нетерпінням будемо чекати нових зустрічей!

Дар’я Климак, Сергій Гаврильченко, Денис Скачок, МедіаЦентр Енергодар

Читайте також: Недитяча гра акторів дитячого театру: енергодарців вразили драматичним спектаклем

Оставьте ответ

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

X